Skocz do zawartości

Wgranie czystego androida 6.0


ppgblack

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pull1990 napisał:

Nie wg mnie. Ludzie kupują xiaomi dla miui, ja o części też tak zrobiłem. Miui zawsze jest o kilka kroków przed androidem

I przez miui je sprzedają ;).

Nie ma co się spierać, miui v7 nie ma startu do czystego androida 5. v5 było znacznie lepsze, nie wiem skąd ten pomysł by robić kroki w tył. Czysty android na xiaomi to byłaby super sprawa.

Kolejna sprawa to blokady. RN3 ma już chyba zablokowany bootloader? Jeżeli się nie mylę to można zapomnieć o zmianie softu. Meizu nie udostępniło niczego do ściągnięcia bootloadera po dziś dzień, więc nie zdziwię się jak polityka xiaomi pójdzie w tą samą stronę.

Edit: Właśnie przeczytałem że idzie ściągnąć bootloadera w RN3 po otrzymaniu jakiegoś sms'a. Jest światło w tunelu.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI7 to taka nakładka graficzna. Coś, jak GNOME, XFCE i KDE w Linuksach. Tutaj nazywa się to Launcher. Praktycznie każdy producent robi i rozwija własną nakładkę graficzną. EMIUI w Huawei, MIUI7 w Xiaomi, Cyanogenmod w kilku innych telefonach. Są też alternatywne Launchery, jak Nova Launcher. Chcesz być bliżej "czystego" androida? Zainstaluj Google Launcher – nakładkę graficzną stworzoną przez Google, obecną w "czystych" androidach, i zmień go na domyślny. Wcześniej poszukaj wątku o polonizacji Google Play Store, samą nakładkę ściągasz z Google Play store, i po takim zabiegu będziesz miał spolszczony system bliski "czystego" androida. Nie będzie to co prawda wersja 6.0, bo w ten sposób zmieniasz jedynie nakładkę graficzną na tą z czystego Androida, a system bazowy zostaje ten sam. I jakby co, to ja tego nie próbowałem, bo nie miałem potrzeby. MIUI7 Polska całkowicie mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, woland85 napisał:

Cyanogenmod

To nie jest żadna "nakładka graficzna" czy Launcher, to jest zmodyfikowany system android. 

Tosamo tyczy się MIUI, to coś więcej niż Launcher  ;-) 

Edytowane przez leonov
update
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, leonov said:

To nie jest żadna "nakładka graficzna" czy Launcher, to jest zmodyfikowany system android. 

Tosamo tyczy się MIUI, to coś więcej niż Launcher  ;-) 

Dokładnie. Tyczy się to też kilku innych odpowiedzi które padły wcześniej. Z tego co mówicie to można zainstalować inny Launcher i juz "niema" miui a to nie prawda. Miui to o wiele więcej niż tylko nakładka a stwierdzenie że to inny, odrębny system wcale nie jest przesadzone.

14 hours ago, Charvel said:

Wiesz co to jest MiUi? Wiesz co to jest android? Retorycznie pytam :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

To samo tyczy się tego bo to raczej kolega jest niedoinformowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie RN3 celem wrzucenia tam czegoś, co zastąpi MIUI jest trochę... bezsensowne. MIUI to nie launcher, to praktycznie nowy OS, oparty o Androida. Wystarczy kilka minut spędzone z MIUI, aby zorientować się, że znajdziemy tam mnóstwo funkcji, których czysty Android nie posiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDE też jest zupełnie różne od GNOME, tak samo XFCE, Openbox, Unity, Cinnamon itd. Wystarczy kilka minut spędzone z GNOME, aby zorientować się, że znajdziemy tam mnóstwo funkcji, których zainstalowane na tym samy systemie KDE nie posiada. Laik pewnie by powiedział, że to dwa zupełnie różne systemy, a tak nie jest, bo możesz zainstalować kilka różnych środowisk graficznych na jednym systemie operacyjnym działającym pod kontrolą tego samego jądra.

