Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


AdBloczek

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję aby w tym temacie były zamieszczane statystyki zużycia baterii w Xiaomi Redmi 3.

Przez cały czas jasność ekranu była automatyczna, telefon był podłączony do internetu (wifi lub sieć komórkowa na zewnątrz). Generalnie nie robiłem niczego, aby sztucznie wydłużyć czas pracy na baterii - mało tego, w tym czasie telefon był nieco intensywniej eksploatowany niż będzie zazwyczaj. W godzinach 0:30-6:30 ustawiłem aby telefon przechodził w tryb "spania".

Obecnie ma 15% i spokojnie do wieczora nie musiałbym go ładować.

Oto wyniki:

Screenshot_2016-01-26-15-35-41_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-01-26-15-35-48_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapozno zajrzałem ale jak naladuje drugi raz to też zrobię test i wrzucę screeny jak narazić nieźle się zapowiada drugi dzień na baterii nie mam cały czas neta włączonego ale trochę rozmów i SMS i mam po 2dniach jeszcze 62 % i od 23 do 6 sleep ustawione

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bateria zapowiada się rewelacyjnie, Przy pierwszym  ładowaniu od 1% miernik pokazał około 4100mAh

2 karty sim, LTE+GSM,  bez włączonych ciągle danych i synchronizacji

 

1 Test : Rozładowywanie od 45% do 1% -  2dni

Ekran włączony przez 5h, Wifi włączone 4h

 

2 Test : Od 100% do 93% - 2dni - 48h !

Ekran włączony 16min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda po całym dniu i nocy. Synchronizacja cały czas, WiFi jak widać, tylko gdy jestem w domu, transfer cały czas, ok. pół godziny YouTube. Z 30 minut rozmów. Facebook itp. Na noc włączone oszczędzanie baterii (wyłączone WiFi  i transfer)

3f7a8b6b7dddb8bce23e11a57a622bea.jpg

d40c8c96fd6321a2aad77a432481e2b1.jpg

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Edytowane przez saracynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem test "Redmi3 w standby" osiągając 5% po 9 dniach.

W czasie testu przeprowadziłem 2:36h rozmów głosowych, ekran był włączony 3:28h, z czego ok. 40 minut w trzech sesjach nawigacji google maps (czyli online)

Do tego zrobionych kilkanaście zdjęć i wysłanych kilka maili.

Redmi3_battery_3day_standbyr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku testowałem redmi przez 3 dni i wydaje mi się, że mam wyniki gorsze od waszych.

Pierwszy test prawdopodobnie ustawienia domyślne plus między 1 a 6 nad ranem tryb spania. W ciągu dnia praktycznie cały czas wifi (dom+praca), LTE, GPS i ciągła synchronizacja gmaila. Ekran 1h55min.

dzień 1.png

Test drugi zmieniłem jasność na 10% bez automatycznej zmiany, czyszczenie pamięci po 1 minucie, dalej tryb spania 1-6, a za dnia wifi, LTE, GPS i synchro gmaila. Założona kłódka na gmaila i messengera. Ekran 4h35min.

dzień 2.png

Test trzeci analogicznie jak drugi z tym, że wypadły dwa okresy "spania" i tu coś dziwnego, wg wykresu wifi pierwszy był dłuższy od drugiego. Ktoś wie jak to jest możliwe skoro oba trwały tyle samo i wifi powinno być wtedy cały czas wyłączone? Trzecia przerwa od wifi pod sam koniec spowodowana spadkiem poniżej 20% baterii. Założona kłódka na gmaila i messengera. Ekran 2h22min.

dzień 3.png

Obecnie mam 68% baterii. Zdjąłem kłódkę z gmaila i messengera, reszta jak przy teście trzecim. Od ładowania minęło niecałe 22h z jednym trybem spania, ekran 37 minut.

Jak mogę wydłużyć czas pracy na baterii? Nie chcę rezygnować z wifi i transmisji danych, gps mogę wyłączyć ale czy to coś da? Przy jasności ekranu 10% bez auto i czyszczeniu pamięci po minucie spodziewałem się trochę więcej. Dodam jeszcze, że nie gram, messenger, fb i firefox nie więcej jak paręnaście minut dziennie każde. Co parę dni endomondo przez 1-3h (tutaj akurat w teście drugim).

I jeszcze takie pytanko, te białe przerwy na wykresach to tryb deep sleep?

Edytowane przez Sifo Dyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz w listę otwartych aplikacji i przeciągniesz jedną w dół to pojawia się taka kłódka. Zapewnia to jej ciągłe działanie.

W tej chwili mam 44% (1d9h) przy dwóch trybach spania i 1h14m ekranu. Bez GPS, reszta bez zmian.

