Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne to. Ja odlaczylem wczoraj wieczorem. Do tej pory minęło 16h. Włączony ekran 1.5h, 2 krótkie rozmowy. Spadło mi 35% baterii. Masakra.. Takie wyniki to ja miałem na baterii 2000. Na samym początku po zakupie na zablokowanym xiaomi.eu była bajka. Teraz dramat. Próbowałem 3 różne wersje romow xiaomi.eu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ciacho23 napisał:

Dziwne to. Ja odlaczylem wczoraj wieczorem. Do tej pory minęło 16h. Włączony ekran 1.5h, 2 krótkie rozmowy. Spadło mi 35% baterii. Masakra.. Takie wyniki to ja miałem na baterii 2000. Na samym początku po zakupie na zablokowanym xiaomi.eu była bajka. Teraz dramat. Próbowałem 3 różne wersje romow xiaomi.eu.

Mam podobnie. Jedynym romem, na którym bateria nie leci w zastraszającym tempie był eu 7.1.3.0. Próbowałem zarówno wersje deweloperskie jak i stabilne, ale koniec końców zawsze wracałem do tamtego.

Proces  qpnp-vm-bms ciągle wybudza telefon i zdaje się, że był już wspomniany w tym wątku. Niestety używam Mi Banda i wyłączenie bluetootha w moim przypadku nie jest zbyt akceptowalne (używam Mi Band do powiadomień i odblokowywania ekraniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauwazylem pewna ciekawostke. Po ostatniej aktualizacji strasznie uciekala bateria. Jak wczesniej przez noc schodzilo mi 2-3%, to po aktu przez noc ucieklo 20%. Wczoraj zobaczylem, ze profil zasilania nie jest ustawiony (musial sie po aktu 'zresetowac', albo ja cos kliknalem), jak wczesniej byl standardowy, to po aktu pusty (nie wybrany). Wiec ustawilem znow standardowy i nagle bateria znow trzyma dobrze - przez noc 2%.Takie proste a pewnie bym na to nie wpadl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2016 o 13:38, damek255 napisał:

Mi pomógł full wipe (bez wewnętrznej i zewnętrznej pamięci XD)

Hej, mi te procesy wskoczyły po zainstalowaniu ostatniego roma (6.4.21).

Przed instalką zrobiłem wipe dalvik/cache i teraz siedzą mi te procesy... WTF?

 

Mam odblokowany boatloader itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macn napisał:

Hej, mi te procesy wskoczyły po zainstalowaniu ostatniego roma (6.4.21).

Przed instalką zrobiłem wipe dalvik/cache i teraz siedzą mi te procesy... WTF?

 

Mam odblokowany boatloader itp itd...

Sprawdź czy przy kolejnym cyklu ładowania (jak się licznik wyzeruje pozycji) nadal będą się pojawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam teraz rom 7.3 by xiaomi.eu 6.4.14 Beta. Pozbyłem się chińskich reklam i większości chińskich aplikacji.

Niestety BATERIA stała się zupełnie daremna!!!!! Nie wytrzymuje więcej niż jednego dnia a dodatkowo telefon się grzeje czego nie było w chińskiej wersji. Rozważam powrót do chińskich reklam i oryginalnego romu gdyż kupiłem przecież ten telefn ze względu na baterię:(

Może jakieś sugestie? Czy np osoby którym bateria trzyma na prawdę dobrze mogą pisać jaka wersję mają zainstalowaną?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość ludzi narzeka na drenaż baterii po przejście na rozwojowe romy na odblokowany bootloader i m.in. z tego powodu pozostałem przy 7.3.1.0 na zablokowany bootloader. 

Jednak na 7.3.1.0 wcale nie jest taki super jeśli chodzi o drenaż baterii, uściślając:

Mam sytuację że bateria jest w stanie wytrzymać ok. 5dni, ale zdarzają się takie momenty że nagle coś baterię zaczyna zżerać, i w ciągu 12h, na nieużywanym telefonie potrafi zniknąć ok. 50% baterii. I to jest właśnie najgorsze, bo jesteśmy przekonani że mamy np. 90% baterii, a w rzeczywistości jest już niespełna 40%.

