Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Moj cos krocej trzyma.

Przy prawie 4ech dniach mialem ok 6h SoT i wyladowany fon. Transmisja wlaczana tylko w momencie korzystania fona. Rozmow mialem jakies 3h.

Co do baterii to zauwazylem, ze czasami zdarzy mi sie zresetowac telefon poprzez przypadkowe dluzsze przetrzymanie przycisku power w samochodowym uchwycie. Powoduje to duzo dluzsze uruchamianie sie fona (w porownaniu do recznego polecenia "resetuj") i jego duze obciazenie przez pierwsze minuty  zaraz po uruchomieniu - bardzo wolne reakcje na dotyk i czekanie na wykonanie polecen. Przy tym nastepuje rowniez kilku % spadek baterii oraz reset historii baterii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2016 o 12:53, Guziiik napisał:

Patrząc na niektóre statystyki mam wrażenie, że albo niektórym trafił się naprawdę fajny egzemplarz, albo używacie telefonu do sprawdzania godziny - i to niezbyt często. :P

To fakt. Nie należę do zbyt rozgadanych użytkowników, internet wolę czytać na kompie, a TV oglądać na telewizorze.

Postaram się podrzucić pełniejsze statystyki za ostatni tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak zupełnie normalnie, u mnie podobnie na 6.5.26. Praktycznie zawsze po pełnym naładowaniu pokazuje że wystarczy na 3dni i to przy moim użytkowaniu się sprawdza. Włączone non stop LTE, Wi-Fi, Bluetooth, synchronizacja, trochę rozmów, trzy konta e-mail, żadnego oszczędzania baterii.

Screenshot_2016-06-01-16-20-16_com.miui.securitycenter.jpg Screenshot_2016-06-01-16-20-32_com.miui.securitycenter.jpg Screenshot_2016-06-01-16-20-52_com.miui.securitycenter.jpg Screenshot_2016-06-01-16-20-01_com.miui.securitycenter.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dość słabo raczej: wersja miui przedostatnia

9d1c92cbb47c8e90be578c96ccee0798.jpgc15971f1a628ef09cedd2b3aab624cc8.jpgf2f4cbda0ae98ee5d9c58f4b60e2546d.jpg8aeaf3ccf3128a63f3ed40811c228066.jpg136f6f12f72b977e0790ba4be215e77b.jpg8be550fd1e4d32f9e6b08a16db50498f.jpg35b6f5a6b7ecdcec4f3ad6b284a28993.jpg

A dzisiaj to już kompletna klapa, wczoraj włączyłem w profilu oszczędzania blokowanie niektórych aplikacji w tle i podczas gdy ekran zablokowany i myślałem że będzie lepiej ale skutek odwrotny

:529ee5c73b5e6dc2818aa83f8d74e321.jpgb1ba2ebf5dd7131313fce50afa1937ab.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie wszystko było spoko dopóki nie zaktualizowałem swojego fabrycznego romu 7.1.3.0 do 7.3.2.0
Bateria była żyleta i przez noc spadała z 2%, statystyki pięknie podawało i miałem spokojnie 8H SOT z kilkunastoma procentami zapasu, to teraz spierdziela przez noc minimum 5%, a statystyki wyglądają tak jak poniżej czyli zero jakichkolwiek informacji z przekłamanym zużyciem ekranu, a sama bateria trzyma z 6 i pół godziny.

 

Screenshot_2016-06-06-17-50-27_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-06-17-50-28_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Aconcagua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kamilo327 napisał:

 

Jakby ktoś miał jakis pomysł? Proszę pisać

 

Zrób lokalną kopię Miui, wgraj 6.5.26. W TWRP wipe all, przywróć dane z kopii i powinno być dobrze. Dużo osób ma problemy z nadmiernym zuzyciem na 6.5.12. Rom 6.5.26 jest chyba w tej chwili najlepszy, nie tylko ze względu na baterię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamilo327 napisał:

No spróbuje, tak zrobic. Ale nie jestem zaawansowany w tych aktualizacjach systemu:) 

Dopiero teraz zauważyłem, masz rom na zablokowsny BL. Musisz najpierw odblokować bootloadwr a do tego momentu przeczekać bo nic innego bez odblokowania nie zainstalujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciacho23 teraz o dziwo dobrze pokazuje statystyki, jakieś takie humorki widocznie ma.
Już miałem się brać za wgrywanie starego 7.1.3.0 bo mnie nerwica brała z tą baterią i nie wytrzymałbym do następnej aktualizacji z MIUI8, a tu proszę wynik jak na rekord.
Mam nadzieję, że tak pozostanie.

Screenshot_2016-06-11-22-03-03_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-06-11-22-03-14_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-06-11-22-03-09_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-06-11-22-03-11_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-06-11-22-19-40_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Mi 6.5.26 trzymał na początku ze dwie doby, a po odparowaniu MiBanda telefon doszedł do siebie i dziś po prawie 48 godzinach miałem ok. 70%... Te statystyki naprawdę nie mają sensu, bo z tego co widzę, to R3 lubi zmieniać prądowe przyzwyczajenia żywieniowe średnio co 2 tygodnie. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś, kto wyczerpał baterię oglądając jakieś seriale czy filmy? Jestem ciekaw, po ilu godzinach telefon zdechnie przy takim trybie :D Ja osobiście koło 6 godzin oglądałem i telefon dalej żył, ale nie pamiętam, w jakim stanie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Echinos napisał:

Czy ktoś już z was testował MIUI 8 w Redmi 3?

Jak się zachowuje bateria? Bardzo proszę o sprawdzenie czy bug z drenażem baterii przy włączonym BT jest naprawiony.

Zadaj to pytanie za kilka dni, zainstalowałem, używam. Raptem od paru godzin jest system dostępny, a zmian dotyczących oszczędzania i zarządzaniem baterii sporo. Trzeba poczekać z wydawaniem opinii bo na obecnym etapie żadna nie będzie wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nowy telefon to siedziałem i się bawiłem. Grzebalmn w ustawieniach itp.

Z 1.5h twitcha, z godzina yt, godzina grania, sporo zdjęć. Ale to wszystko na Wi-Fi, lte sporadycznie wlaczalem.

Telefon kupiłem dla dualsina i jak przyjdzie mi druga karta z internetem to będę mógł zobaczyć jak to wygląda działać tylko na sieci mobilnej, też pewnie będzie max 5h

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BnQ napisał:

Mogłeś jeszcze wrzucić czas włączonego ekranu.

Dokładnie, bo wygląda na to że telefonu praktycznie nie używa. Telefon w gotowości to 28% zużycia, praktycznie tyle co włączony ekran. U mnie telefon w gotowości to z reguły 1-2% całego zużycia. Przez noc nieużywany ale z włączonymi wszystkimi usługami (Wi-Fi, LTE, GPS, BT) bateria też spada nie więcej niż 2%, czyli spokojnie mógłby przeleżeć  włączony ponad dwa tygodnie, a rom to najnowszy 6.6.23. Średnio na tym romie godzina ekranu na automatycznej jasności 50% to 8-9% zużycia baterii, czyli w ciągu jednej doby wystarcza na ponad 10 godzin pełnej aktywności telefonu i trudno wymagać lepszego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...