Skocz do zawartości

aktualizacja do androida 6.0


Maniek1k1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam chyba poważny problem, instalowałem androida 6.0 na moim xiaomi mi4, zainstalowałem aktualizacje 5.12.17 i wziąłem się za instalacje aktualizacji do androida 6.0 przez okolo 5 sekunk pokreciło sie kółko na ekranie, a pozniej wszystko zgasło, telefon na nic nie reaguje. Gdy podłacze go do kompa dioda sie nie swieci, wyskakuje tylko pare folderów.

Prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby wgrac MM na mi4 musi byc na obu systemach ten sam rom wgrany (5.12.17) co automatycznie polaczy oba start systemy do jednego i powiekszy jej pamiec o dwa (cos tam 1,23gb screenshot -  nie sugeruj sie niemieckim jezykiem, nie mieszkam w PL) 

Bez tego nie zainstalujest MM.

Screenshot_2016-01-25-21-49-45.png

Edytowane przez Silver-Bullet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flashowałem raz,

czytam, szukam czegos na internecie i niektórzy cos wspominaja o testpointach, ale jak to zrobic na mi4 ?

Zwierasz testpoints pod slotem SIM. I jakąś komendę chyba trzeba wydać, ale nie pamiętam jaka. Znajdziesz pewnie w necie.

Co do problemu. Flaszowałes raz, czyli niestety Twój fail. Nie rozszerzyła Ci się partycja systemowa.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Lector said:

W instrukcji

 nic nie pisze o podwójnym instalowaniu 5.12.17

Ja instalowałem raz i później 6.1.21 i jest git.

Możliwe , ze na jezdnej z dwóch boot-partycji miałeś już 5.12.17 i nawet o tym nie wiedziales (czytaj: miałeś szczęście) bo inaczej flash MM jest nie mozliwy! 

 

1 minute ago, skandal said:

To o braku umiejętności czytania ze zrozumieniem było do CIebie @Silver-Bullet. Dwuetapowa, bo najpierw aktualizujesz raz do 5.12.17 i drugi etap to aktualizacja do 6.0, a nie żadne podwójne flashowanie tej samej wersji...

Jestes pewien...widze,zielonego pojęcia nie masz... No nic ja sie wylaczam bo zawsze sie jakiś mondrala bez pojecia znajdze. Poczytaj na forach jak sie laczy partycje w mi4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Silver-Bullet napisał:

Możliwe , ze na jezdnej z dwóch boot-partycji miałeś już 5.12.17 i nawet o tym nie wiedziales (czytaj: miałeś szczęście) bo inaczej flash MM jest nie mozliwy! 

 

Jestes pewien...widze,zielonego pojęcia nie masz... No nic ja sie wylaczam bo zawsze sie jakiś mondrala bez pojecia znajdze. Poczytaj na forach jak sie laczy partycje w mi4.

W instrukcji Acida masz wymienione wszystkie kroki. Jest ich aż 4! Jeśli tego nie rozumiesz to może faktycznie lepiej jak się wyłączysz, bo nie wiadomo co z tych Twoich "porad" wyjdzie. Za chwile znajdzie się ktoś, kto zacznie wgrywać dwa razy 5.12.17, a sam Acid pisałna forum, że poleca tego nie robić. Kto tu jest mądralą, co?

 

 

 

Edytowane przez skandal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silver-Bullet Bzdur nie pisz tak? Instalujesz raz 5.12.17, następnie instalujesz MM, przy 1 próbie wrzuca do MiRecovery, tam wybierasz reboot "latest", a następnie aktualizujesz normalnie, sam Acid pisał, że jak zainstalujesz 2x 5.12.17 to się wykrzacza apka Aktualizacje przy próbie instalacji z .zip... Czytamy...

@Maniek1k1 MiCenter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury... Widocznie nie za bardzo, bo jak widac kolega ma teraz cegle zamiast cancro... 

O dziwo u wielu userow na xiaomi.eu (u mnie tez)  ten sposób nie zadzialal i musieli bzyknac 5.12.17 x2 i dopiero wtedy MM sie zainstalowal. 

Tutaj opis jak to u innych flash (u mnie też) na MM zadzialal:

For CANCRO working steps for merging partition :
Step 1): be on miui kk rom on both partitions (system 1 and sytem 2) with mi recovery
Step2 ) use updater app and update to 5.12.17
Step 3) after boot again use updater app and update to same 5.12.17 again
Now you are on new partition
After that u can change recovery and flash MM rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbyś, bo całe forum wgrywa przez 1x 5.12.17, a następnie MM, jesteśmy na MIUIPolska, nie na xiaomi.eu, mieliśmy już tutaj osoby z Xiaomi.eu, które w ten sposób sobie porobiły problemów.

Nie, nie przez 1x wgrywanie 5.12.17 jest cegiełka, a przez niedoładowaną baterię, tyle, nie wprowadzaj ludzi w błąd. W tutorialu masz jasno napisane, że instaluejsz najpierw 5.12.17, a następnie MM, nie ma ani słowa o tym, że instalujesz to 2x, baaa, sam Acid jak już pisałem, napisał, że  wgranie 2x 5.12.17 krzaczy apke Aktu, tak, że MM już nie wgrasz...

Reasumując, instalujecie 5.12.17->MM->Recovery->Reboot to latest->MM-> i... działa :o.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak jest z tymi partycjami? Ile pokazuje przed instalacją  5.12.17 i ile po? Sprawdzić w ustawieniach każdy może, a dodanie takiej informacji spowoduje mniej cegiełek. @Nezumi dodaj przed instalacją "Włączamy debugowanie USB" bo zakładam, że bez tego nie usuwa dual boot łącząc partycje dwóch systemów.

ps Ja i tak bym polecał MiFlash. (pewnie z flash all :) )

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama procedura MiFlash nie jest tak bardzo czasochłonna i skomplikowana. Dopiero instalacja aplikacji na czysto tak. Chyba, że ktoś mało instaluje. Ja bym na pierwszym miejscu polecał MiFlash. Kilka osób i tak potem czyści bo ma błędy. Reszta pewnie będzie narzekać co pewien czas jak nerwowy schizofrenik z alzheimerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...