To już wolałbym aby tel. trzymał równo 1 lub 2 dni, wówczas miałbym świadomość, że muszę częściej ładować i pewność że jak wezmę do reki telefon nie używany przez pół dnia to nie będzie on rozładowany.

Bateria w tym tel. jest super, ale oprogramowanie jest tragiczne, w efekcie czego staje się ona gorsza od przeciętniaków z o połowę mniejszą pojemnością.

Ci to stworzyli oprogramowanie do tego telefonu  powinni się wstydzić.

Poniżej przykład pożerania baterii w moim Redmi 3 z dnia wczorajszego:

Screenshot_2016-04-26-08-11-40_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To musisz sobie sprawdzić wakelockiem co CI zżera baterię, może coś pokaże.

U mnie jest rewelacyjnie i nie zaobserwowałem takich dziwnych spadków. Teraz od kilku dni działam na 2 kartach sim i nie widzę przez to również większego zużycia. Tak że ten rom jest bardzo dobry jak dla mnie.


5d4eb70e813914a025586a1fbcfaa3f7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, damek255 napisał:

Sprawdź czy przy kolejnym cyklu ładowania (jak się licznik wyzeruje pozycji) nadal będą się pojawiać 

Rozładowałem wczoraj baterię do zera i ponownie ją naładowałem.
Procesy dex2oat zniknęły. Ciekawe.

Generalnie bateria starcza mi na spokojne dwa dni pracy - 2 karty sim, często działające na zadupiu, gdzie zasięg jest średni. LTE, wifi itp itd... I to jest bardzo OK. 

Wkurza mnie jedynie to, że czasem pojawia się jakiś proces, który raptownie pochłania całą baterię... już parę razy mi się tak zdarzyło, np po oglądaniu filmu pojawiał się proces powłoka shell, który sprawiał, że procenty baterii zmniejszały się z minuty na minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytać te romy? Jedne są na 7 inne na 6. Ten rom to co? https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

Mam Xiaomi.eu_Redmi3_V7.1.3.0.LHPCNCK_5.1_MiFlash, ale te na stronie xiaomi.eu inaczej się nazywają. Ostatni to xiaomi.eu_multi_ido_6.4.21_v7-5.1.zip

Chyba nie będę odblokowywał BL. Wgram jakiś długotrzymający rom na zablokowany na stałe i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michaelwaut napisał:

Jak czytać te romy? Jedne są na 7 inne na 6. Ten rom to co? https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

Mam Xiaomi.eu_Redmi3_V7.1.3.0.LHPCNCK_5.1_MiFlash, ale te na stronie xiaomi.eu inaczej się nazywają. Ostatni to xiaomi.eu_multi_ido_6.4.21_v7-5.1.zip

Chyba nie będę odblokowywał BL. Wgram jakiś długotrzymający rom na zablokowany na stałe i spokój.

Jakiś czyli jeden jedyny który masz już wgrany. 7 to wersja Miui w romie, a 6  to rok w romie rozwojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 7.1.3.0 miałem od początku przez kilka tygodni, potem odblokowałem bl i wgrałem 6.3.31, 6.4.7, 6.4.14 i wróciłem na 7.1.3.0 z powodu słabo trzymającej baterii i innych błędów. Na razie nie zmieniam bo nie mam potrzeby, wszystko działa, roota mam, nic więcej nie potrzebuje, a baterie trzyma super. Na tych powyższych bluetooth mi strasznie zżerał %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fake4r, Wracałeś do 7.1.3 na zablokowany mając odblokowany bootloader? to się nie gryzie ze sobą? Pod tym linkiem to jest na zablokowany  czy odblokowany https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=46986 ? Edit . OK już wszystko wiem:)

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Guziiik napisał:

@fake4r, jaki miałeś czas działania wyświetlacza przy tej statystyce? Przyznam, że rewelacyjnie. Mój chyba nawet na początku tak dobrze nie trzymał.

Teraz zostało mi jeszcze 15% i ekran 5h40min, ale robiłem więcej na tym romie z tym że mniej dni czyli 3 dni i pod 8-10h wyświetlacz. A dziś będzie 4 pełna doba za kilka godzin. Ogólnie cały czas mam włączone wifi, dane mobilne i bluetooth. W dzień podświetlenie ekranu ustawiam na fulla w takie dni jak teraz gdy jest słonecznie.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...