MIUI7 może być bardzo rozbudowanym środowiskiem graficznym (używając nazewnictwa linuksowego), nie przeczę, ale nadal pozostaje Launcherem/środowiskiem graficznym tworzonym na konkretnej wersji Androida. MIUI7 to tylko nakładka graficzna, chociaż zgadza się, że ROMy publikowane przez Xiaomi mocniej ingerują w samego Androida, ale analogicznie w świecie Linuksa powstają różne dystrybucje, ingerujące mocniej w samo jądro i podstawowe elementy systemu, aby dopasować je do środowiska graficznego wybranego przez twórców danej dystrybucji jako główne.

Mówiąc ściślej, ROMy publikowane przez Xiaomi są w pewnym sensie takimi "dystrybucjami" androida, dostosowanymi, skrojonymi i tworzonymi z myślą o ich autorskim "środowisku graficznym" MIUI7. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przykładowo w takim Elementary OS zainstalować sobie zwykłe GNOME. Co tracimy? Twórcy Elementary OS poświęcili setki godzin i tysiące linijek kodu, aby ich środowisko graficzne było jak najwygodniejsze dla zwykłego użytkownika. Dostosowali je do systemu. Instalacja GNOME w tamtym systemie, to instalacja surowego środowiska graficznego, tym samym pozbawiamy się mnóstwa wygód i udogodnień tworzonych z myślą o domyślnym środowisku graficznym. I dokładnie taką samą decyzję podejmujemy decydując się na instalacje Google Now Launchera...

Edytowane przez woland85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, woland85 napisał:

my? Twórcy Elementary OS poświęcili setki godzin i tysiące linijek kodu, aby ich środowisko graficzne było jak najwygodniejsze dla zwykłego użytkownika. Dostosowali je do systemu. Instalacja GNOME w tamtym systemie, to instalacja surowego środowiska graficznego, tym samym pozbawiamy się mnóstwa wygód i udogodnień tworzonych z myślą o domyślnym środowisku graficznym. I dokładnie taką samą decyzję podejmujemy decydując się na instalacje Google Now Launchera...

  • KDE, Cinnamona, czy każdego innego shella możesz zainstalować praktycznie na każdej dystrybucji bez żadnych formatów. Możesz się również między nimi przełączać.
  • Novę, Go, czy każdego innego launchera możesz zainstalować praktycznie na każdym Androidzie beż żadnych formatów. Możesz się również między nimi przełączać.
  • Zarówno MiUi jak i Cyanogena NIE możesz zainstalować na żadnym innym ROMie bez zastąpienia go. Nie możesz również się przełączać pomiędzy MiUi, a czymś innym, na przykład AOSP, czy choćby Cyanogenem.

Wniosek? Ani MiUi, ani Cyanogen nie są jedynie nakładkami graficznymi czy launcherami. Porównanie jest złe.

Do Androida również należałoby wprowadzić pojęcie "dystrybucji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że niewiele to da. Kolega wcześniej wysunął bardzo daleko idące twierdzenia, ale widać, że nigdy tego nie spróbował zrobić ;-)

Także jeśli chcesz nadal się upierać, że miui to nakładka graficzna to zainstaluj Google launcher i powiedz czy już nie masz miui i czy straciłeś jego funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ppgblack napisał:

ddr sprawa wgrania innego romu ciagnie się już miesiąc i wiele osób już to zrobiło.. Musisz się zaktualizować..

Mi3 sprzedałem, przez ostatni czas kompletnie się nim nie interesowałem tylko czekałem na przyjście x600. Swego czasu byłem tak zdesperowany, że nawet bym wgrał tego windowsa 10 na próbę chociaż dobrze wiem co to za guano. Czystego andka, aosp czy cygana sprawnego wtedy nie widziałem. 

Launcher chociaż lipny to nie wpływa na moją ocenę miui, problemem jest sam system, okrojenie z kilku dosyć istotnych funkcji i bugi przez które część aplikacji nie chciała działać lub działała niepoprawnie. Nie interesi mnie czy część tych funkcji była chroniona patentami google czy też nie. Powinni chociaż próbować to przepchnąć przez modyfikację, udoskonalenie bo naprawdę jak zaczną tak z wersji na wersję ucinać to w miui v50 czeka was dialer, książka telefoniczna i apka sms o ile też tego nie wytną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.01.2016 at 3:14 PM, wyzga said:

Kupowanie RN3 celem wrzucenia tam czegoś, co zastąpi MIUI jest trochę... bezsensowne. MIUI to nie launcher, to praktycznie nowy OS, oparty o Androida. Wystarczy kilka minut spędzone z MIUI, aby zorientować się, że znajdziemy tam mnóstwo funkcji, których czysty Android nie posiada.

