Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

^^ To są rozumiem wyniki z wyłączoną transmisją danych?

Robił ktoś może testy jak na spadek baterii wpływa włączona transmisja danych  2G/3G/4G zakładając, że jesteśmy w okolicy w której zasięg 4G jest b. dobry? Chodzi mi o to ile % dłużej wytrzyma mi bateria kiedy ustawię sobie żeby w momencie wyłączenia ekranu transmisja danych przechodziła w tryb 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 3tyg użytkowania mogę napisać że ta bateria 4100mAh to naprawdę sporo i teoretycznie można na jednym ładowanie przejechać nawet tydzień, mnie się udało 6,5 dnia.

Oprogramowanie MIUI (ja mam wgrane xiaomi.eu 7.1.3.0) ma duże możliwości konfiguracyjne w zakresie oszczędzania baterii, jednak niewiele to daje, bo czasami nie wiadomo z jakiej przyczyny bateria jest drenowana. Np. wczoraj jechałem 4h na Yanosiku, zeszło jakieś 40% baterii, po dojechaniu do celu wyłączyłem Yanosika, GPS, dane komórkowe, wyczyściłem pamięć i odłożyłem na półkę. Jakie było moje zdziwienie, po tym jak wziałem do ręki telefon po ok. 2h - z baterii zeszło kolejne 20%, mimo że żadne dodatkowe ekstra procesy nie były uruchomione.  W moim przypadku Jedyny sposób aby zastopować drenaż baterii to reset telefonu. Po resecie przez następne 12h zeszło mi 2% baterii.

Ogólnie zauważyłem taką prawidłowość, że po resecie mam wolne ok. 1,1 -1,2GB pamięci ram, natomiast po kilku dniach użytkowania (wgranych mam ok. 15 aplikacji z google play) zostaje ok 0,7-0,8GB i czyszczenie nic tu nie daje, jedyny sposób aby wrócić to tych 1,1-1,2GB to ponowne uruchomienie telefonu.

I właśnie jak zostaje te 0,7-0,8GB wolnego ramu to dzieją się dziwne rzeczy z baterią, i np. w standby potrafi zżerać po kilka procent baterii na godziną.

Wg mnie jest to niedopracowane oprogramowanie, które nie potrafi skutecznie odciąć nieużywanych operacji wewnątrzsystemowych.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016o19:11, Echinos napisał:

Niestety jestem po stronie tych co doświadczyli drenażu baterii. Strasznie mnie denerwuje, zjazd o 40% w ciągu 1 dnia przy znikomym użytkowaniu (i na dev i na wersji stable). Zagłębiłem się i chyba znalazłem winowajcę.

Jest nim bluetooth. Gdy jest włączony, sterownik qpnp-vm-bms (Qualcomm's QPNP Voltage-Mode(VM) PMIC Battery Management System) ciągle wybudza telefon nie pozwalając mu wejść w tryb głębokiego snu. Po wyłączeniu bluetootha problem znika i telefon po zgaszeniu czuwa sobie w głębokim śnie co ma oczywiście zbawienny wpływ na baterię.

@Griszah @JogiMis czy macie u siebie włączony bluetooth? Wyłączcie go i sprawdźcie czy problem z drenażem baterii ustąpi.

Miło by było gdybyście odpowiedzieli jeszcze na pytania

  1. Czy używacie Mi Banda?
  2. Jakie inne urządzenia macie sparowane?
  3. Czy korzystacie z odblokowania ekranu przez Mi Band?
  4. Czy w Mi Bandzie macie włączone powiadomienia z aplikacji?

 

Odpowiadając na pytania:

1. Nie

2. Żadne

3. Nie

4. Nie

Nie mam prawie żadnych aplikacji doinstalowanych, problem ze zżerającą baterią pojawił mi się już dwukrotnie (reset tel. tylko pomagał). 

Griszah, myślę, że problem nie leży w pamięci ram, u mnie występował problem pomimo że miałem ponad 1GB wolnej pamięci. Zapewne to oprogramowanie, więc pozostaje nam czekać na jego poprawę. Jeśli będziecie mieli jakieś info na ten temat szybko dzielcie się tą wiadomością :)

PS. gdy bateria nie zżera, telefon trzyma mi 7 dni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy chyba sobie jaja robicie. 7 dni to chyba telefon nie ruszany jest! Nie mam redmi3, ale jestem nim bardzo zainteresowany właśnie ze względu na baterię. Ale kusi mnie nowsza wersja redmi3 pro.

Panowie choćby skały sr......to przy normalnym użytkowaniu smartfona z baterią 4100 to maks 2 pełne dni.

przez normalne użytkowanie smartphona rozumiem korzystanie z WhatsApp, smsów, dzwonienie, i stałe

podłączenie pod neta(mobilny i wifi) ze względu na emaile.

