Skocz do zawartości

Port IR - zasięg


vito100

Rekomendowane odpowiedzi

Według Infrared Data Association, zasięg sygnału wysyłanego przez port IrDA, pod warunkiem bezpośredniej "widzialności" nadajnika i odbiornika, to 1 m. Większość pilotów czy nadajników w telefonach działa ponad normę, czyli na odległość 3-4 m. Nie rozumiem więc jakiż to problem? Po prostu ten nadajnik jest słabszy i tyle. :)

BTW, właśnie z uwagi na tak krótki zasięg, producenci markowych pilotów (głównie wielofunkcyjnych - myślę tu choćby o Logitech Harmony) stosują moduły RF (radiowe). Tam sterowanie działa na odległość kilku, kilkunastu metrów (co najmniej), a urządzenia nie muszą się "widzieć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z oryginalnym pilotem do telewizora? Oczywiście mówię o IR. Działa spokojnie na kilka metrów i do tego można nawet "strzelić" w sufit czy przeciwlegla ścianę.

Wychodzi na to, że nadajnik IR w telefonie to taki miły dodatek - nie koniecznie praktyczny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z oryginalnym pilotem do telewizora? Oczywiście mówię o IR. Działa spokojnie na kilka metrów i do tego można nawet "strzelić" w sufit czy przeciwlegla ścianę.

Wychodzi na to, że nadajnik IR w telefonie to taki miły dodatek - nie koniecznie praktyczny ;-)

Właśnie wypróbowałem na Mi4c. U mnie działa z ok. 3 m (dalej nie mogę) i odbicie od przeciwnej ściany działa Ok.

Wysłane z Mi4c przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem dodać, zazaremote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki telewizor?? i mnie z lg działa z odległości 0-6m natomiast z telewizorem panasonic do max 3m ;(

tak jakby telefon wysyłał zbyt mało kodów, panasonic po 1 kodzie (krótkim czasie) nie uruchamia funkcji którą wcisneliśmy

 

natomiast LG nie ma żadnych problemów i szybko reaguje i z dalsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki telewizor?? i mnie z lg działa z odległości 0-6m natomiast z telewizorem panasonic do max 3m ;(

tak jakby telefon wysyłał zbyt mało kodów, panasonic po 1 kodzie (krótkim czasie) nie uruchamia funkcji którą wcisneliśmy

 

natomiast LG nie ma żadnych problemów i szybko reaguje i z dalsza

 

Stary kilkuletni Samsung. Działa też DVD Samsung, tuner od TV kablowej i mini wieża Panasonic. Może spróbuj zazaremote?

Pozdrawiam

Wysłane z Mi4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam inną udrękę z IR w RN3.

Otóż poczciwy SGS 4mini, po ściągnięciu ze sklepu programu do dekodera N działał prawidłowo.

Ten sam program na RN3 i.. nie działa w ogóle. 

 

Ma ktoś Nkę żeby wypróbować i napisać czy mu działa?
Dodam, że program ma skórkę taką samą jak pilot do Nki.

 

PS. Z TV LG LED działa mi tylko Power button..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100k pobrań i ocena 2,2? No nie wiem... Ale kit, spróbuję

 

EDIT: Ta apka to dno, nieł apie w ogóle, wyłącza się w losowych momentach, itp. Oceny jednak nie kłamią... Dla porównania - z MiPilotem w pokoju ~20m^2 i telewizorem Philipsa nie ma kompletnie żadnych problemów, łapie z każdego miejsca, z którego "widać" TV

Edytowane przez krzycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...