Skocz do zawartości

Zestaw głośnomówiący Bluetooth


sonax_xc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w samochodzie zainstalowany od nowości zestaw głośnomówiący Nokia CK-100. Parowałem go z kilkoma wcześniejszymi telefonami marki Samsung i LG, nie było problemu. 
Po zakupie RN2 sparowałem go z zestawem. Udało się to bez problemu, zestaw działał poprawnie, aczkolwiek rozmówcy narzekają na znaczne pogorszenie jakości rozmowy odkąd mam RN2. Problem, który chciałem opisać polega na tym, że raz na kilka razy, gdy wsiadam do samochodu, telefon nie łączy się z zestawem, mimo włączonego Bluetooth'a. Pomaga dopiero wyłączenie Bluetooth w telefonie i ponowne jego załączenie - wtedy telefon się automatycznie połączy. Zauważyłem przy tym, że po wyłączeniu Bluetooth, przełącznik od niego jest przez pewien czas nieaktywny (całkiem wyszarzony) i nie daje się ponownie załączyć Bluetooth. Normalnie można wyłączać i załączać w kółko, ale przy takiej samej próbie w samochodzie, po wyłączeniu trzeba odczekać z 15-20 sek zanim da się ponownie załączyć Bluetooth. Mało tego można to zrobić tylko przełącznikiem w siatce z przełącznikami, bo przełącznik w ustawieniach, w menu cały czas jest nieaktywny. Czy ktoś zaobserwował podobne problemy i zna może rozwiązanie?

Ostatnio zauważyłem, że nawet gdy telefon połączy się automatycznie po odpaleniu samochodu, to po ok. godzinnej jeździe potrafi się samoistnie rozłączyć (wracamy do konieczności wył/zał Bluetooth).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem. Telefon nie łączy się automatycznie z  systemem Bluetooth zamontowanym fabrycznie w moim samochodzie. Tak samo muszę ponownie uruchomić go z "palca", tak samo muszę odczekać te 15 sek itp, itd..... Rzecz jest mocno wkurzająca. Poprzednio używałem telefonu z systemem Microsoft. Wsiadałem do samochody a telefon w mig łączył się z systemem głośnomówiącym. Było to oczywiste ze jadąc połączenie odbiorę automatycznie przez  Bluetooth. Teraz niestety często nerwowo podczas jazdy szukam po kieszeniach dzwoniącego telefonu żeby go odebrać narażając się nie tylko na mandata le i stwarzając jakieś tam niebezpieczeństwo. Rzecz moim zdaniem koniecznie do poprawy. Rzecz się dzieje na RMN2 wersja MOUI 7 Polska 6.1.21

pzdr

M

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MIUI 6.1.21. Przy poprzednich wersja też ten problem występował. Może powinienem napisać ten wątek w Bug'ach., Rodzą się pytania:

- czy to problem występujący tylko w RN2, czy w innych Xiaomi również (np. w Mi Note, Mi4C...)?

- czy to wina niedoskonałości MiUi Polska? jeśli tak, czy w MIUI EU nie występuje?

- czy mogę liczyć na wyeliminowanie tego błędu?

Jeśli tak by miało być zawsze, to pomyślałbym o zmianie telefonu, bo ta funkcjonalność jest mi absolutnie potrzebna na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie (chociaż nie identycznie) a problemy z Bluetooth występowały zarówno wcześniej na RN2 @ MIUIPolska jak i na RN3 @ chiński_stable i chiński_dev.
Także nie jest to wyłącznie wina jednego modelu ani konkretnego ROMu - problem musi tkwić w samym źródle ogólnie systemu MIUI.

Symptomy, które występują(występowały) u mnie:

  1. Bluetooth mimo sparowania i teoretycznie połączenia słuchawki potrafi się w dowolnym momencie po prostu rozłączyć, po czym ponownie po 4-5 sekundach się połączy ponownie. Bardzo "śmieszne" w momencie jak na przykład prowadzi się właśnie rozmowę przez słuchawkę. Problem na wszystkich 3 modelach słuchawek, które mam: Plantronics Voyager, Jabra Mini oraz Jabra Sport Wireless (sportowe słuchawki stereo, których używam do biegania).
  2. W RN2 na MIUI Polska zdarzało się tak, że BT potrafił się zupełnie wyłączyć i nie dało się go włączyć - ani z paska, ani z menu. Przełącznik był wygaszony, nie dało się go kliknąć, pomagał jedynie restart. Póki co na RN3 na chińskim devie ten konkretny problem nie wystąpił. Działo się to z reguły przy połączeniu z MiBandem i np. próbie wejścia do MiFit - BT "nie pozwalał" się włączyć. 
  3. Zarówno w RN2 jak i w RN3 jest również tak, że mimo włączonego BT i połączonej słuchawki (czyli wszystko powinno działać idealnie) przy wybieraniu numeru i dzwonieniu do kogoś, dźwięk nie jest przekazywany do słuchawki, tylko do głośnika telefonu (nie ten głośnomówiący, tylko ten "normalny", którego się używa przykładając telefon do ucha). Mogę oczywiście w dialerze ręcznie "przekierować" dźwięk do słuchawki (i to zadziała) ale nie dzieje się to automatycznie. Subiektywnie: dzieje się to mniej więcej 1 raz na 3-4 połączenia. 
Dnia 28.01.2016o20:22, sonax_xc napisał:

Jeśli tak by miało być zawsze, to pomyślałbym o zmianie telefonu, bo ta funkcjonalność jest mi absolutnie potrzebna na co dzień. 

