Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem telefonu do komputera


Kukurydza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z połączeniem telefonu z komputerem poprzez kabel USB. Przez długi okres czasu wszystko działało jak należy, komputer wykrywał telefon i nie było najmniejszego problemu. Jakiś czas temu okazało się, że mam tylko dostęp do chińskich sterowników, a pamięci wewnętrznej nie widać. Problem pojawił się na Windowsie 7, w miedzyczasie przeskoczyłem na Windows 10, ale problem pozostał.

Przejrzałem już kilka tematów z podobnym problemem (np. https://miuipolska.pl/forum/topic/2820-podłączenie-do-komputera/ ) i żadne z podsuniętych rozwiązań nie pomogło.

Mam zainstalowany MiPCSuite, ale to nie rozwiązuje problemu. Co prawda telefon jest sparowany, ale nie mogę nic zaimportować. Próbowałem przerzucić na telefon malutki plik pdf: pojawił się pasek ładowania i mogę tak czekać w nieskończoność - nic się nie dzieje. Rozumiem, że gdybym przerzucał duży plik to może to chwilę potrwać, ale jesli plik który "waży" 200 kB nie ładuje się w ciągu 30 minut to chyba jednak jest coś nie tak.

Kabel USB działa, nie wprowadzałem żadnych zmian w systemie (poza samą zmianą systemu, ale to ma drugorzędne znaczenie, bo na Windowsie 7 tez przestało działac), które mogłyby mieć wpływ na wykrywanie telefonu. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj do nowszej.Wersję miui jaką masz obecnie sprawdzisz w ustawienia>informacje o telefonie.Jak masz z 2014,to jest bardzo stara,pewnie tu tkwi problem.Tu masz stronę z instrukcją

 Aktualizacja trwa 30min,nie wpadaj w panike jak stanie na 99%,czekaj:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kukurydza napisał:

Bo jaj mam jeszcze Andka 4.4.4. i starą wersję Miui (jak mnie pamięc nie myli to z października albo listopada 2014 r. :D)

Mam tak samo tj. Android 4.4.4 ale z MIUI 7 (5.9.24) - czy jest mozliwość i jak to zrobić, aby zainstalować Androida 5.1 (6 na razie nie chcę, bo chcę poczekać jak to będzie działało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...