Skocz do zawartości

Poradnik - Viper-Fx


Deriss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

W poradniku przedstawiam jak poprawnie uaktywnić program Viper-Fx, tego z Miui, jak i ze strony producenta.

Instrukcja jest w miare łatwa.

1. Uruchamiamy Viper'a

2. Sprawdzamy czy wszystkie biblioteki zostały zainstalowane

3. Włączamy Viper'a i ustawiamy efekty

4. Jeżeli nie działa, wyłącz Dolby

Cieszymy się superaśnymi efektami ... Zaraz zaraz ....

Q: Każdy to potrafi ciołku, nam nie o to chodziło !

A: Cierpliwości, wiem niektórym działa normalnie, niektórym nie działa. Więc sprawdzamy od początku:

1. Upewniamy się że daliśmy roota Viper'owi (czy to przez supersu czy przez panel sterowania, ja przez supersu robiłem roota)

2. Re-instalujemy biblioteki, rebootujemy telefon. Jak biblioteki się zainstalowały poprawnie to pokaże się to okienko : d65ab56b7b581584364c3fd31ddb7a14.jpg

3. Przechodzimy do instrukcji 1. Punktu 2.

Cieszymy się .. Zaraz zaraz

Q: Ty tempaku ! Nie umiesz tutoriali pisać, większości nadal nie działa !

A: Cierpliwości, teraz napisze instrukcję, po której każdy Viper-Fx na Xiaomi zadziała, więc zaczynamy:

1. Jeżeli nadal Viper-Fx nam nie działa, to pobieramy SELinuxModeChanger z Xda Developer

2. Instalujemy aplikację

3. W aplikacji klikamy przycisk "Permissive" Powinno to wyglądać tak : 93d83b65bf09365afd79919a55acf39e.jpg

4. Wchodzimy do Viper'a, uaktywniamy go i sprawdzamy czy działa

5. Jeżeli nie chcecie rozplątywać słuchawek, to wejdzcie w "pokaż stan"

6. Jeżeli program działa poprawnie, zobaczycie takie okno : f48729dff44e2003fc798f9970ad3229.jpg

7. Jezeli widzimy takie okienko : e7ed8c4b7fe605c208a9dbfec199eb02.jpg

To: Wchodzimy do launchera, otwieracie listę ostatnich aplikacji, i wyłączacie Viper'a Fx. Upewniamy się że w Selinuxmodechanger macie permissive !!

Sprawdzamy teraz, jak pokazuje to co powinno w pokaż stan, to wszystko gra :)

Myślę że tym poradnikiem pomogę wielu osobom, którzy mają problem z tą aplikacją.

Życzę wszystkim dobrego słuchania muzyki i miłego tygodnia ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że się czepiam, ale zmiana Selinuxa jest ostatecznością. Ok, zadziała co ma zadziałać, ale w taki sposób system pozbawia się ochrony przed syfem i jego polityk bezpieczeństwa. 

Root w systemie + Selinux "opuszczony" bo na permissive to jak Windows z wyłączonymi aktualizacjami, odinstalowanym Defenderem i brakiem antywirusa mając stałe ip. Aż się prosi o nieszczęście.

Dzięki za poradnik, spróbuje go przetestować i może znowu powrócę do Vipera (z którym mam takie doświadczenie, że jak byłem na MIUI Polska to ciągle się wysypywał przy wejściu w ustawienia i nawet wipe, przeinstalowania nie pomagały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addamas, pamiętaj że tryb "permissive" nie musi być cały czas włączony. Dla mnie ten tryb jest: do słuchania muzyki, gdy gdzieś wychodze (wzmocnienie głośności na głośniku). Ja dałem tylko poradnik jak zrobić tak żeby tamto tak działało, nie wiem, jak ktoś będzie używać vipera, ale jak go nie używam, to włączam sobie "enforcing" i nie ma problemu

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ZduneX25

Jednak nadal u nich na stronie jest: http://vipersaudio.com/blog/?page_id=31

Teoretycznie nadal oficjalnie, jedynie tak jak mówisz - zmienił się developer, miejmy nadzieję że nadal będzie dobrze ;)