Mi również, nie wspomnę o innych "wadach fabrycznych" Xiaomi / MIUI, które są absolutnie podstawowymi funkcjonalnościami telefonów/smartfonów ale w tym dziwnym systemie stwarzają problemy. Ja już myślę nad zmianą telefonu i w pierwszym możliwym momencie wracam do LG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CM12.1 też się z tym mocują, zmieniają modemy nie modemy i problem jak występował tak występuje. Całkiem nie wyeliminowali tego.

Dzięki za info. Już miałem zamiar przesiąść się na Cm.

Ciekawe jest jeszcze to, że bez problemu łącze się prze Bt z np. przenośnym głośnikiem. Dodatkowo używam MiBanda, który w sumie działa bez problemu (oczywiście mam na myśli łączność przez Bt)

RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za to zaktualizowałem wczoraj do wersji 6.1.29 i od 24h nie rozłączył mi się bluetooth z MiBandem ani razu. Wiem, że to wątek o zestawie głośnomówiącym ale przyczyna ta sama - bluetooth coś pierdzi - więc piszę co i jak :)

Edit z nocy - jednak raz się rozłączył ale potem całą noc okey.

Edytowane przez dajnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dajnos napisał:

A ja za to zaktualizowałem wczoraj do wersji 6.1.29 i od 24h nie rozłączył mi się bluetooth z MiBandem ani razu. Wiem, że to wątek o zestawie głośnomówiącym ale przyczyna ta sama - bluetooth coś pierdzi - więc piszę co i jak :)

Edit z nocy - jednak raz się rozłączył ale potem całą noc okey.

Obstawiam, że przyczyna jednak nieco inna, bo raczej skłaniałbym się ku problemowi BT/audio. 
Na MiBandzie nie ma "komunikacji" z podsystemem audio BT.

Dodatkowa obserwacja: jestem po przesiadce na słuchawkę Jabra Mini: http://www.jabra.pl/products/bluetooth/jabra_mini/jabra_mini
Jak jadę samochodem i mam założoną słuchawkę (z reguły mam) i włączoną nawigację, to wskazówki głosowe nawigacji są przekazywane bezpośrednio "do ucha" czyli do słuchawki (czyli np. skręć w prawo, za 200 m zawróć, etc.). 
Przez pierwsze parę minut po uruchomieniu nawigacji jest w porządku, natomiast potem te komunikaty są "rwane", tzn. tak jakby w jednej sekundzie BT miał mikro przerwy w łączności i przekazywaniu dźwięku, ergo to co "mówi" nawigacja jest nie do zrozumienia. Pomaga jedynie twarde wyłączenie słuchawki, włączenie ponownie i nawiązanie połączenia - oczywiście przez pierwsze parę minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja kolej :-)

Minęło kolejnych parę godzin i jest całkiem nieźle. Dlaczego nieźle...? BT po wejściu do auta bez problemu łączy się z zestawem, ale... przez jakieś 10 min jest mały problem, tzn. potrafi (sam z siebie) kilka razy rozłaczyć na sekundę po czym ponownie połączyć. Po tych 10 minutach trzyma stabilnie. Magia... Siedzę na stabilnym 7.1.3.0

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie chce nawet podłączyć się do fabrycznego BT w samochodzie. a dla mnie to jednak jest spory problem. WP faktycznie tak jak ktos pisal hulało aż miło, tel mógł być schowany głęboko w teczce albo kieszeni. tu nic. czekam na rozwiązanie problemu

Mi4c - wersja 6.1.28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja rozwojowa. Tzn. dzisiaj w ogóle nie chce się załączyć bluetooth. Nie zmieniałem softu ani nic nie grzebałem. Rano w drodze do pracy działało. Wsiadam patrzę wyłączony i nie chce się załączyć. Restartowałem tel już kilka razy. Nie wiem co jest grane.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie byłą moja głupota samochod podawa kod do wpisania w tel np BT 3576 i okazuje się, że w tel było wpisać tylko cyfry bez BT a tak śmiga jak marzenie, bez żadnych problemów, kiedy ma dzwonić dzwoni kiedy ma grać spootify w aucie to gra ;)

v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje na 7.1.3.0. Po 1,5 dnia i wstępnie małych problemach teraz już wszystko działa jak trzeba. Bt w telefonie i w aucie doszli do porozumienia, żadnych problemów (ok 20 wejść do auta). A poza tym system działa (odpukać) wyśmienicie + bateria dobrze trzyma

RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się biorę za wgranie 7.1.3.0. czesiek, możesz dać linka do instrukcji wgrywania tym sposobem co ty?