Więc proszę nie wciakajcie ludzia kitu:)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jak to wygląda u mnie. Dokładnie 2 dni temu telefon odłączony od ładowarki. W tym momencie mam 25% baterii. Cały czas mam włączoną transmisję danych (3G - dobry zasięg). Czas włączenia ekranu 3,5 godz. Przez 70% tego czasu przeglądanie neta i trochę YouTuba (przy 4G), 20% rozmowy przez whatsapp, 10% jakieś niewymagające duperele. Kilka krótkich rozmów. Powiem tak... szału nie ma:)

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to są te statystyki żeby sobie porównać. Niektóre telefony padają już po 2h włączonego ekranu i ludzie potrafią mówić że to jest dzień użytkowania. Redmi 3 potrafi wytrzymać 10 godzin, czyli dla takich co sporadycznie używają to będzie 5 dni.

Mi telefon jak tylko zacząłem go używać, nic nie konfigurowałem i korzystałem z 1 sim wytrzymał 3 dni 7 godzin ( prawie 10 godzin włączonego ekranu)

Teraz jak mam wszystko poinstalowane, inny rom, używam 2 sim to trzyma 2 dni (jakieś 5 godzin)

Jaki jest tego powód nie wiem, bo spadek dwukrotny to dość sporo, ale to nadal jest wynik dużo lepszy niż w większości tel :) A skoro wiem że potrafi trzymać 10h to jest sporaszansa że w końcu znajdę winowajcę lub developerzy coś poprawią w romie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie normalne dzienne uzytkowanie tel. to: max. kilka sms, kilkanaście min. rozmow, sprawdzenie parę razy poczty, kilkanascie minut na sterowanie sprzetem rtv. I przy takim uzytkpwaniu Redmi 3 wytrzymuje mi 5-7 dni, inne telefony wytrzymywaly max 3dni. Osobiście współczuję ludziom którzy po kilka godzin dziennie wpatrują się w malutki ekranik telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enesas

Racja, ja telefon traktuje jako środek do usprawnienia sobie życia, a nie jako cel tego życia.

Przy ok. 20% baterii mam ok. 8-10h godzin włączonego ekranu. Pokaż mi jakiś inny telefon w rozsądnych pieniądzach który ma takie wyniki.

@jarekm95

masz rację, niektórzy mają problem z szybko znikającą baterią i na 99% jest to wina softu, który nie umie ubić nieużywanych procesów.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma mi 11h SoT, spokojnie mojej żonie wystarczyłoby na tydzień, moim rodzicom na jeszcze dłużej. Ja ładuje co dwa dni średnio. Redmi note 2 musiałem doładowywać w ciągu dnia bo nie wytrzymywać przy moim korzystaniu od rana do wieczora. Ciągle 4g włączone,GPS i synchronizacje co 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni pozycja "Wifi ON", a "Wifi Running" w Better Battery Stats? Bo jak wyłączę Wifi to przy pozycji "Wifi running" czas cały czas rośnie. I mam wrażenie, że drenuje mi to baterię.

Strzelam teraz trochę, ale może być włączona lokalizacja po Wi-Fi lub wyszukiwanie sieci Wi-Fi w tle.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę dostałem telefon i o to efekty z jego korzystania.
Cały czas włączone dane komórkowe lub wifi, 45min rozmów, automatyczna jasność, synchronizacja poczty, messenger i gmail z kłódką. 
Bateria sprawuję się dobrze?

Screenshot_2016-04-01-16-42-05_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-01-16-42-39_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-04-01-16-43-01_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez kredzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na wczorajszym romie ktoś zauważył drenaż baterii czy tylko ja mam taki problem? Przez noc spadło o 15% gdzie wcześniej było to jedynie 2-3% przez całą noc. Zainstalowałem wakelocka i zobaczę co jest winne. Wczorajsza wersja instalowana na świeżo po przejściu z wersji eu na zablokowany bl.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś instalował wersję MIUI 6.4.7?

Mam wrażenie, że bardzo żre baterię. Generalnie bateria przy dość intensywnym użytkowaniu starczała mi swobodnie na 2 dni. Po przejściu na ten nowy rom (nie obyło się bez perypetii - musiałem na nowo flashować system) mam jakieś nowe procesy i generalnie żywotność jest dość słaba. Czy downgrade do 6.3.31 można zrobić po prostu przez twrp instalując starszy soft?

 

Screenshot_2016-04-10-21-23-14_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-04-10-21-23-28_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-04-10-21-23-43_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...