Skocz do zawartości

Coś mi zjada dane 3-7KB/dziennie


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
 MIUI Polska 5.12.11

Posiadany smartfon:
Mi4

Jakim użytkownikiem jesteś? 
 Z długim stażem

Opis znalezionego błędu
Coś SYSTEMATYCZNIE zjada mi 3 KB/dziennie mimo iż dane mobilne są WYŁĄCZONE.

Mam PrePida i krew mnie zalewa jak za użycie tych nieszczęsnych 3 kilobajtów płacę dzienną stawkę za połączenie z internetem.

Powyłączałem wszystko co się dało, poinstalowałem jakieś monitory internetu, ale budzę się rano,

zaglądam na stronę operatora - a tam 02:10 użycie internetu kolejne połączenie 3-7KB.

HELP-

Jeśli dane w ustawieniach są WYŁĄCZONE, to co ma kontrolę nad tymże sytemem i może ignorować w/w ustawienie ??

10.jpg

Edytowane przez PermBan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj sobie APN. Dopisz sobie literkę do pola "APN" i fon nie będzie już się łączyć ale ty też nie będziesz mieć możliwości (aż nie zmienisz spowrotem).

Ja miałem dokładnie taką samą sytuację na oficjalnym sofcie z s3 lte i siecią play. Brało mi po kilka Kb i mi naliczało 5zł za bezpieczny internet... A jak poszedłem z tym do playa to oni nie widzieli w systemie żeby telefon się łączył z siecią... A pieniądze to mi zabierali bez zająknięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nezumi napisał:

Wyłącz tel na noc i zobacz, czy będzie to samo, być może błąd leży po stronie operatora.

Dzięki o tym nie pomyślałem.

13 godzin temu, Uri0550 napisał:

Edytuj sobie APN. Dopisz sobie literkę do pola "APN" i.....

Również dziękuję, ale to są "półśrodki", wypadałoby całkowicie zarzegnać przyczynę.

Dziś (jak już mnie okradło) postanowiłem włączyć przesył danych, ale NIC z internetem połączyć się nie chciało (tak poblokowałem) - więc MUSI to być jakaś usługa w tle, która IGNORUJE wszystkie blokady i "zakazy"!

Miałem na telefonie KASPERSKIEGO [mam wykupioną usługę] , który również powinien blokować różne niechciane rzeczy z netu i świecił na zielono!

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość dzisiejszych użytkowników ma nielimitowany internet i takimi drobiazgami się nie musi kłopotać, niemniej jednak dość "ciekawa" przypadłość.

Nie twierdzę, że w samym systemie MIUI, niemniej jednak przełącznik (w moim przypadku) przesyłu danych powinien mieć BEZWZGLĘDNY i niczym nie podważalny priorytet i ucinać WSZELKIE połączenia-Amen.

A z jakiegoś fajnego monitora co i ile (nawet te ukryte) siorbie danych bym się osobiście ucieszył. Ktoś zna jakąś treściwą apkę??

Zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych - zobaczę czego się jutro dowiem.

Używam dużo mobilnego internetu, ale sporadycznie - natomiast jak mi coś wycieka bokiem, to zaczynam być zły :ph34r:

ps. nie znalazłem podobnych zdarzeń w googlach - a może źle szukałem.

 

POZDRAWIAM.

Edytowane przez PermBan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie danych mobilnych w tel. całkowicie odcina Cię od neta, więc ja obstawiam kwestię operatora (miałem coś podobnego w Maju w Play, po złożeniu reklamacji się okazało, że jakiś błąd w systemie, zwrócili Mb, a do tego jeszcze podwoili mi ilość transferu po 2/3G, na LTE mam Unlimited :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nezumi napisał:

Wyłączenie danych mobilnych w tel. całkowicie odcina Cię od neta...

To kto pierwszy wpadł na taki trik i w jakim celu? :P

23 godziny temu, Uri0550 napisał:

Edytuj sobie APN. Dopisz sobie literkę do pola "APN" i fon nie będzie już się łączyć ale ty też nie będziesz mieć możliwości (aż nie zmienisz spowrotem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PermBan napisał:

To kto pierwszy wpadł na taki trik i w jakim celu? :P

 

Jeżeli zmienisz APN to nie masz neta nie ważne czy dane mobilne są, czy nie. Przy wyłączeniu tylko danych mobilnych, neta nie ma, odpalasz, jest, tyle. Codziennie mam od 1 do 7 rano wyłączone dane mobilne (bo po co mi one w nocy?) i jeszcze nigdy mi nic w tych godzinach nie naliczyło i dopiero po 7 rano zaczynają dochodzić powiadomienia z apek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Codziennie mam od 1 do 7 rano wyłączone dane mobilne (bo po co mi one w nocy?)

sprytnie - ale TYLKO o tym czasie dowiedział byś się, że coś Cię "okrada", bo w ciągu dnia (jak sam z neta kożystasz) w życiu tego nie wyłapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, PermBan napisał:

sprytnie - ale TYLKO o tym czasie dowiedział byś się, że coś Cię "okrada", bo w ciągu dnia (jak sam z neta kożystasz) w życiu tego nie wyłapiesz.

Wyłapiesz, wystarczy przejrzeć biling od operatora (play24), u mnie nie ma żadnych "małych" pakietów, same po 2-3mb, najmniejszy 250kb i zdarza się raz na 3-4dni (obstawiam synchro google). Jeżeli telefon regularnie puszcza gdzieś 3kb transferu, to nawet w nocy bym to zobaczył, a czegoś takiego nie mam :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko w powyższym wątku oświadczyć, że po reinstalacji problem ustał. Chciałbym tylko, żeby nasi kucharze w jakiś sposób zabezpieczyli ową funkcję!

Nie gdzieś głęboko/ukryte w ustawieniach-uprawnieniach - zwykłe ustawienie DANE MOBILNE wł/wył i ZERO dostępu innych działających sobie np. w tle aplikacji.

ps.

Zauważyłem, że NIE działa mikrofon jak włączę "głośnomówiący" :shock: nie działa nawet jak wyciszę mikrofon i wŁączę ponownie - nic zupełna cisza - testowałem kilkukrotnie.

Proszę o poradę to problem z moją słuchawką, czy błąd w sofcie !?

UPDATE.

Trochę przez ostatni miesiąc miałem urwanie d00py, ale...

Zainstalowałem MIUI 6.2.18

i.... problem NADAL istnieje (jak wyżej), doszedłem jednak do 'potencjalnych' podejrzanych. A to niespecjalnie dobrze świadczy o MIUI :/

Screenshot_2016-02-19-19-17-39_com.miui.Screenshot_2016-02-19-19-15-59_com.miui.Screenshot_2016-02-19-19-14-33_com.miui.

Powinienem szukać jeszcze czegoś - czy to już wszystkie "furtki" ??

Osobiście bardzo mnie takie coś wqrwia, że muszę przetrząsnąć dziesiątki opcji w poszukiwaniu "INTRUZA"

Nadmienię raz jeszcze, że przesył danych na 101% mam wYłączony - jak nie zamierzam używać.

Screenshot_2016-02-24-14-43-46_com.andro

Chciało by się powiedzieć "LOL".

Screenshot_2016-01-19-16-10-02_com.miui.networkassistant.png

Edytowane przez PermBan
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...