Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

A tak to wygląda na miui 8 6.2.23

W ciągu dnia korzystalem z telefonu na włączonym lte, a w domu Wi-Fi. Niby wynik ok, ale mam wrażenie że za dużo % spada podczas nieużywania telefonu. Przez noc z 6 % spadło chyba. Ale mimo wszystko, 6 godzin ekranu na 2 dni użytkowania to nawet dobrze. W ekstremalnych warunkach telefon zawsze powinien wytrzymać od rana do wieczora.

Jasność była na 50% cały czas.c0b0e4856b93e97b6102997a91288e0e.jpg

61c004e400d51cc01c924afc8ef4f697.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2016 o 08:49, FromWP napisał:

Przez noc nieużywany ale z włączonymi wszystkimi usługami (Wi-Fi, LTE, GPS, BT) bateria też spada nie więcej niż 2%, 

U mnie ze wszystkim na OFF schodzi 1-2% w nocy - ok 7-8h lezenia. Od 00.30 do 05.30 mam wlaczony tryb samolotwy.

 

Zauwazylem , ze klawiatura Swiftkey tez dodatkowo zabiera pare %.

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Siedzę aktualnie na CM 12.1 od nehza, a wcześniej miałem MIUI 7.1.3. Na obu romach jednakowo korzystam z telefonu i tu pojawia się ciekawa rzecz. Na MIUI tel wytrzymał mi 3 dni i jakieś 7-8h SOT, z kolei na CM czas pracy jest jednakowy, z tymże SOT wynosi ok. 3h. Więc albo MIUI zawyża statystyki, albo CM je zaniża. Spotkaliście się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki. Siedzę aktualnie na CM 12.1 od nehza, a wcześniej miałem MIUI 7.1.3. Na obu romach jednakowo korzystam z telefonu i tu pojawia się ciekawa rzecz. Na MIUI tel wytrzymał mi 3 dni i jakieś 7-8h SOT, z kolei na CM czas pracy jest jednakowy, z tymże SOT wynosi ok. 3h. Więc albo MIUI zawyża statystyki, albo CM je zaniża. Spotkaliście się z czymś takim?

Jak ci może miui statystyki zawyzac?

Po prostu na tym cm ci gorzej bateria trzyma i tyle, statystyki na pewno nie kłamią.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xbaker napisał:

Jak ci może miui statystyki zawyzac?

Po prostu na tym cm ci gorzej bateria trzyma i tyle, statystyki na pewno nie kłamią.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Kiedy ja używam telefonu tak samo na CM i MIUI :) Rzeczywisty czas pracy na obu romach wynosi 3 dni, jedynie statystyki dotyczące SOT w jednym i drugim wyglądają inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saltomorales napisał:

Kiedy ja używam telefonu tak samo na CM i MIUI :) Rzeczywisty czas pracy na obu romach wynosi 3 dni, jedynie statystyki dotyczące SOT w jednym i drugim wyglądają inaczej.

No spoko, tylko w trakcie tego użytkowania może być chociażby inaczej taktowany procesor, z powodu innej konfiguracji zarządcy. Więc to że jest zużycie prądu różne nie jest niczym nadzwyczajnym. Już nie wspominam o innych rzeczach jak procesy chodzące w tle itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla porównania baterii na MIUI i CMie:

tak przedstawia się statystyka zużycia baterii na CM 12.1 - prawie 26 godzin na baterii bez doładowywania - z czego ekran to 6 godzin (z tego 3 godziny Mortala i godzinka Heroes) - w nocy spadek mam tak o 1-2% (w ciągu 6 godzin mojego snu) - plus dodatkowo Greenify i Amplify

I w sumie na CM 12.1 bateria starcza chyba na krócej (o wiele krócej - ciężko powiedzieć) - na pewno na samym początku jak miałem wgrane xiaomi.eu 7.1.3.0 (ten pierwszy rom na zablokowany bootloader) to telefon potrafił wytrzymać 3-4 dni - tylko nie pamiętam już, jaki wtedy miałem SOT

Screenshot_2016-07-04-22-37-25.png

Screenshot_2016-07-04-22-38-09.png

Screenshot_2016-07-04-22-39-27.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czemu na wykresaxh sygnał sieci jest taki przerywany?  Początek wykresu mam zawsze cały,  a później przerywany. Ostatnie 12h telefon znajdowal sie w jednym pomieszczeniu gdzie zasieg mam caly czas na full.  

Siec nju orange. 

Screenshot_2016-07-09-07-32-50_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Po kilku miesiącach użytkowania Redmi3, rom 7.1.3.0 na zablokowany bootloader, nareszcie udało mi się zdiagnozować coś zjada baterię, w sposób jaki opisałem we wpisie z przed 3 miesiące (wpis załączam poniżej).

Otóż za drenaż baterii odpowiedzialne jest zalogowanie do konta Xiaomi. Po wylogowaniu się z kota Xiaomi bateria już nie znika w oka mgnieniu w najmniej oczekiwanych momentach. Poniżej załączam wykres z ostatnich  prawie 6 dni użytkowania. Teraz bateria wytrzymuje mi 7-8 dni, przy ok. 7-8h włączonego ekranu na 50% jasności, przy założeniu że rozładowuję do zera.

