Skocz do zawartości

Błąd podczas flashowania w MiFlash


borys90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem dzisiaj zaktualizować CM 12.1 z wersji 1.8 do wersji 2.0. Niestety aktualizacja się nie powiodła i chciałem postawić telefon poprzez MiFlash wersją V7.0.8.0 lecz tam również wystąpił błąd który podaje w załączniku, po czym ostatecznie postawiłem system na wersji V7.1.3.0 i wtedy zaczęły się problemy. Za żadne Chiny ludowe nie mogłem zainstalować recovery, poprzez fastboot tez nic nie szlo, ostatecznie metoda prób i błędów zainstalowałem recovery lecz po instalacji telefon wpadł w bootloop. Chcąc ponownie sflashowac telefon poprzez MiFlash lecz tym razem wersją V6.7.11.0 pojawił mi się błąd jak za pierwszym razem. Na zagranicznych forach wyczytałem że były już takie przypadki i może to oznaczać że bootloader został zablokowany. Ostatecznie po około kilku godz walki udało mi się postawić system i jestem na CM 12.1 więc już sam nie wiem czy jest zablokowany czy nie. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego czy już właśnie sprawdziłem to instalując inny ROM? I dalej nie mogę flashowac w MiFlash - ten sam błąd. Miał ktoś już taką sytuację? Ktoś czujący temat może mi wytłumaczyć co mogło pójść nie tak.

ps. w nazwie romu do MiFlash nie było żadnych spacji i nie pomyliłem się z wersją oraz urządzeniem. 

miflash.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem zmiane dlaczego miflash nie dzialal ci z starszymi stable, jeśli masz w pliku flash_all etc nazwe product:  LCSH6795_LWT_L musisz ja zmienic na hermes a to dlatego ze po którejś aktualizacji zmienila się nazwa urzadzenia ,  oczywiście jeśli pobierzesz zły rom i zmienisz nazwe w tym pliczku uceglisz sobie telefon

Edytowane przez m1chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Romy są na hermes! sprawdzałem kilka razy.

1 godzinę temu, m1chalek napisał:

Ja zauważyłem zmiane dlaczego miflash nie dzialal ci z starszymi stable, jeśli masz w pliku flash_all etc nazwe product:  LCSH6795_LWT_L musisz ja zmienic na hermes a to dlatego ze po którejś aktualizacji zmienila się nazwa urzadzenia ,  oczywiście jeśli pobierzesz zły rom i zmienisz nazwe w tym pliczku uceglisz sobie telefon

Faktyczne w V7.1.3.0 jest nazwa hermes a w pozostałych LCSH6795_LWT_L. Nie bede narazie próbował Flashowac bo telefon juz działa i nie mam z nim problemu aczkolwiek odradzam każdemu flashować na wersji V7.1.3.0 bo jest później problem ze zrobieniem recovery TWRP ponieważ jest zablokowany mirwecovery i nic nie mozna przez niego instalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...