Racja, ale w czystym andku WŁASNIE  O TO CHODZI  aby nie posiadał zbyt dużo apek które nie da się odinstalować a jeżeli się będzie chciało to można zawsze baz problemu doinstalować i żeby w menu były tylko najważniejsza funkcje a nie setki drobnych

Ja na przykład  zakupiłem xiaomi żeby "potestować" tą firmę i przy okazji ich soft - owszem jest on całkiem spoko ale wydaje mi się, że po paru miesiącach i tak stwierdzę, że nie ma to jak czysty android :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gadacie tutaj o wyższości MIUI nad czystym androidem. Z wieloma punktami się zgdzę. MIUI jest ładniejsze, przyjemniej się z niego korzysta ale ma też parę poważnych wad.

Pierwsza to obsługa zewnętrznych urządzeń. Mój smartband SWR30 nie działa z miui. Co prawda powiadmonienia dochodzą ale już nie przekazuje dzwięku i nie mogę przez niego rozmawiać. 
Druga kwesta to zasoby. O ile na RN3 3/32 to nie jest problemem to jednak bateria jest. 4000mAh i ledwo ponad dzień? Dajcie spokój. Ja nie wiem jakim fanboyem czegokolwiek trzeba być żeby mówić że to jest spoko.

Ja czekam na jakiś sposób wgrania czystego androida żeby po prostu wszystko mi działało. 

A niestety @#@#$%#@% Xiaomi zablokowało mi bootloader i nic nie mogę teraz zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tutaj o wyższości MIUI nad czystym androidem. Z wieloma punktami się zgdzę. MIUI jest ładniejsze, przyjemniej się z niego korzysta ale ma też parę poważnych wad.

Pierwsza to obsługa zewnętrznych urządzeń. Mój smartband SWR30 nie działa z miui. Co prawda powiadmonienia dochodzą ale już nie przekazuje dzwięku i nie mogę przez niego rozmawiać. 

Druga kwesta to zasoby. O ile na RN3 3/32 to nie jest problemem to jednak bateria jest. 4000mAh i ledwo ponad dzień? Dajcie spokój. Ja nie wiem jakim fanboyem czegokolwiek trzeba być żeby mówić że to jest spoko.

Ja czekam na jakiś sposób wgrania czystego androida żeby po prostu wszystko mi działało. 

A niestety @#@#$%#@% Xiaomi zablokowało mi bootloader i nic nie mogę teraz zrobić. 

Zgodzę sie tylko co do baterii.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Smigoll napisał:

Głośnik bt i zestaw głośno mówiący w reno scenic z systemem Bose działa świetnie ;) to twoj zegarek/ opaska jest lipna

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Oczywiście jest lipna bo MIUI nie umie z niej korzystać. Co za myślenie LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak źle bo zobaczyłem go że nówka sztuka kosztuje 600 zł :/ ( ja bym nigdy nie dał za smartbanda)

Ja bym sie zastanowił nad sprzedażą go i kupna jakiegoś inne banda :) (no chyba że nie ma lepszych)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Smigoll napisał:

To nie tak źle bo zobaczyłem go że nówka sztuka kosztuje 600 zł :/ ( ja bym nigdy nie dał za smartbanda)

Ja bym sie zastanowił nad sprzedażą go i kupna jakiegoś inne banda :) (no chyba że nie ma lepszych)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Nie ma lepszych do 300zł a i nawet te na androidzie wear nie wszystkie mają mikrofon.

 

Ja rozważam odblokowanie bootloadera i instalację jakiegoś AOSP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Smigoll napisał:

Głośnik bt i zestaw głośno mówiący w reno scenic z systemem Bose działa świetnie ;) to twoj zegarek/ opaska jest lipna

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

U mnie na 6.2.18 po połączeniu z radiem sony zawiesza aplikacje muzyka. Pomaga tylko reset, przed aktualizacja softu było ok. Sam mam ochotę protestować czystego andka na tym telu, a raczej baterie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...