Screenshot_2016-07-25-10-52-41_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-07-25-10-52-31_com.miui.securitycenter.png

 

Cytat

Widzę że większość ludzi narzeka na drenaż baterii po przejście na rozwojowe romy na odblokowany bootloader i m.in. z tego powodu pozostałem przy 7.1.3.0 na zablokowany bootloader. 

Jednak na 7.1.3.0 wcale nie jest taki super jeśli chodzi o drenaż baterii, uściślając:

Mam sytuację że bateria jest w stanie wytrzymać ok. 5dni, ale zdarzają się takie momenty że nagle coś baterię zaczyna zżerać, i w ciągu 12h, na nieużywanym telefonie potrafi zniknąć ok. 50% baterii. I to jest właśnie najgorsze, bo jesteśmy przekonani że mamy np. 90% baterii, a w rzeczywistości jest już niespełna 40%.

To już wolałbym aby tel. trzymał równo 1 lub 2 dni, wówczas miałbym świadomość, że muszę częściej ładować i pewność że jak wezmę do reki telefon nie używany przez pół dnia to nie będzie on rozładowany.

Bateria w tym tel. jest super, ale oprogramowanie jest tragiczne, w efekcie czego staje się ona gorsza od przeciętniaków z o połowę mniejszą pojemnością.

Ci to stworzyli oprogramowanie do tego telefonu  powinni się wstydzić.

Poniżej przykład pożerania baterii w moim Redmi 3 z dnia wczorajszego:

Screenshot_2016-04-26-08-11-40_com.miui.securitycenter.png

 

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - to mój pierwszy post tutaj.

Griszah, nie mogę się z Tobą zgodzić że konto Xiaomi jest odpowiedzialne za drenaż baterii.

Otóż od trzech miesięcy użytkuję Redmi 3 na zablokowanym fonie z 7.1.3.0 by xiaomi.eu, od zakupu nic nie majstrując i nie mam żadnego konta na Xiaomi a drenaż co 3-4 tyg się uaktywnia. Też ratuję się restartem i wszystko wraca do normy.

Szukam przyczyny - czy ktoś ma inne propozycje przyczyny lub naprawy tej przypadłości?

Edytowane przez grabusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabusss, w takim razie:

1) zrób roota wg.

na 7.1.3.0 (zablokowny) też działa.

2) Zainstaluj Wakelock Detector, i sprawdź co budzi telefon w czasie drenażu i zablokuj to np. Greenifty. Ja mam większość aplikacji zahibernowanych.

Dodatkowo przy pomocy KIngRoot wywaliłem aplikację systemową "Muzyka", bo to ona była też odpowiedzialna za drenaż, tj. aktywowała się np. po wyłączeniu Spotify, BubbleUPnP lub oglądaniu filmów np. na Youtubie, przez co np. przez noc potrafiło zjechać 50% baterii.

Screenshot_2016-08-01-10-59-39_com.miui.gallery.png

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griszah,

czy do instalki czy poprawnego działania Wakelock Detector potrzebuję robić roota?

Przyznam szczerze, chcę utrzymać maksymalnie zawartość sklepową urządzenia bo jestem generalnie z niego super zadowolony, a na tę chwilę nie czuję się na siłach ingerować w soft urządzenia, co oczywiście jest do zrobienia po poczytaniu troszku o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grabusss napisał:

Griszah,

czy do instalki czy poprawnego działania Wakelock Detector potrzebuję robić roota?

Przyznam szczerze, chcę utrzymać maksymalnie zawartość sklepową urządzenia bo jestem generalnie z niego super zadowolony, a na tę chwilę nie czuję się na siłach ingerować w soft urządzenia, co oczywiście jest do zrobienia po poczytaniu troszku o tym.

Tak, WLD wymaga roota do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grabusss napisał:

Griszah,

czy do instalki czy poprawnego działania Wakelock Detector potrzebuję robić roota?

Jest jakąś wersja light, ale nie pokazuje wszystkiego.

Jeśli nie przeszkadza Ci to, że nie z gruchy nie z pietruchy tracisz w nocy 50% baterii to olej temat.

Mnie to bardzo wq..., wiec szukam rozwiązania, a w nowe softy się nie pakuje, bo sporo ludzi ma z nimi problemy, no i większość bateria trzyma sporo krócej niż na 7.1.3.0, a to dla mnie chyba najważniejszy parametr - głównie dlatego zdecydowałem się na ten telefon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griszah, mam identyczne zdanie. Bateria - OK, urządzenie - OK, soft - 99% OK, ale jak widać zawsze jest niedosyt i też szukam rozwiązania.

Pozdrawiam zadowolonych z 7.1.3.0, bo jak widzę wystarczyłoby tylko go dostroić a urządzenie zrobi w pełni to do czego zostało stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

faktycznie, chyba wynik niezły, wygląda to podobnie jak na 7.1.3.0.

U mnie wczoraj znów pojawił się drenaż, nie potrafiłem kompletnie namierzyć jego źródła, statystki WLD nie wskazywały wybudzenia tel., a mimo to system zjadał mAh.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...