Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Nic z tych rzeczy. Chyba że ktoś siedzi na nich non stop to oczywiste, tak samo gdyby korzystać z każdej innej apki, grać w grę itp. to bateria będzie lecieć, proste. W tle nic takiego nie zauważyłem. Nawet w statystykach jest to zawsze znikomy % dla fb i messengera.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez pierwszy dzien zjadło jakieś 12%. W drugim dniu zanotowalem straszliwy spadek. Z około 85% do teraz jak pisze 29%. Przez samą noc spadło o około 30% i jestem troszkę przestraszony. Nie wiem czy jest to spowodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria sprawuje się wyśmienicie o ile dziadowski soft jej na to pozwala i nie drenuje bez sensu w momencie kiedy tel. jest w stanie spoczynku, poniżej przykład, piąty dzień już działam i mam jeszcze ok. 30% baterii.

 

Screenshot_2016-05-11-11-17-00_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-05-11-11-11-58_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-05-11-11-11-45_com.miui.securitycenter.png

 

 

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukash napisał:

No tak, ale np. ja mam ciągle wł. sieć 4G i zastanawiałem się czy jest różnica w tym, że ciągnę sygnał z nadajnika 4G a nie 3G.

Z moich skromnych testów wynika, że jak masz dobry zasięg 4G to nie ma większego znaczenia dla baterii czy korzystasz z 4G czy 3G. Co innego jak masz ustawione 4G, a jest słaby zasięg i telefon się przełącza 3G/4G.

 

7 godzin temu, Griszah napisał:

Bateria sprawuje się wyśmienicie o ile dziadowski soft jej na to pozwala i nie drenuje bez sensu w momencie kiedy tel. jest w stanie spoczynku, poniżej przykład, piąty dzień już działam i mam jeszcze ok. 30% baterii.

...

Niezły wynik. Mi bateria starcza ledwo na 2 dni, z czego ok 6 godz. włączonego ekranu. Z tym, że ja korzystam właściwie cały czas z 4G, bez wifi.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2016 o 10:10, macn napisał:

Wkurza mnie jedynie to, że czasem pojawia się jakiś proces, który raptownie pochłania całą baterię... już parę razy mi się tak zdarzyło, np po oglądaniu filmu pojawiał się proces powłoka shell, który sprawiał, że procenty baterii zmniejszały się z minuty na minutę.

Jak temu zaradziłeś? :( bo też mi się pojawiło. ROM 7.1.3.0 xiaomi.eu

Screenshot_2016-05-18-15-40-08_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-05-18-15-40-26_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-05-18-15-40-01_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy to robicie? Mi przy 5 godzinach ekranu, włączona transmisja danych, synchroniczacja OFF, BT OFF, GPS OFF ledwo do 2 dni dociągnie.

Co innego gdy mam wyłączoną transmisję danych. W tamtym tygodniu np nagrywałem sobie ślad przy pomocy GPS z cały czas włączonym ekranem przez 12 godzin. I zostało jeszcze 10 % baterii. Ale wszystko inne OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na niektóre statystyki mam wrażenie, że albo niektórym trafił się naprawdę fajny egzemplarz, albo używacie telefonu do sprawdzania godziny - i to niezbyt często. :P 

U siebie dociągnąłem maksymalnie do prawie 4 dób, przy czym ekran chyba nigdy nie był włączony dłużej, niż 2 godziny. Owszem, jestem cały czas pod WiFi i podtrzymuję połączenie z MiBandem, ale przy tych dłuższych statystykach prawie w ogóle nie korzystałem z telefonu - chyba, że sam mnie zawołał. 

Ciekawe jest to, że nawet nie ingerując w telefon, nie instalując nic nowego po pewnym czasie żywotność baterii potrafi się zauważalnie osłabić, by potem znowu się polepszyć.

Edytowane przez Guziiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ciacho23 napisał:

Ludzie jak wy to robicie? Mi przy 5 godzinach ekranu, włączona transmisja danych, synchroniczacja OFF, BT OFF, GPS OFF ledwo do 2 dni dociągnie.

Co innego gdy mam wyłączoną transmisję danych. W tamtym tygodniu np nagrywałem sobie ślad przy pomocy GPS z cały czas włączonym ekranem przez 12 godzin. I zostało jeszcze 10 % baterii. Ale wszystko inne OFF.

A jaki masz rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie przejmujecie się długością działania na baterii.

Ja jestem bardzo zadowolony z tej baterii. Dziennie mam od 2 do 3 godz rozmów, cały czas włączone GPS i synchronizację, zmieniam tylko połączenie z Internetem między mobilne a Wi-Fi, w zależności od tego czy jestem w trasie czy w domu. Korzystam z map minimum 1 godz dziennie. do tego mail firmowy, aparat (około 20-30 foto na dzień), excel i Word - dokumenty firmowe. ekran średnio wychodzi mi od 4 do 5 godz dziennie włączenia i telefon starcza na 35 do 40 godz. Czas rewelacja w porównaniu do moich dwóch poprzednich Tel. Xperia E wolała już po 6-7 godz o prąd. Natomiast Samsung ace 4 po 10-12 godz.

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.lki ja się przejmuję długością pracy na baterii bo u mnie jest krótsza niż u innych osób na tym samym ROMie ;-)

To tak jak ja się dziwię jak mojej żonie Samsung J5 z baterią 2300 mah starcza na 3 dni. a statystyki użycia baterii pokazują 6h rozmów, sygnał sieci zawsze strong (zielony), 1.5-2h ekran i Wi-Fi 2h popołudniu. Tak więc uważam że każdy użytkuje inaczej i inaczej traktuje czas działania na baterii.

Ja jestem mega zadowolony

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...