Skocz do zawartości

Instalacja sterowników USB VCOM pod Windows 10


isaak

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę w kilku krokach jak poradzić sobie z instalacją sterowników które są wymagane do wgrywania ROMów przez SP Flash Tool

Poradnik piszę na podstawie strony poradników na oficjalnym forum i własnego organoleptycznego instalowania tych sterowników.

Po pierwsze potrzebujemy sterowniki

Jako że sterowniki nie są podpisane mogą sprawiać problemy, rozwiązaniem przy instalacji jest wykorzystanie małego triku dzięki któremu nasz Windows nie będzie krzyczał że nie może zainstalować sterowników jak i nie będzie nieznanego urządzenia w menadżerze urządzeń.

1. Naciskamy start(szachownicę) następnie wybieramy i klikamy w zasilanie, rozwinie nam to opcje Uśpij/Zamknij/Uruchom ponownie, na klawiaturze naciskamy i trzymamy shift po czym klikamy w uruchom ponownie.

2.Po chwili wyświetli nam się niebieska plansza z trzema opcjami Kontynuuj/Wyłącz Komputer/Rozwiąż Problemy wybieramy  Rozwiąż problemy następnie Opcje Zawansowane dalej Ustawienia Uruchamiania po czym klikamy w Uruchom Ponownie

3.Po uruchomieniu pojawi nam się plansza Ustawianie Uruchamiania, wybieramy na klawiaturze 7 lub F7 czyli Wyłącz Wymuszenie Podpisów Sterowników .

4.Rozpakowujemy pobrany plik, uruchamiamy MTK-v1.0.14.exe  zezwalamy na wprowadzenie zmian w komputerze klikamy na next następnie next dalej na Install, po instalacji zamykamy i możemy ponownie uruchomić komputer lub działać nadal.

Po uruchomieniu możemy zainstalować sterowniki z pliku  i uruchomić ponownie komputer, sterowniki zainstalowane w ten sposób zostają w systemie. Dla mnie jako dla użytkownika OSX/UBUNTU to stanowiło dość duży problem, a potrzebowałem zainstalować oryginalny rom Xiaomi na miejsce śmieciowego dostarczonego przez sklep.

 

 

NIE ODPOWIADAM ZA USZKODZENIE SPRZĘTU LUB OPROGRAMOWANIA ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

NIc mi nie dał ten poradnik, w sensie zainstalowałem i dalej nie może wykryć, jedyne co od początku mogłem juz z telefonem robić to zrzucać na niego zdjecia i inne rzeczy normalnie jak przenosny dysk.  Mam Redmi Note 3 32 GB/3 GB RAM. Zrobiłem wszystko jak tutaj pisze tylko nie wiem o co chodzi z tym

Dnia 25.01.2016o17:46, isaak napisał:

 

Po uruchomieniu możemy zainstalować sterowniki z pliku  i uruchomić ponownie komputer, sterowniki zainstalowane w ten sposób zostają w systemie. Dla mnie jako dla użytkownika OSX/UBUNTU to stanowiło dość duży problem, a potrzebowałem zainstalować oryginalny rom Xiaomi na miejsce śmieciowego dostarczonego przez sklep.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...