Sign in to follow this  
KANAR

Pytanie o TWRP - DT2W

Recommended Posts

Czy ktoś jest na tyle obczajony żeby udzielić odpowiedzi na pytanie dlaczego w TWRP działa DT2W i nikt się nie kwapi żeby to w jakiś sposób wkleić do romu?

Zrobiłem jak kazałeś Milordzie, powiadam że zadowoliło by mnie gdyby ekran wyłączał tylko podświetlenie, tak to działa u kolegi w jakimś tam telefonie z WINZGROZĄ. 

Widzę, że dalej ktoś drąży ten temat i nie raczy poszukać odpowiedzi. ;) Żeby ta funkcja zadziałała, to trzeba zrobić zmiany w kernelu. Być może w recovery to zadziała, bo ten sprzęt to w pełni obsługuje, ale w Androidzie już nie. Jest kilka sprzętów z tym samym SoC jak HTC czy LeTV i one mają tą funkcję. A jeśli chodzi Ci o telefon z Windowsem to owszem wiele modeli ma DT2W , szczególnie Nokie i Microsofty. Zależnie od modelu działa to różnie, czasem można walić w ekran i się nie obudzi, a czasem tylko dotkniesz ekranu i już działa.

Jak chcesz, to możesz napisać do Xiaomi, żeby dodali taką funkcję (o którą ludzie proszą na forach od wielu miesięcy), ale pewnie się nie doczekasz. Gdyby wydali źródła, to społeczność sama by zrobiła co trzeba i telefon miałby takie coś. Dla mnie to jest tylko bajer i tak wolę fizyczny przycisk. W ogóle to wolę przyciski i od długiego czasu brakuje mi dwustopniowego przycisku aparatu czy wysuwanej klawiatury fizycznej, kiedyś niektóre sprzęty z Windowsem miały też touchpad, do którego można było się przyzwyczaić. :)

• Like 1

No ale, calkowite wylaczenie podswietlania co ma miejsce w twrp chyba nie ma nic wspolnego z wybudzaniem telefonu poprzez podwojne tapniecie.

Hmm ciekawe w takim razie jak byloby z bateria z takim oszukanym dt2w. Mysle, ze daloby sie to zrobic.

Jak ktos ma konto na xda to niech zada tam pytanie i przytoczy przyklad z twrp.

Edited by redminote2

10 minut temu, mgcompany napisał:

Widzę, że dalej ktoś drąży ten temat i nie raczy poszukać odpowiedzi. ;) Żeby ta funkcja zadziałała, to trzeba zrobić zmiany w kernelu. Być może w recovery to zadziała, bo ten sprzęt to w pełni obsługuje, ale w Androidzie już nie. Jest kilka sprzętów z tym samym SoC jak HTC czy LeTV i one mają tą funkcję. A jeśli chodzi Ci o telefon z Windowsem to owszem wiele modeli ma DT2W , szczególnie Nokie i Microsofty. Zależnie od modelu działa to różnie, czasem można walić w ekran i się nie obudzi, a czasem tylko dotkniesz ekranu i już działa.

Jak chcesz, to możesz napisać do Xiaomi, żeby dodali taką funkcję (o którą ludzie proszą na forach od wielu miesięcy), ale pewnie się nie doczekasz. Gdyby wydali źródła, to społeczność sama by zrobiła co trzeba i telefon miałby takie coś. Dla mnie to jest tylko bajer i tak wolę fizyczny przycisk. W ogóle to wolę przyciski i od długiego czasu brakuje mi dwustopniowego przycisku aparatu czy wysuwanej klawiatury fizycznej, kiedyś niektóre sprzęty z Windowsem miały też touchpad, do którego można było się przyzwyczaić. :)

Dzięki za odpowiedź, ja muszę mieć DT2W bo pracuję przy maszynach CNC i mam różne dziadostwo dłoniach, a zauważyłem że ten przycisk wciąga olej do środka. Wolę walić w szybkę :)

To lepiej kupić sobie jakiś silikonowy pokrowiec np. taki: http://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-2-case-Dragon-series-high-quality-Ultra-thin-TPU-Protector-back-cover/32575956420.html
Dobrze się go trzyma, przyciski działają równie dobrze jak bez pokrowca, nawet są bardziej wyczuwalne, a telefon nie jest jakąś wielką kobyłą w nim. No i chroni przed upadkami.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this