ZhuHang to robi - a nie robił tego już wcześniej? ViPER520 to na pewno wszystko wymyślił, w sumie nigdy nie interesowałem się historią Viper4Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dość dziwna sprawa... Mam Redmi Note 2 z Miui 7.1.3.0 stable (xiaomi.eu) root zrobiony przez TWRP i normalnie nadaje uprawnienia. Pobrałem na początku nowego Vipera dla systemów 4.4 - 6.0 nadałem uprawnienia i chciałem zainstalować biblioteki. Niestety Viper powiedział że nie może tego zrobić. Odinstalowałem i pobrałem poprzednią wersję dla andka 4.0 - 5.0 i powtórka z rozrywki. Pomyślałem ok może w ustawieniach programisty trzeba wyłączyć nuplayera. To też nic nie dało. Następny pomysł a może należy wyłączyć MusicFx. Pewnie domyślacie się co to dało. Moje pytanie brzmi co mam zrobić żeby te nieszczęsne Biblioteki zechciały się chociaż zainstalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania > Uprawnienia > Dostęp do ROOT > zaznaczyć viper-fx.

Jak tak masz to zainstaluj busybox że sklepu play, odpal busybox, wyłącz i daj prawa roota, zainstaluj. Jak nadal nie działa to chociaż pokaż screena co tobie pokazuje

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Lub wyłącz Dolby

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Busybox nic to nie dało. Roota'a mam przez SuperSU. W panelu sterowania nie mam czegoś takiego jak Dostęp do ROOT (Autostart i Uprawnienia) co więcej Viper nawet się tam nie wyświetla. Dolby? Gdzie mam tego szukać? W aplikacjach czy chodzi ci o nuplayera albo musicfx? Screenów nie będę pokazywał bo nie ma tam nic szczególnego do pokazania chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Atmos... Taki equalizer, coś w stylu V4A. Jeśli go nie masz to nie musisz wyłączać. >_<

Dnia 25.02.2016o10:43, Farron napisał:

chciałem zainstalować biblioteki. Niestety Viper powiedział że nie może tego zrobić.

To znaczy? Jakiś konkretny error się pokazuje, czy może instalujesz i za chwilę każe zainstalować jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tego nie wykluczam. To do czego to cholerstwo jest i jakie mogą być z tym problemy? Dlaczego w ogóle taki problem jest żeby zainstalować w telefonie mi4c to oprogramowanie?Wydaje mi się że inne androidy po prostu zezwalająna normalną instalację ? 

34 minuty temu, ZduneX25 napisał:

Po to jest selinux by był aktywny tak samo jak upierają się niektórzy na xposed mimo, że to niezgodność SDK i zaniżają SDK, aż w końcu ktoś złapie cegłę :P

 Naprawdę nie rozumiem o czym piszesz . Troszkę jaśniej? I po polsku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Security-Enhanced Linux (w skrócie SELinux) – zestaw modyfikacji jądra Linuksa oraz sposobu przydzielania zasobów dla aplikacji.

SELinux implementuje wiele modeli polityk bezpieczeństwa m.in.:

  • Mandatory Access Control (w skrócie MAC) (w wolnym tłumaczeniu „przymusowa kontrola dostępu”)
  • Flux Advanced Security Kernel (w skrócie FLASK) (w wolnym tłumaczeniu „zaawansowany strumień bezpieczeństwa jądra”)
  • Role-based access control (w skrócie RBAC) (w wolnym tłumaczeniu „kontrola dostępu oparta na rolach” bądź „zadaniowa kontrola dostępu”)
  • Type Enforcement (w skrócie TE) (w wolnym tłumaczeniu „egzekwowanie typów”).

Polityka bezpieczeństwa oparta jest na koncepcji zapewnienia jak najmniejszej ilości uprawnień dla danego obiektu (np. konta użytkownika, urządzenia, programu), potrzebnych do jego poprawnego funkcjonowania, co bardzo ogranicza możliwości wyrządzenia szkód po przejęciu kontroli nad obiektem przez osoby niepowołane.

                                                                                                                                                                                         Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Security-Enhanced_Linux

 

Jeżeli ktoś chce sobie posłuchać muzyki z Viperem, włączasz Permissive i słuchasz muzyki, a jeżeli nie słuchasz, to włączasz Enforcing. SELinuxModeChanger jest od zmiany polityki bezpieczeństwa Androida, tak, twój telefon będzie otwarty na wirusy, ale na świecie jest ponad miliard smartfonów, a kto bedzie chciał atakować akurat twój telefon ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2016o15:12, wyzwolenia napisał:

Wcale tego nie wykluczam. To do czego to cholerstwo jest i jakie mogą być z tym problemy? Dlaczego w ogóle taki problem jest żeby zainstalować w telefonie mi4c to oprogramowanie?Wydaje mi się że inne androidy po prostu zezwalająna normalną instalację ? 

