Skocz do zawartości

Samouczek MIUIPolska - nabór na pisarzy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Mały projekt, który ma na celu ułatwić życie użytkownikom MIUI, póki co mamy zarys kodu/UI (ja) i zarys treści (@Numb).

Aplikacja będzie dodana do romów oraz będzie pokazywał powiadomienie w belce po instalacji systemu, że taki poradnik istnieje i, że warto się z nim zapoznać.

Szukamy osób z propozycjami co zamieścić oraz chęciami do napisania tekstu, przykład: klik

Zródła: https://github.com/zdunex25/miui_user_guide

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***ista sprawa. Pisałem kiedy Acidowi aby zrobic cos na kształt pewnego tematu na en.miui ale pisał ze nie ma czasu.

Jak najbardziej oferuje swoje ręce i nogi do pracy :D

moze jakiś słownik z wyrażeniami jak wipe, miflash itp?

Edytowane przez avish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, avish napisał:

za***ista sprawa. Pisałem kiedy Acidowi aby zrobic cos na kształt pewnego tematu na en.miui ale pisał ze nie ma czasu.

Jak najbardziej oferuje swoje ręce i nogi do pracy :D

moze jakiś słownik z wyrażeniami jak wipe, miflash itp?

Słownik jest już od dawna, tylko na forum. Mam go w sygnaturze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać przed i po nim dwa entery (\n\n) to będzie linijka przerwy, ale jak już ogarnę formatowanie to zmienię kolor na czerwony.

 

Mam z tym problem, bo z wygody oparłem dialog o dwie zmienne i do przypisania muszę użyć String.format co niszczy formatowania, a z drugiej strony Html.fromHtml zabrania używać zmiennej i musiałbym robić osobny dialog do każdej pozycji co jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Konto Mi oraz najlepsze sposoby jego wykorzystania, synchronizacja kontaktów

- Personalizacja ( co warto ustawić na początku itp.)

- Może jakiś odnośnik w samouczku do odpowiedniego działu na tym forum? W razie problemów. Przykład? Mam Mi4, klik "poszukaj pomocy" i przenosi do odpowiedniego działu ;)

- Pokazanie bajerów jakie ma nasz sprzęt 

Ot takie małe pomysły mam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa, oszczędzi wielu nerwów zarówno nowym jak i starym wyjadaczom :-) Chociaż ja lubię pomagać.

Proponuję zrobić animacje w stylu poradnika w "Jedna dłoń" dla części z nich. Z doświadczenia powiem, że obraz czy animacja są lepiej odbierane od ściany tekstu :-) 

Nie wiem jak z implementacją, ale możliwe jest stworzenie linków do danej części ustawień? Mam tu na myśli kliknięcie które przeniesie użytkownika do konkretnego okna w którym on sam będzie musiał manualnie coś zmienić.

Uprawnienia, pływające okna, autostart, root i kłódka to podstawowe problemy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z animacjami pewnie jest od cholery więcej roboty niż z tekstem (jakby z samym tekstem było mało). Jeśli zdunex mnie nie utłuczę to mogę udostępnić jak wygląda chwilowo cały zarys tej apki.

Dobra, raz kozie śmierć, i tak apka jest full open source

link

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak przerobić wideo z SCR na jakiegoś gifa? Ogólnie rzecz biorąc na taki format który mało zajmuje, a ma akceptowalną jakość :-) Mógłbym kiedyś to przetestować w praktyce... 

Może wreszcie tematy o aktualizacji będą rozmową o niej, a nie o tysiącach tych samych błędów :) Trzymam kciuki i chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mi się tak wydaje, że te dodatkowe opisy trochę na siłę. A moja kolejna propozycja dot. Tego co zrobić jeśli telefon ogólnie nie działa zbyt dobrze to nie nadaje się, czy po prostu wsadziłem za dużo swojego widzimisię?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZduneX25

Jeszcze jeden mój pomysł :

 


 
<string name="adblock">Blokowanie reklam</string>
<string name="adblock_summary"><![CDATA[W systemie znajduje się standardowo <b>blokowanie reklam</b> (przez plik system/etc/hosts). Taka blokada może powodować m. in. brak wczytywania sponsorowanych wyszukiwań w google i innych reklam. Możemy zainstalować aplikację <b>Adaway</b>, w której można dododać wybrane hosty do białej listy, lub <b>przywrócić domyślny dla androida plik hosts</b> i całkowicie wyłączyć blokowanie reklam.]]></string>
<item>Brak wczytywania linków sponsorowanych i reklam</item>
<item>Reklamy nie zawsze niechciane</item>

 

 

 

Tym razem wrzucam normalnie, żeby zaś z commitami się nie pogryzło, bo widzę że coś nad apką dłubiesz...

Edytowane przez AndropaX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby wykonać czyszczenie pamięci podręcznej w TWRP należy wejść w zakładkę <b>"Wipe"</b>, a następnie <b>"Advanced Wipe"</b> tam zaznaczamy <b>"Cache" i "Dalvik / ART Cache"</b> i przesuwamy suwak z napisem <b>"Swipe to Wipe"</b> w prawo. Po tej operacji możemy nacisnąć <b>"Reboot System"</b>.

Notka:

W TWRP starszym niż 3.0 <b>"Dalvik / ART Cache"</b> jest nazwane po prostu <b>"Dalvik Cache"</b>, jest to dokładnie to samo.

Edytowane przez AndropaX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zalecam dodanie tego do samouczka bo jak ktoś odznaczył te opcje to będzie miał problem. Nie udostępni internetu itp...wgl nic nie zrobi oprocz ładowania przez kompa.

Przynajmniej na redmi Note 2, nie wiem jak na innych

Edytowane przez avish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...