Skocz do zawartości

Pytanie, synchronizacja maila


Arctic

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Arctic napisał:

Witam, słyszałem że w tym telefonie występuje problem z synchronizacją maila, mianowicie gdy telefon jest zgaszony wiadomości z gmaila dochodzą z duzym opóźnieniem czy jest to prawda? Jeśli tak to czy jest znany sposób na naprawe tego?

A z ciekawości: co cię powstrzymuje przed instalacją alternatywnego programu pocztowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arctic napisał:

Szczerze mówiąc nie znam żadnej sensownej  alternatywy dla gmail'a, a sama aplikacja jeszcze nigdy mnie nie zawiodła :)

A, to pszepana inna sprawa.

Marvinka poleca MyMail, który bez problemu obsługuje konta zarówno dużych dostawców (gmail, outlook), jak i lokalne (mail.ru, onet, wp), a także oddaje użytkownikowi do rąk swój własny adres powiąązany z telefonem ([email protected])

Dawniej na tapecie był K-9 Mail, Boxer i AquaMail, ale się w szczegółach okazały jakieś takie drętwe (wygląd, brakowało jakiejś opcji, nie było obsługi jakichś specyficznych kont itp).

Trochę ludzi poleca również Wemail i MailDroida, Marvince do gustu nie przypadły.

Alternatywa:

Możesz zrobić przekierowanie, tzn żeby jedna twoja skrzynka (np o2, czy inny yandex ) czytały maile z innych kont, również gmailowych i zastosować ich własne aplikacje pocztowe, które sa bardzo często wcale funkcjonalne i wygodne. Przychodzącą pocztę można potem posortować na foldery, czy pooznaczać etykietami i spokój jest.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marvinka napisał:

A, to pszepana inna sprawa.

Marvinka poleca MyMail, który bez problemu obsługuje konta zarówno dużych dostawców (gmail, outlook), jak i lokalne (mail.ru, onet, wp), a także oddaje użytkownikowi do rąk swój własny adres powiąązany z telefonem ([email protected])

Dawniej na tapecie był K-9 Mail, Boxer i AquaMail, ale się w szczegółach okazały jakieś takie drętwe (wygląd, brakowało jakiejś opcji, nie było obsługi jakichś specyficznych kont itp).

Trochę ludzi poleca również Wemail i MailDroida, Marvince do gustu nie przypadły.

Alternatywa:

Możesz zrobić przekierowanie, tzn żeby jedna twoja skrzynka (np o2, czy inny yandex ) czytały maile z innych kont, również gmailowych i zastosować ich własne aplikacje pocztowe, które sa bardzo często wcale funkcjonalne i wygodne. Przychodzącą pocztę można potem posortować na foldery, czy pooznaczać etykietami i spokój jest.

 

49 minut temu, Gravis napisał:

Ja równiez korzystam z gmail i wszystko jest ok. Ba - szybciej informuje tel jak włączony komputer z przegladarka chrome i notyfikacjami..

Oki, dzięki, jak przyjdzie mój mi4c to sprawdzę te alternatywy dla gmaila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.01.2016o13:46, Marvinka napisał:

Marvinka poleca MyMail, który bez problemu obsługuje konta zarówno dużych dostawców (gmail, outlook), jak i lokalne (mail.ru, onet, wp), a także oddaje użytkownikowi do rąk swój własny adres powiąązany z telefonem ([email protected])

Marvinka, a próbowałaś kiedykolwiek podpiąć outlook'a pod systemową aplikacje MIUI? No za chiny ludowe nie mogłem tego zrobić, miliony kombinacji i ostatecznie ściągnąłem dodatkowo Outlooka ze Sklepu Play, a chciałem wszystko w jednym, systemowej apce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, daniel.wu napisał:

Marvinka, a próbowałaś kiedykolwiek podpiąć outlook'a pod systemową aplikacje MIUI? No za chiny ludowe nie mogłem tego zrobić, miliony kombinacji i ostatecznie ściągnąłem dodatkowo Outlooka ze Sklepu Play, a chciałem wszystko w jednym, systemowej apce.

Niestety, nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, słyszałem że w tym telefonie występuje problem z synchronizacją maila, mianowicie gdy telefon jest zgaszony wiadomości z gmaila dochodzą z duzym opóźnieniem czy jest to prawda? Jeśli tak to czy jest znany sposób na naprawe tego?

Nie potwierdzam tego problemu u siebie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie przy wyłączonym ekranie może wynikać z opcji "WiFi włączone w trybie uśpienia" w zaawansowanych ustawieniach WiFi. Można ustawić na nigdy lub tylko przy ładowaniu(ja tak mam) wtedy maile i inne komunikatuy przychodzą często dopiero po włączeniu ekranu. WiFi w tym ustawieniu wyłącza się po jakimś czasie od wyłączenia ekranu, z moich obserwacji coś między 10 a 15 minut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam występuje taki problem ...i prosto da się go rozwiązać (dla gmaila i innych aplikacji równierz w ten sposób)

 

Ustawienia / urządzenie / Bateria i wydajność / Oszczędzanie w aplikacjach / Wybierz aplikacje / Gmail 

uruchamiasz =>Zawsze dostępna  transmisja danych w tle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...