Skocz do zawartości

Problem z połączeniami przychodzącymi


Ania84

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u kogoś pojawia się poniższy problem? Jeśli tak to jak go można rozwiązać?

Często zdarza się tak, że gdy ktoś do mnie dzwoni  nie słychać dzwonka, nie pojawia się informacja na wyświetlaczu, nie świeci się dioda i nie działają wibracje ale jak wejdę w połączenia i sprawdzę to widzę, że było połączenie a status tego połączenia jest jako "odrzucone".

Jest to dość problematyczne zwłaszcza gdy czeka się na ważne telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.  Ustawienia dialera:

kiedyś było to w menu:

Dialer telefonu >>menu>> Ustawienia >>zakładka telefon więcej opcji>>Czujnik telefonu i odznaczyć wycisz nieznane numery

2. Wyłącz firewall-blokowanie połączeń:czarna lista

3. "Jeżeli ktoś się nie dodzwonił do mnie zamiast informacji nieodebrane i zaznaczone na czerwono mam informacje odrzucone i brak czerwonego wyróżnienia..."

    Problem występował  na v6 5.8.6 itp. na andku 5.0 od MIUI 7 5.11.05 naprawiono ten problem.

4. Dodatkowo można wyczyścić cache w aplikacji dialer.

 

 

Edytowane przez sibul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się pod temat..

Zakupiłem żonie telefon Redmi2 HM2014811 w polskim sklepie internetowym. Działa jak należy, ale jest jedno ALE: niektóre numery nie mogą się do niej dodzwonić ani wysłać smsów. W rejestrze rozmów czy smsach w ogóle nie ma śladu o takich zdarzeniach. Jest to irytujące, ponieważ kilka razy żona czekała na ważny telefon, ale się nie doczekała.

Co w takim przypadku zrobić? Czy wystarczy coś pogrzebać w opcjach, czy też trzeba zaktualizować system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej to wina operatora niż telefonu lub samego zasięgu - jego utrata. Można mieć problemy z odbieraniem i wysyłaniem SMS i mms jeśli nie mamy prawidłowych ustawień sieciowych. Jeśli chodzi o rozmowy to tylko firewall lub blokada u operatora... Najrozsądniejszym wyjściem jest wgranie miflash romu. Szczerze watpię w ten problem po stronie telefonu ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...