Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wakelock detector, tylko wymagany root. Ewentualnie coś innego typu gsam battery monitor. Musiałbyś poszukać bo zawsze używałem wakelocka w razie czego, chyba że nie masz roota i nie będziesz rootował no trzeba by znaleźć inny. BTW jest jeszcze druga opcja w ustawieniach Wifi nie wiem czy masz zaznaczone czy nie i czy ma to wpływ na baterię w Twoim przypadku - skanowanie zawsze dostępne.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System nie był root-owany. W ustawieniach W-Fi "skanowanie zawsze dostępne" mam wyłączone.

Kurcze ewidentnie coś zjada baterię w standby, nie mam pojęcie co.

Gsam battery monitor nie pokazuje nic niepokojącego, ponad 30% to system, ponad 40% to ekran czas pracy ekranu 4h (obecnie mam 50% baterii)

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem rozwiązany. Przywróciłem tel. do ustawień fabrycznych.

Najprawdopodobniej zostawiła trwały ślad w ustawieniach jedna z aplikacji pozwalająca rzekomo wybudzać tel. podwójnym stuknięciem którą wczoraj testowałem.

Edit:

Dzisiejszej nocy tel zjadł 2-3% baterii wiec 10 raz mniej jak wczoraj.

Screenshot_2016-03-11-07-15-47_com.miui.

Dla wszystkich którzy mają problem z szybo znikającą baterią proponuję wykonanie kopi zapasowej danych, a potem przywrócenie tel. do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

poprzestawiałem chyba coś nieświadomie w opcjach telefonu i zaczęło mi bardzo zżerać baterie. Na wykresie zużycia baterii mam pokazane jakoby telefon był cały czas wybudzony (pasek "Wybudzony" jest ciągły niebieski), podejrzewam, że to właśnie zżera baterie. Jakieś sugestie czym to jest spowodowane? Gdzie mogę to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Może nie nasz ustawionego blokowania albo wygaszania ekranu?

Mam ustawione.

Właśnie ja też już szukam cały dzień i pijawka, która ssie baterie jest gdzieś głęboko ukryta. Wiem, że przywrócenie ustawień fabrycznych pomoże, ale chce tego uniknąć (wszystko musiał bym konfigurować na nowo). Będę szukał dalej i kombinował, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę podrzucać, jak na coś wpadnę podziela się informacją.

PS. co tak na prawdę oznacza pasek "Wybudzony"? co świadczy o tym, że tel jest w danym momencie wybudzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2016o14:13, JogiMis napisał:

 Będę szukał dalej i kombinował, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę podrzucać, jak na coś wpadnę podziela się informacją.
PS. co tak na prawdę oznacza pasek "Wybudzony"? co świadczy o tym, że tel jest w danym momencie wybudzony?

a nie macie włączonego hotspota wifi? sporo potrafi zeżreć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zourv napisał:

a nie macie włączonego hotspota wifi? sporo potrafi zeżreć

wyłączony miałem, nie miałem również poinstalowane wtedy jeszcze praktycznie żadnych dodatkowych aplikacji typu FB czy Mesenger. Przywróciłem ustawienia fabryczne, skonfigurowałem wszystko na nowo co mnie interesowało i zrobiłem backup'a danego stanu. Zużycie baterii powróciło do normy, tzn. WYPAS :-)

ps. ponawiam pytanie, co świadczy o tym, że tel jest w danym momencie wybudzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

521f50ddcf889a13338220f243a13f58.jpg6c12597d3b2cf8b5bae318673c0229ff.jpg6dcfe41edbac754877d57287a375115c.jpg

Ogólnie jest ok ☺ Tutaj ss zrobiony po kilku minutach od podłączenia do ładowania - zapomniałem zrobić ss jak było 9% baterii, ale zmian nie było.

Co do samego użytkowania: codziennie ok. 45 min rozmów, 100 SMS-ów, trochę internetu. W nocy automatycznie wyłączany od 12.00 do 7:30. Czas działania ogólnego : 4dni

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tpawel napisał:

Nie to nie zasięg, już parę telefonów z miui widziałem z tym problemem

Rozwiń proszę ten problem, czy wg Ciebie powoduje jakieś ograniczenia w użytkowaniu telefonu?

Też mam podobne dziury na wykresie, a nie zdarzyło mi się do tej pory abym nie miał zasięgu, wiec nie postrzegam tego jako problem.

Wg mnie to jest jakiś bug aplikacji wyświetlającej aktywność poszczególnych elementów telefonu.

