Skocz do zawartości

Xiaomi WIFI Repeater Universal


hhunter22

Rekomendowane odpowiedzi

za lekko sugestią @Marcin.M kupiłem ten reapeter. Przylazł wczoraj. No i działa... Jakby miał ktoś pytanie to chętnie odpowiem. Oczywiście apka do obsługi miHome - angielsko/chińska ale da się na niej obsłużyć wtyczkę. Repiter jest jakieś 12m od routera, 3 ściany karton/gips. na końcu domu tam gdzie nie miałem zasięgu jest teraz necik. szału nie ma ale nie o to chodziło - ping 50 6,1mbps downa i 5.6 upa - wg speed testu. a wcześniej nie dało się strony www otworzyć. nie będę na tej przedłużce grywał w fpsy - więc jest sukces. sprzęt godny polecenia, zwłaszcza w tej cenie. 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę coś koło 7$ z darmową wysyłką, szło dobre dwa tygodnie. oczywiscie aliexpres. wtykasz to w np ładowarkę usb, albo wszystko inne co daje 500mA. standard n 2.4 obsługa urzadzenia z poziomu aplikacji mihome. podajesz dane do swojej sieci 2.4 (bo 5tki nie obsługuje) łączy się i wyświetla jako kopia i tyle. miałem już kupować jakiegoś tplinka za ok 100zł, pewnie też byłby dobry. a tak kolejny gadżet od xiaomi

Edytowane przez hhunter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry. Rozważam możliwość zakupu tego sprzętu dlatego zwracam się z pytaniem do osób posiadających ten repeater, czy on posiada możliwość ustawiania harmonogramu wyłączania? Czy może się włączać i wyłączać w czasie przeze mnie określonym.

Pozdrawiam.

Edytowane przez shalomon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od dwóch dni próbuję go skonfigurować i nie potrafię. Próbowałem ok. 5 wersji MiHome'a, dwóch routerów. Wydaje mi się, że cały proces blokuje próba połączenia się urządzenia, do Mi Cloud, co widoczne jest na screenie. 
Ma ktoś pomysł, czego jeszcze spróbować?
 

Screenshot_2016-03-14-17-37-26_com.xiaomi.smarthome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat. Jak to się sprawuje? Router jest dwa piętra niżej. Trochę słabo z zasięgiem, ale jakiś jest na 2 kreski. Awaryjnie myślę o drugim routerze, ale skoro to takie tanie to może warto kupić kolejny gadżet xiaomi. Da się dwa takie zastosować? Jeden na drugim, a następny na trzecim piętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wypowiedzi osób które się znają.

1. Repetary opuźniają pink ok 10 15 ms każdy.

2. Nie umieszcza się ich na końcu granicy sygnału tylko tam gdzie jeszcze jest dobry,

3. Nie kupuje się 5 małych repeterów takich jak właśnie ten bangiel od xiaomi. Tylko rozszerza się porządnym routerem np xiaomi router 3.

4. 90% problemów z wifi to problem z wolnym kanałem. W miastach wolne już nie istnieją na wsi się zdarzają.

 Czyli instaluejsz insiidera i szukasz wolnych kanałów. Zwykle jest tak że 5 sąsiadów w koło ma net i nie ma wolnego. Bywa i tak że każdy kupuje neostrade i każy ma 6 kanał. Każdemu chodzi kijowo a cały eter wolny.

 

@stereo

Kupujesz inny router i łączysz skrętką góra i dół. To najlepsze wyjście. I wówczas właśnei 2 routery załatwiaja ci dom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi koledzy bo może macie większa wiedzę.

Korzystam w delegacji z internety vodafon hotspot do którego dokupiłem dostęp na 30 dni.. Jetem w tej sieci rozpoznawalny i wpuszczany poprzez mac, natomiast sygnał mam bardzo słaby.. Czy jest jakiś repeater w którym można zmienić mac interfejsu na taki jaki mam w telefonie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Mam problem z tym Mi WiFi, wygląda to następująco, jak telefon łączy się z routerem Netii i potem przechodzę na zasięg Mi WiFi to ładnie się przełącza i wszystko śmiga. Problem zaczyna się jak chcę się wpierw połączyć z Mi Wifi - cały czas łączy się i nie może uzyskać adresu IP. Czy ktoś miał może taki problem i wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 14.03.2016 o 17:46, Qlman napisał:

Od dwóch dni próbuję go skonfigurować i nie potrafię. Próbowałem ok. 5 wersji MiHome'a, dwóch routerów. Wydaje mi się, że cały proces blokuje próba połączenia się urządzenia, do Mi Cloud, co widoczne jest na screenie. 
Ma ktoś pomysł, czego jeszcze spróbować?
 

Screenshot_2016-03-14-17-37-26_com.xiaomi.smarthome.png

Ja właśnie zakupiłem wersje 2 english i też trochę się z nią męczyłem. Ale udało się . Moje ustawienia to region other i język angielski. Problemem w moim przypadku były ustawienia NAT w routerze. Dopiero jak je zacząłem wyłączać i włączać wzmacniacz zaczął działać ( znaczy łączyć się ) . Test czy w ogóle działa przeprowadziłem na drugim telefonie . Z telefonem łączył się bez problemu. Podejrzewam ,że akurat region można zmienić na inny i nie trzeba się trzymać tego co ja wybrałem. Reszta to ustawienia własnego routera. Mój router to TP-link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...