Jump to content

RN2,Nie działają przyciski funkcyjne

jureklaguna
 Share

Recommended Posts

Witam.Przestały mi działać przyciski funkcyjne,na pewno nie są wyłączone.Tel nie upadł,ekran na pewno nie jest popękany,dotyk działa normalnie.Wersja miu polska na której to się stało5.11.26,po aktualizacji do 5.12.17 to samo.Jaka może być przyczyna?Nic w tel.nie grzebałem,ot tak po prostu same stały się nieaktywne.

Witam. Podepnę się pod temat- także przestały mi działać klawisze funkcyjne. Tuż przed tym zaczęły "wariować". Włączyłem przyciski wirtualne, które działały, aż po 2óch dniach także zaczęły "wariować" (czyli same sie wciskac naprzemian szybko) po czym nie działają wcale... Digitizer sprawny - jak wyłącze przyciski to wszystko działa w tej części ekranu, na teście także jest ok, ale po włączeniu wirtualnych nie działają. Ktoś może mieć pomysł dlaczego? 
-Zrobilem juz flash all, wipe...

Telefon nie upadł - wieczorem wszystko działało - rankiem już nie.

Nie działają żadne. Co do fizycznych - prawdopodobnie padł digitizer w tym miejscu, bo w teście deweloperskim wyskakuje fail. 
Chodzi o to ze wirtualne działały - a teraz przestały. Digitizer w miejscu gdzie są wirtualne przyciski jest OK. 

edit: Tak jakby w sofcie bylo coś namieszane - ale juz zrobilem wipe, Flash all i nowa wersje MiPolska. Na wszystkich wirtualne zachowywaly sie tak samo - nie dzialaja. 
Mimo ze wskazuja poprawnie - tj. Kiedy jest otwarta klawiatura to przycisk powrotu zmienia sie na strzalke w dol.

Edited by JimiJames

Dobra moi mili... Wyjaśniła się sprawa. Digitizer sie psuje od dołu - najpierw padły fizycznie przyciski, a potem ekran niecaly 1cm - tak ze zeby dotknąć klawisza brakuje niemalże piksela - stad inne ikony działały i sprawiało wrażenie ze ekran działa. Dopiero jak teraz zainstalowalem CyanoMode - to tam w pokazywaniu sladu dotkniecia wyszło. 

Tymczasowo to "naprawiłem" zmieniając rozdzielczość w CM i łapie przyciski o tej jeden piksel :D

Lamcza - dziękuję Ci za odpowiedź

Edited by JimiJames

• 2 weeks later...

Witam.Tel.wrócił naprawiony,ale nie do końca,bo nie działa podświetlanie tych przycisków,w systemie podświetlenie jest włączone.Na moje pyt.dotyczące problemu sprzedawca  nie odpowiada.Nie wiem jak wyglądała naprawa,tel.był rozkręcany,brak plomb na śrubkach ,chyba ekran był wymieniany bo miałem naklejone szkło hartowane,a fonik wrócił bez.Ma ktoś pomysł jak uaktywnić to podświetlanie?.Widzę że wgrali MIU eu,a było MIU7 Polska.Wipe all data nic nie pomogło.

Jeśli ekran był rozklejony (tańszy wariant naprawy) to mogli nie dodać lub zdjąć reflektor od podświetlania przycisków. Poza tym sama jakość reflektora jest ważna bo jak jest krzywy czy nieoryginalny to podświetlenie jest słabe.

Ostatecznie mogli uszkodzić diodę ze światłem do przycisków. Szkoda, że tak działa serwis samego sklepu. Przecież sprawdzenie telefonu w Diagnostyce trwa 5 minut i test na podświetlenie pokaże problem. Ja zawsze robię diagnostykę i klient dostaje telefon jak z fabryki, chyba że jest coś to wtedy jest konsultacja z klientem.

No ale mi klient płaci to musi dostać zrobiony telefon.

Wysłano z Mi4c

Takie są" gwarancje serwisowe" niektórych sprzedawców na allegro.Obiecują wszystko dopóki nie wpłynie kasa.Lepiej kupić samemu bezpośrednio w Chinach w  sprawdzonym sklepie,a zaoszcaędzone pieniądze mieć na ewentualną naprawę u znanego kolegi z forum.Z drugiej strony,mam Xiaomi M2A od 3 lat i oprócz zbitego wyświetlacza,który sam wymieniłem nie miałem żadnej awarii.Teraz kupiłem RN2 i mam go co prawda dopiero tydzień, ale jak na razie wszystko gra.

Witam.Kolego Acid,jak byś się odniósł do info od sprzedawcy(serwisu):

Witam.
W telefonie został wymieniony cały moduł wyświetlacza z digitizerem. Część pochodzi z oficjalnego centrum serwisowego Xiaomi, oryginalność sprawdzona numerem seryjnym. Wyświetlacze te są produkowane w 2 seriach, i w jednej z nich nie jest dostępne wsparcie podświetlania klawiszy. Serwis nie daje możliwości wyboru. Oczywiście mogę zareklamować wyświetlacz, lecz są bardzo małe szanse powodzenia, co wiąże się z opłaceniem wysyłki w dwie strony.

Edited by jureklaguna

Dnia 7.02.2016o16:36, Acid napisał:

Jeśli ekran był rozklejony (tańszy wariant naprawy) to mogli nie dodać lub zdjąć reflektor od podświetlania przycisków. Poza tym sama jakość reflektora jest ważna bo jak jest krzywy czy nieoryginalny to podświetlenie jest słabe.

Ostatecznie mogli uszkodzić diodę ze światłem do przycisków. Szkoda, że tak działa serwis samego sklepu. Przecież sprawdzenie telefonu w Diagnostyce trwa 5 minut i test na podświetlenie pokaże problem. Ja zawsze robię diagnostykę i klient dostaje telefon jak z fabryki, chyba że jest coś to wtedy jest konsultacja z klientem.

No ale mi klient płaci to musi dostać zrobiony telefon.

Wysłano z Mi4c

Witam.
W telefonie został wymieniony cały moduł wyświetlacza z digitizerem. Część pochodzi z oficjalnego centrum serwisowego Xiaomi, oryginalność sprawdzona numerem seryjnym. Wyświetlacze te są produkowane w 2 seriach, i w jednej z nich nie jest dostępne wsparcie podświetlania klawiszy. Serwis nie daje możliwości wyboru. Oczywiście mogę zareklamować wyświetlacz, lecz są bardzo małe szanse powodzenia, co wiąże się z opłaceniem wysyłki w dwie strony.

20 godzin temu, jureklaguna napisał:
20 godzin temu, jureklaguna napisał:

Witam.

Witam.Nie będę tego reklamował,już się do tego przyzwyczaiłem,chociaż dla mnie to też dziwne.

Temat do zamknięcia.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...