 

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego problemu nie widziałem w użytkowaniu telefonu. Trochę to wygląda po prostu jak przerwy w zbieraniu danych przez ten licznik,nic więcej. Miałem to samo na rn2, z początku myślałem że to może restarty są, ale całe szczęście nie. Potem jak oglądałem screeny z innych telefonów tu na forum to widziałem że to zjawisko powszechne. Nie ma wpływu na pracę telefonu. Może system usypiając przy braku wyburzenia i ten proces nieraz wyłącza? Na gsam battery monitor nie miałem takich luk

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z pożeraniem baterii wrócił niestety. Nagle (na wykresie dokładnie widać od którego momentu) telefon zaczął żreć baterie, niezależnie od tego czy się na nim coś robi czy nie (nawet w nocy). W momencie w którym to mniej więcej nastąpiło nie instalowałem żadnych nowych rzeczy i nie wiem w czym problem. Może jakieś podwójne kliknięcia czegoś wywołują jakiś proces w tle, którego się nie da wyłączyć?? W ustawieniach mam wszystko ok, tj. telefon skonfigurowany na oszczędzanie baterii. Z dodatkowych aplikacji doinstalowane jedynie mam gmail, meteo i notatnik (więc raczej niemożliwe, żeby któraś z tych rzeczy zżerała baterie). Nie chce znowu przywracać telefonu do ustawień fabrycznych! Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być???? Może to jakiś bug danej wersji MIUI (7.1.3.0 LHPCNCK)?? 

screeny zużycia baterii poniżej:

 

Screenshot_2016-03-17-08-19-43_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-17-08-20-07_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-17-08-20-28_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-03-17-08-20-41_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest jednak nie hallo z tym oprogramowaniem.

Czasami ni z gruchy ni z pietruchy, telefon zaczyna zżerać baterię. Nie ma to związku z uruchomieniem żądnych dodatkowych aplikacji, po prostu system zaczyna ssać.

Właśnie zauważyłem że telefon ma problem z poprawnych przerywaniem odtwarzania muzyki (np. dezzer, odtwarzacz plików audio), tj. proces System (mediaserver) nie wyłącza się z chwilą skończenia odtwarzania, tylko jest cały czas aktywny i potrafi zżerać nawet kilka % bateria a godzinę.

Najgorsze jest to że nie da się go prosty wyłączyć na nie rootowanym systemie.

Osoby które mają problem z baterią niech zwrócą na to uwagę.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem po stronie tych co doświadczyli drenażu baterii. Strasznie mnie denerwuje, zjazd o 40% w ciągu 1 dnia przy znikomym użytkowaniu (i na dev i na wersji stable). Zagłębiłem się i chyba znalazłem winowajcę.

Jest nim bluetooth. Gdy jest włączony, sterownik qpnp-vm-bms (Qualcomm's QPNP Voltage-Mode(VM) PMIC Battery Management System) ciągle wybudza telefon nie pozwalając mu wejść w tryb głębokiego snu. Po wyłączeniu bluetootha problem znika i telefon po zgaszeniu czuwa sobie w głębokim śnie co ma oczywiście zbawienny wpływ na baterię.

@Griszah @JogiMis czy macie u siebie włączony bluetooth? Wyłączcie go i sprawdźcie czy problem z drenażem baterii ustąpi.

Miło by było gdybyście odpowiedzieli jeszcze na pytania

  1. Czy używacie Mi Banda?
  2. Jakie inne urządzenia macie sparowane?
  3. Czy korzystacie z odblokowania ekranu przez Mi Band?
  4. Czy w Mi Bandzie macie włączone powiadomienia z aplikacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam z bluetooth, cały czas wyłączony, wiec bezpośrednio na pewno nie on jest odpowiedzialny za drenaż baterii.

Ad 1) Nie

Ad 2) Tak, korzystam z Odtwarzacza UPnP łączącego się z serwera muzycznym Squeezebox (Daphile), i wówczas czasem pojawiają się problemy z procesem System(mediaserver), o czym wyżej pisałem.

Ad 3) Nie

Ad 3) Nie

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Griszah napisał:

Ja nie korzystam z bluetooth, cały czas wyłączony, wiec bezpośrednio na pewno nie on jest odpowiedzialny za drenaż baterii.

Ja dzisiaj zrobiłem testy przez noc i w moim przypadku to właśnie on był winowajcą. Z wyłączonym, miałem spadek baterii na poziomie 0,3% na godzinę czyli wielokrotnie mniej, a telefon praktycznie cały czas sobie spał głębokim snem.

Screenshot_2016-03-26-06-33-27_com.asksvScreenshot_2016-03-26-06-33-47_com.asksv

Teraz pozostało mi potestować czy to ogólnie BT drenuje baterię czy może któraś funkcja Mi Banda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni również zauważyłem spadek wytrzymałości akumulatora. Ostatnio aktualizowałem zarówno Mi Band Tools jak i samo MiFit, więc wyłączyłem BT i poobserwuję jak będzie wyglądać sytuacja. Z trzech dób lekką ręką spadło do ledwie dwóch, a telefonu wybitnie nie eksploatowałem...

Chyba, że to w 7.2.4 coś namieszali z optymalizacją procesów systemowych. Zauważyłem, że proces Android System wyszedł na czołówkę zużycia, choć nigdy go tam nie widziałem. 

Edytowane przez Guziiik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...