Najwięcej baterii zjada mi system: Android system 44% i Android 21%. Wcześniej odpowiednio 52% i 16% oraz 28% i 20%. To jest normalne? Reklamować telefon? Kupiony w accesories4you więc chyba nie będzie problemów.

Edytowane przez Sifo Dyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne proporcje Android system 21% i Android 16% - tyle że mam 3h od zdjęcia z ładowarki w tym 15minut nawigacji (Maps 19%) - więc wygląda na to, ze telefon na standby ma dużo w "Android System", które się będzie zmniejszało wraz z korzystaniem z innych aplikacji.

Czy wymieniać - trudno powiedzieć. Bo to pewnie kwestia softwarowa. Jak czekasz na MIUIPolska, to chyba nie ma sensu wymianiać.

Który masz system - oryginalny czy ten "spolszczany" ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie miałem jeszcze pokrowca i folii telefon leżał sobie spokojnie jako dodatkowy i zrobiłem pełny test standby. 8 Lutego pisałem że trzyma już 2 dni, wczoraj (20.02 ) test zakończony 8-)

Dwie karty sim : Play Lte +Plus, wifi+dane i synchronizacja wyłączone,

Użycie przez ten czas : 5min rozmów, 50min włączony gps, kilkanaście minut zabawy kamerką, 20min w necie, 1 dzień z włączonymi danymi ( bez synchr ) + inne zabawy z telefonem.

 

1.thumb.png.4e6fc239669b38e7fd6257dcbf06   3.thumb.png.0320ce3b6b6edc75e9eb4fa7f76f

Edytowane przez kaloks
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaloks napisał:

Jako że nie miałem jeszcze pokrowca i folii telefon leżał sobie spokojnie jako dodatkowy i zrobiłem pełny test standby. 8 Lutego pisałem że trzyma już 2 dni, wczoraj (20.02 ) test zakończony 8-)

Pogratulować cierpliwości. 14 dni wspaniały wynik. 

Dla odmiany wrzucę dwa wyniki z aktywnego telefonu.

1. Logowanie scieżki GPS podczas jazdy na nartach za pomocą 2 programów (SkiTracks i OruxMaps) równocześnie:

Redmi3_7h_logowania_GPS_1.thumb.png.75ddRedmi3_7h_logowania_GPS_2.thumb.png.227c

2. Logowanie scieżki GPS przez 18h (w tym 8h grania w głupie gierki w busie)

Redmi3_8h_grania_1.thumb.png.ebd64df1421Redmi3_8h_grania_3.thumb.png.c131124f85b

Jeden i drugi wynik rewelacyjny. 

Myślę, że można powoli zamykać wątek. Jak ktoś chce nowoczesny w miarę mały telefon ze świetną baterią to powinien sięgnąć po Redmi3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka mała uwaga odnośnie tego jakie statystyki pokazuje telefon. U mnie ( na ROMie 7.1.3.0 ) dane odnośnie ile dni już telefon działa od ostatniego ładowania ulega resetowi jak tylko podłączę go do komputera. W związku z tym dane będą zafałszowane. Nie wiem czy tylko u mnie tak się dzieje i czy nie jest to rzecz oczywista dla większości ale może ktoś nie zwrócił uwagi na to akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja coś wrzucę: 

 

jhb2NWL28EPRSleXciRGgK3f1en52afUFmnUMws4ET4uN-mal1xhR9W6ij-CogQGOIUwP-1TDiBj207qfWE-OXOMwsmJlmdV0ZD2DnARdEYZbKGEkvVE9Nwy

 

 

No jestem mega zadowolony bo nie muszę codziennie ładować telefonu.

Statystyki jak widać, w pierwszy dzień gps na yanosiku przez około 1h30. 

Na drugi dzień nudne wykłady i prawie 2h grania w zombie, do tego raz pakiet raz wifi i cały czas apka facebooka i messenger.

Jasność ustawiona na auto 50 %.

 

Edytowane przez sznikers99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ustawienia Wi-Fi -> zaawansowane -> Wi-Fi włączone w trybie uśpienia:

Zawsze ?

Tylko podczas ładowania ?

Nigdy ?

 

Pytam ponieważ dziś w nocy przez 5h telefon w trybie standby zjadł ok 20%

ustawienia były następujące: Wi-Fi -> zaawansowane -> Wi-Fi włączone w trybie uśpienia -> Zawsze

Screenshot_2016-03-10-08-08-18_com.miui.

Zastanawiam się czy to ciągłe załączone Wi-Fi jest tak prądożerne czy też coś innego w tle tak zjada baterię.

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...