Skocz do zawartości

Etui i szklo do Redmi 3


Axan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

@FromWP

A oryginalne etui różni się czymś od takiego etui z ali? Myślę, że niczym.

Ja nie myślę tylko wiem, że to zupełnie co innego, takie z Ali dostałem jako gratis z telefonem, a potem nabyłem oryginalne za całe 25zł i to są zupełnie dwie różne bajki, idealnie dopasowane, nigdzie nie odstaje, nie zachacza o naklejone szkło, wygląda dużo ładniej i jest z lepszego siliconu. Gratis wylądował momentalnie w koszu! Różnica przynajmniej dla mnie jest ogromna (oryginalne ma ledwo widoczny wygrawerowany napis na boku Designed by Xiaomi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest oryginalne, przecież napisane "for Xiaomi". Tylko stara się udawać. Oryginalne zapakowane jest w szary ekologiczny kartonik! 

To podobno strasznie się palcuje (nie miałem, nie widziałem, tak gdzieś wyczytałem w recenzji) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FromWP napisał:

Nie to nie jest oryginalne, przecież napisane "for Xiaomi". Tylko stara się udawać. Oryginalne zapakowane jest w szary ekologiczny kartonik! 

A czy ktoś oprócz xiaomi.com.pl sprzedaje w Polsce oryginalne szkło? Ewentualnie gdzie na AliExpress kupię oryginalne bez jakichś specjalnych kosztów przewwalutowania, przelewu zagranicznego itp.? Najlepiej tak jak kolego kredzion by oczekiwał, czyli żeby za jednym zamachem (czyli u tego samego sprzedawcy) kupić też dobrze dopasowane etui do Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robinson @FromWP

Dostałem dzisiaj odpowiedź od tego sprzedawcy, że to szkło i etui, o którym  mowa w tej aukcji są oryginalne, wyprodukowane przez Xiaomi.

Mam szkło i pokrowiec z tego sklepu i były zapakowane w oryginale opakowanie xiaomi, do mi 4 tez wziąłem i jak narazie najlepsze szkło jakiś miałem

Mi4 LTE, Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kredzion napisał:

@Robinson @FromWP

Dostałem dzisiaj odpowiedź od tego sprzedawcy, że to szkło i etui, o którym  mowa w tej aukcji są oryginalne, wyprodukowane przez Xiaomi.

No przecież nawet na opakowaniu jest że dedykowane! Możliwe że jest ok ale z tego co widzę to ceny szkiełek w takim opakowaniu wszędzie są wyraźnie niższe od tych oryginalnych (szary kartonik). Nie porównywałem jednego z drugim, ale nawet w tym sklepie xiaomi.com.pl jedno jest jako zamiennik, a drugie oryginalne!

http://xiaomi.com.pl/kategoria-produktu/zamienniki/

Możliwe że nawet oryginalne dla Xiaomi robi jakaś firma zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

No przecież nawet na opakowaniu jest że dedykowane! Możliwe że jest ok ale z tego co widzę to ceny szkiełek w takim opakowaniu wszędzie są wyraźnie niższe od tych oryginalnych (szary kartonik). Nie porównywałem jednego z drugim, ale nawet w tym sklepie xiaomi.com.pl jedno jest jako zamiennik, a drugie oryginalne!

http://xiaomi.com.pl/kategoria-produktu/zamienniki/

Możliwe że nawet oryginalne dla Xiaomi robi jakaś firma zewnętrzna.

Podpuściłem ich trochę i w końcu napisali, że kupili od Goldway :D ma ktoś może link do ich aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luki776 napisał:

e736f660e583d6f8828c04e3b41ac1d3.jpg

Mi4 LTE, Redmi 3

To jest to z tej aukcji i tego sprzedawcy?

http://allegro.pl/etui-silikon-crystal-case-xiaomi-redmi-3-5-0-cala-i5964500419.html

Jeżeli tak to jak najbardziej oryginalne i najlepsze z dostępnych silikonowych (może jeszcze Nillkina, ale ma jakieś zatyczki) "Designed by Xiaomi" (widać napis i bardziej oryginalne chyba nie występuje), ale szkło od tego sprzedawcy to "Designed for Xiaomi" drobna różnica w słowach "by" i "for".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po niecałych 3 tygodniach doszło do mnie etui IPAKY z tej aukcji:

http://www.aliexpress.com/item/IPAKY-TPU-PC-Hybrid-Dual-Layer-Frame-Protective-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-3-Redmi3/32608543840.html

Zapłaciłem 14 zł i 13 gr. (czyt. łącznie zniknęło z mojego konta złotówkowego 14,13 zł). Płaciłem przez przelewy24 - bardzo dobry przelicznik. Zamówiłem kolor Gray i tak jak na zdjęciach jest on kilka tonów ciemniejszy od telefonu w tej wersji (z czarnym przodem) - osobiście bardzo mi to odpowiada. Myślę, że kolor etui silver byłoby znacznie bliższy kolorowi mojego telefonu (szary).