 

 

Rom:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=46986

Dla nas multi hermes v7.1.3.0

A tu masz instrukcję miflash

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Bardzo ważne - metoda 2

Powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam w innych wątkach ten ROM nie ma root'a, ale da się go doinstalować?

 

Masz wszystkie instrukcje

Pobierasz chiński dev itd

Krótko mówiąc formatujesz tel. wgrywasz twrp.

Ja jestem raczej słaby w te klocki, ale dałem radę. Trzymaj się instrukcji

RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę po prostu przegrać tego romu do pamięci telefonu, uruchomić recovery i zainstalować rom z pliku?

 

Wiesz co, myślę, że tak. Tylko ja jestem przewrażliwiony na punkcie zostającego syfu po poprzednich Rom-ach i dlatego za każdym razem robię miflash

A po wgraniu nowego dodatkowo przywracam ustawienia fabryczne.

Ale być może robię to niepotrzebnie

W każdym razie, wreszcie trafiłem na coś stabilnego

RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wersja stabilna jest w pełni po polsku, czy częściowo, czy też może tylko en bo też się zastanawiam.

U mnie z BT też występują te same problemy co u Was. Restart telefonu i wszystko wraca do normy. Co prawda mam 6.1.21 ale wcześniej też tak mi się działo, Póki co nie aktualizuję bo cała reszta jest OK, a brak BT jakoś nie jest bardzo uciążliwy natomiast mogę zrobić restart i jest znów ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta wersja stabilna jest w pełni po polsku, czy częściowo, czy też może tylko en bo też się zastanawiam.

U mnie z BT też występują te same problemy co u Was. Restart telefonu i wszystko wraca do normy. Co prawda mam 6.1.21 ale wcześniej też tak mi się działo, Póki co nie aktualizuję bo cała reszta jest OK, a brak BT jakoś nie jest bardzo uciążliwy natomiast mogę zrobić restart i jest znów ok.

Całkowicie po Polsku. Wcześniej miałem 5.10.29, następnie tą co Ty, czyli 6.1.21. Według mnie 7.1.3.0 jest najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przez cały dzień ok. Wsiadałem do samochodu kilka razy i łączyło się. Ale dzisiaj zapaliła się lampka ostrzegawcza bo wziąłem rano i się nie połączyło. Ale jeszcze nie tracę nadziei. Może to tylko jednorazowy incydent.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz smartwatcha albo coś podobnego? Ja miałem problem z rozłączaniem bluetooth jak byłem połączony z zegarkiem a potem bez odłączenia się od niego łączyłem się z słuchawką bluetooth. Wtedy cały czas się słuchawka rozłączała i podłączała na nowo. Czasami nawet musiałem ponownie uruchomić telefon bo się bluetooth zawieszał i nie dało rady go włączyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przez cały dzień ok. Wsiadałem do samochodu kilka razy i łączyło się. Ale dzisiaj zapaliła się lampka ostrzegawcza bo wziąłem rano i się nie połączyło. Ale jeszcze nie tracę nadziei. Może to tylko jednorazowy incydent.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A sprawdź jeszcze czy po wejściu do auta podczas łączenia z BT nie pojawia się czasami powiadomienie (w górnej belce) o dołączenie nowego BT do zaufanych urządzeń. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale ja to zrobiłem i u mnie wszystko działa jak należy. Dzisiaj różwnież nie było problemów.

RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź jeszcze czy po wejściu do auta podczas łączenia z BT nie pojawia się czasami powiadomienie (w górnej belce) o dołączenie nowego BT do zaufanych urządzeń. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale ja to zrobiłem i u mnie wszystko działa jak należy. Dzisiaj różwnież nie było problemów.

RN2

Wydaje mi się że za pierwszym razem konfigurowałem SmartLock. Będę w aucie to sprawdzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Dzisiaj rano wsiadłem do samochodu i znowu się nie połączył. Klasyczna sytuacja. Wyłączyłem bluetooth, musiałem odczekać, aż będę mógł włączyć ponownie.

Trochę zaczyna mnie to wkurzać. Szczególnie, że po wgraniu tego stabilnego ROM'u miałem nadzieję, że problem jest definitywnie rozwiązany. Jeżeli powtórzy sięto jeszcze raz, zaczynam wyśleć o zmienie telefonu. Nie wiem tylko, czy próbować z Mi4C, czy pomyśleć w ogóle o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...