Jump to content

Mi PC brak łączności z telefonem

kruszon
 Share

Recommended Posts

Witam,
ostatnio pojawił mi się problem z Mi Pc suite, mianowicie, próbuje podłączyć telefon, niby go widzi na USB (normalnie mogę wejść w eksploratorze w urządzenie) ale program wyrzuca komunikat "can't connect to your device" . Przełączenie do innego portu nic nie daje, a reboot także nie przynosi poprawy.

Czy wiecie z czego to może wynikać? Na początku wszystko działało.

Miui.jpg

Dołączam się do problemu. Mój Mi2S prawidłowo współpracował z programem przed zrobieniem full wipe. Teraz po tej operacji i aktualizacji romu do wersji 6.1.28 cały czas pojawia się powyższy komunikat :(

Okazało się, że na angielskiej wersji wykrywa mi Mi4 na romie z grudnia. Żeby program widział Mi2S z romem 6.1.28 to musiałem zainstalować najnowszą wersję programu po chińsku...

• 4 weeks later...

Ja nie mogę poprawnie zainstalować sterowników do telefonu. Mogę wrzucać pliki na telefon przez mój komputer bo tu sterowniki są zgodne ale do Mipc suit już nie i dlatego nie działa, gdy miałem soft chiński lub global sterowniki były zgodne i mogłem się połączyć z Mipc suit. Wina leży po stronie sterowników.

• 1 year later...

Cześć

Z moim USB w xiaomi wszystko było ok aż do dziś.

Przyszedł mi nowy 4a i chciałem zagrać dane. Nie wszystko poszło przez synchronizację, więc podłączyłem go pod kompa żeby zrzucić resztę przez pc suite. Ściągnąłem pc suite z mi.com, najpierw nie widział urządzenia, ale po paru try again znalazł. Mimo że znalazł i widział np. Liczbę smsów, to nie dało się w nie wejść z poziomu kompa. 

W skrócie: po chwili się rozłączyło i przestal działać USB. Nie ładuje, nie łączy się z kompem. 

Co robić ?

Kabel jest ok, ładuje inne telefony. A na innych kablach tego nadal nie ładuje.

Nie chodzi więc o kabel usb, a o port w telefonie. Może i źle opisałem mój problem.

Edited by glxmsc