Zdjęć nie załączam, bo te z aukcji bardzo dobrze oddają wygląd i jakość wykonania etui.

 

ETUI IPAKY Hybrid

Plusy:

+ świetna relacja jakości do ceny.

+ dobre przyleganie zarówno do telefonu jak i samych elementów między sobą

+ prawdopodobnie dobra ochrona dzięki okazałemu rantowi TPU zachodzącemu ok 1mm na krawędź (kończy się idealnie z linią szkła) i wystajacemu ok 2 mm ponad taflę ekranu

+ estetyczne i dobrze wyczuwalne przyciski boczne z chromowanego plastiku

+ dużo lepsza odpowiedź przycisków niż w etui silikonowym

+ duże wycięcie na gniazdo do ładowania 

+ wzór kratki z widocznym na zdjęciach połyskiem kropek nawiązujący do designu wersji fashion

+ otwory na głośnik idealnie pokrywają się z otworami na obudowie telefonu

+ pod głośnikiem poprzeczna wypustka dzięki której jest on lekko uniesiony ponad powierzchnie na której leży

 

Minusy - nie mam zastrzeżeń, szczególnie przy tej cenie.

Ze spraw, dla mnie neutralnych:

~ plastik jest bardzo dokładnie pokryty lakierem w danym kolorze, ale na tyle twardym, że nie da się go zarysować paznokciem (widać to tylko w malutkim ukrytym po wewnętrznej stronie odcięciu nadlewu)

~ trochę bardziej śliskie niż klasyczny silikon - ze względu na plastikową ramkę ale i nieco mniej tępą od silikonu część wykonaną z termoplastycznego poliuretanu (tą czarną w kratkę), np. bardziej śliski niż gumowany tył Moto G

~ otwór na gniazdo mini jack nie pozwala na włożenie standardowej wtyczki (takie jak np. w głośnikach komputerowych), uważam jednak że większe wycięcie byłoby nieestetyczne i niemożliwe do wykonania bez powiększenia grubości ramki

 

Podsumowanie - jeśli podoba Wam się to co widzicie na zdjęciach, to brać w ciemno! :)

Edytowane przez Mich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3-etui-pokrowiec-guma-case-szklo-i5996024504.html

 

Zastanawiam się nad tą ofertą. Jednak nie podoba mi się ze klawisze nie beda w osłonięte w tym etui...

Ma ktos jakiś link do case z obudowanymi klawiszami + jakieś dobre szklo? Najlepiej z allegro, na Ali nie mogę czekać 2-4 tygodni :)

Edytowane przez Menntu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cienkie to folia, gratis.

Grube to właściwe szkło. Ogólnie w instalacji prostsze niż folia, ale DOKŁADNIE wyczyść ekran, tak, żeby nie został na nim absolutnie żaden paproch. Gdy już jesteś pewny, że jest wyglancowane, po prostu zdejmij całe zabezpieczenie i połóż szkło na ekranie, byleby tylko dokładnie. Dociśnij, zobaczysz, jak klej się 'rozlewa', przetrzyj całość żeby równomiernie przyległo i tyle. Polecam jakikolwiek film o montażu szkła na YT. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Guziiik napisał:

To cienkie to folia, gratis.

Grube to właściwe szkło. Ogólnie w instalacji prostsze niż folia, ale DOKŁADNIE wyczyść ekran, tak, żeby nie został na nim absolutnie żaden paproch. Gdy już jesteś pewny, że jest wyglancowane, po prostu zdejmij całe zabezpieczenie i połóż szkło na ekranie, byleby tylko dokładnie. Dociśnij, zobaczysz, jak klej się 'rozlewa', przetrzyj całość żeby równomiernie przyległo i tyle. Polecam jakikolwiek film o montażu szkła na YT. ;)

właśnie oglądałem filmiki o montażu tylko nie wiedziałem co to było to cienkie (ta folia gratis :))

 

także dziękuje kolego serdecznie jeszcze raz :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, bo to chyba jedno z najlepszych, grube (0,33mm) ale z zaokrąglonymi krawędziami i naprawdę wytrzymałe. Ma też niezłą warstwę oleofobową i mało się palcuje, Jedno takie poddałem crash testowi, i mogę stwierdzić że jest naprawdę trudne do rozbicia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...