Selinux jest zabezpieczeniem. Google to wprowadziło od Androida 5. Problem? Bo instalacja vipera wymaga roota i selinux permissive. Normalne apki tak nie mają. Przełączenie trybu na permissive naraża system na niebezpieczeństwo (teoretyczne ale jednak). Dlatego też nie ma vipera w miuipolska (póki blokuje go selinux).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłem że permisive jest potrzebne tylko do uruchomienia Viper FX, potem można dać enforcing i działa dalej do czasu zabicia aplikacji.

Można by zrobić jakiś skrypt przełączający tryb tylko przy uruchomieniu aplikacji, a potem żeby wrócił na enforcing?

XRN2 by Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić skrypt by się dało, ale ten skrypt musi być zintegrowany z Viperem, jak inaczej to musiałbyś włączać skrypt, a potem Vipera, ja to tak widze. No chyba że wgra się skrypt .zip przez recovery do /system i gra. Ale jak ma być zinrmtegrowany z Viperem, to musi byc przerobiony program pod skrypt, wgrywanie skryptu, edytowanie ustawien .apk ... Panie, lepiej już zrobić wgrywalny do systemu skrypt, i się cieszyć, ale z drugiej strony, niektórzy nie korzystają z dev'ów i siedzą bez custom recovery na stable. No chyba ze ktos sie podejmie wyzwania i zrobi skrypt wgrywalny przez Twrp i Mi-Recovery, ale kto sie tego podejmie ...

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, ale i tak warto poświęcić te 10 sekund na zmienienie na permissive, do słuchania muzyki, i enforcing, jak się skończyło słuchać, ale myślę, ze w tej aplikacji SELinux mode changer, powinni zrobić zmienianie na permissive i na odwrót, gdy się włączy dana aplikacja

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka ta instalacja miła i w ogóle, a na jednym mi4c zainstalowało się bez problemu, a na drugim mi4c, Viper daje komunikat " Błąd przy instalacji bibliotek".  - taki jak Farran-owi i co teraz, przy "pokaż stan" viper pokazuje wszystkie wartości na "zero" lub "nie".

Pomocy? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

Czytam, że większości ludzi wyskakuje błąd " Błąd przy instalacji bibliotek"

Chyba, a niemal na pewno, korzystacie z nowszej wersji Viper-Fx 2.4.0.1, i z Xiaomi.Eu od 6.3.24. Więc musicie wyczyścić dane Viper-Fx (2.4.0.1), i odinstalować Program.

Po tym zainstalować Viper-Fx 2.3.4.0, dać root'a, zainstalować busybox i wtedy zainstalować biblioteki viper-fx. Jak nadal będzie ten błąd, to spróbujcie zainstalować z SELinux permissive, jak nadal nie pójdzie, to nie wiem o co chodzi.

Link:

http://download771.mediafire.com/q74jp69x9neg/cnqqdme51qy9ft4/ViPER4Android_FX_v2340.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam inny problem, bardziej dręczący :)

Viper FX działa wszystko bangla, ale jest jedno małe ale xD jak wchodzę u ustawienia-> słuchawki i efekty to mi wywala błąd. rozumiem że spowodowane jest viperem. 

Chodzi mi o klawisze funkcyjne słuchawek pistons v3. Mam domyślnie ustawione tylko na zmiane głośności a chciałbym na zmiane piosenki ktora leci. 

Ktoś ma pomysł jak zmienić jeżeli nei mogę wejść do ustawień słuchawek gdzie domyślnie dało się to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem najnowsze MIUI z Miuipolska.pl na MI4S.

Vipera nie ma w standardzie....a zawsze był. ;-(

Ściągnąłem najnowszego Vipera 2.4.0.1 stąd: http://vipersaudio.com/blog/?page_id=48

Przeniosłem plik apk do pamięci

Zainstalowałem Vipera z poziomu telefonu

NIe wiem po co, ale zainstlaowałem jeszcze BusyBox i w aplikacji również kliknąłem Install co zakończyło się powodzeniem

Przyznałem uprawnienia root za pomocą supersu

Uruchomiłem aplikację

Dostałem komunikat o konieczności instalacji bibliotek, zatwierdziłem go

Na koniec komunikat o błędzie instalacji bibliotek

Co zrobić aby to działało ??? tzn. ściągnęło te cholerne biblioteki itd .

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...