kruszon

Mi PC brak łączności z telefonem

Recommended Posts

Witam,
ostatnio pojawił mi się problem z Mi Pc suite, mianowicie, próbuje podłączyć telefon, niby go widzi na USB (normalnie mogę wejść w eksploratorze w urządzenie) ale program wyrzuca komunikat "can't connect to your device" . Przełączenie do innego portu nic nie daje, a reboot także nie przynosi poprawy.

Czy wiecie z czego to może wynikać? Na początku wszystko działało.

Miui.jpg

Dołączam się do problemu. Mój Mi2S prawidłowo współpracował z programem przed zrobieniem full wipe. Teraz po tej operacji i aktualizacji romu do wersji 6.1.28 cały czas pojawia się powyższy komunikat :(

Ogólnie program ten jest dziwny. Dawno nie było żadnego update a mój mi4c nigdy z tym programem się poprawnie nie łączył...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Okazało się, że na angielskiej wersji wykrywa mi Mi4 na romie z grudnia. Żeby program widział Mi2S z romem 6.1.28 to musiałem zainstalować najnowszą wersję programu po chińsku...

Ja nie mogę poprawnie zainstalować sterowników do telefonu. Mogę wrzucać pliki na telefon przez mój komputer bo tu sterowniki są zgodne ale do Mipc suit już nie i dlatego nie działa, gdy miałem soft chiński lub global sterowniki były zgodne i mogłem się połączyć z Mipc suit. Wina leży po stronie sterowników.

Cześć

Z moim USB w xiaomi wszystko było ok aż do dziś.

Przyszedł mi nowy 4a i chciałem zagrać dane. Nie wszystko poszło przez synchronizację, więc podłączyłem go pod kompa żeby zrzucić resztę przez pc suite. Ściągnąłem pc suite z mi.com, najpierw nie widział urządzenia, ale po paru try again znalazł. Mimo że znalazł i widział np. Liczbę smsów, to nie dało się w nie wejść z poziomu kompa. 

W skrócie: po chwili się rozłączyło i przestal działać USB. Nie ładuje, nie łączy się z kompem. 

Co robić ?

Kabel jest ok, ładuje inne telefony. A na innych kablach tego nadal nie ładuje.

Nie chodzi więc o kabel usb, a o port w telefonie. Może i źle opisałem mój problem.

Edited by glxmsc