Skocz do zawartości

Pulpit automatycznie powraca do stanu poczatkowego


Paul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Parę dni temu kupiłem Redmi Note'a 3 Prime. Chciałem sobie z mojej starej jedynki przekopiować ustawienia, aplikacje etc. z chmury, ale niestety telefon zaczął się dziwnie zachowywać. 

Podejrzewam ze aplikacje nie były zgodne z systemem. Mam telefon prosto z Chin, przywiozła mi go moja dziewczyna. Nie potrzebuje polskiego systemu wiec mam wszystko fabryczne. 

Zrobiłem to kilka razy, myślałem ze to wina uszkodzonego backupa wiec zrobiłem nawet dwa, znów do chmury z jedynki na trojkę i niestety d*pa. 

W szczególności nie działa Google service. No ale do rzeczy,  jednym z objawów tych moich prób backupowania był dziwnie zachowujący się pulpit i motyw. po paru minutach przechodził jakby w tryb dla osób z problemami wzrokowymi. Dostawał zooma tak z 30% po paru minutach lub reboocie, przez co nie mieści się jedna kolumna ikonek w dolnym pasku i znikają podpisy aplikacji w dolnym pasku. Nie można dodać więcej ikonek w wierszu. 

Mam ustawiony fabryczny motyw, postanowiłem nie wgrywać ustawień ze starego fona, tylko poustawiać/instalować wszystko od nowa. Po godzinie zabawy w ustawianie sobie elegancko wszystkiego jak mi się podoba postanowiłem go zrestartować. Znowu to samo, wszystko wróciło do stanu początkowego z tym ze to co zainstalowałem pozostało ...

Nie znalazłem mojego problemu, wszystkie problemy tego typu dotyczyły aplikowania przez ludzi jakiś badziewnych motywów, gdy ja po prostu ustawiłem sobie ikonki a one co chwile wracają do pierwotnego stanu i dostają chorego zooma łącznie z tapeta.  

Może po prostu coś mam zaznaczone w ustawieniach dla ludzi starszych albo z niedowidzeniem. Nie wiem nawet jak powinienem nazwać tytuł tego tematu, gdyż problem nie tkwi podejrzewam nawet w samym motywie tylko w systemie. Wersja systemu to 7.9.19.0.

Czy ktoś wie w czym mógłby być problem?

Dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi! 

Edytowane przez Paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Xiaomi twierdzi ze ma działać, w sensie nawet działało tylko się wersje apek nie zgadzały, ale ustawienia telefonu przeniosło. Teraz jeszcze dodam ze wgl nie mogę ustawić żadnego motywu, tylko kolory się zmieniają a ikonki pozostają w trybie defaultowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako ze nie dostałem żadnego sensownego rozwiązania i nikt nie wiedział o co mi chodzi, sam doszedłem w czym jest problem. 

Problem tkwi w System Launcher, a konkretnie ze istnieją dwie takie aplikacje systemowe. Jedna z nich to tradycyjny launcher od Xiaomi którego używałem tez w starym Redmi Note. Druga to jakaś nowa apka, zielona ikonka z cytrynką w kapeluszu ... I ta zielona apka którą się również nazywa System Launcher psuje mi wygląd pulpitu powiększając go i resetując moje wszystkie personalizacje. 

Wystarczy ze wejdę w aplikacje, dam "force stop", wyczyszczę dane aplikacji i pulpit wraca do takiego stanu jaki być powinien. Parę minut używania telefonu, bądź reboot sprawia że aplikacja sama ustawia się jako default i uruchamia. Powtarzam, "sama!" ustawia się jako default mimo że to wcześniej zmieniam. Z racji tego ze nienawidzę jak ktoś mi mówi jak mam żyć proszę was o pomoc jak tą aplikacje wyrzucić (jest to aplikacja systemowa i jest napisane że nie mogę jej odinstalować). 

Myślę że mój przypadek jest wyjątkowy jako że nigdzie ani na polskich, ani na angielskich forach tego nie znalazłem po dwóch dniach poszukiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...