Skocz do zawartości

Bateria na MIUI Polska


misssiek95

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z baterią. Otóż czasem trzyma ona imponująco długo, a czasem potrafi przez 3 minuty zlecieć 10%. Dodam, że przy tym samym zestawie aplikacji i procesów włączonych w tle. Bawiłem się w panelu sterownia i zauważyłem, że najmniej schodzi gdy żaden tryb zasilania nie jest ustawiony jako domyślny, jednak dzisiaj odłączam telefon od ładowarki, bawię się chwilę i fiuuu 10% poszło. Jakie jest waszym zdaniem najlepsze ustawienie baterii dla tego ROMu i urządzenia? Czy warto stosować aplikacje typu greenify itp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz zależność od czasu trzymania telefonu pod ładowarką na 100%

Jak ladujesz i wyskoczy 100% i odłączysz telefon to pierwsze 15% baterii zniknie w moment.

Jak będziesz ładować przez całą noc czyli 100% będzie dajmy na to od 6 godzin to pierwsze kilkanaście procent też szybko poleci.

A jeżeli po nocy odłączysz telefon, zejdzie w moment te kilka procent i wtedy podłączysz telefon ponownie do ładowarki i dasz mu z godzinkę mimo że zaraz wyskoczy mu 100% to będzie trzymał cholernie długo i pierwsze procenty i ogólnie.

Moze to o to chodzi?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

A dodam jeszcze że takie dobijanie baterii nie jest dla niej zdrowe - traci się dużo cyklów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zauwazylem ze bateria dosc slabo trzyma. Duzo zabiera "Android" (nie mylic z Android System). Jestem na Developer Rom 6.1.14 (MIUI7). Spodziewalem sie lepszych rezultatow po 4000 mAh. Moj Xiaomi 2 na 3000 mAh trzymal lepiej.

To jaki Ty SoT uzyskujesz?

Tak się mówi że te 4000mAh to dużo ale tak naprawdę jeżeli RN2 na 3Ah trzymał dajmy na to 6h SoT to RN3 wytrzyma około 8 godzin.

Jest dokładnie tak jak mówisz, a że telefon zostawiam na noc najczęściej to mi to nieco doskwiera. Myślisz, że to problem oprogramowania, czy baterii? 

 

Raczej oprogramowania aczkolwiek nic nie wiadomo konkretnego o ogniwie. Nie mamy źródeł kernela więc nie można nic zmienić z systemem ładowania więc pozostało tylko czekać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, JoHnNy08PL said:

To jaki Ty SoT uzyskujesz?

Tak się mówi że te 4000mAh to dużo ale tak naprawdę jeżeli RN2 na 3Ah trzymał dajmy na to 6h SoT to RN3 wytrzyma około 8 godzin.

Jak byl nowy, to minimum 6h ogladania filmow na telefonie, i wieczorem okolo 40% baterii jeszcze zostalo. (W czasie ogladania filmow w MX player to jasnosc ustawiona na 10, poza filmami jasnosc ustawiona na 100%).

Ale 4000 mAh to jednak jedna z aktualnie najwiekszych (o ile nie najwieksza) fabrycznie dostepna bateria, wiec oczekiwal bym lepszych rezultatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria ma napięcie do 4.4V, nominalne 3.85V.

Podłączyłem telefon wieczorem do ładowania z 60% baterii, czyli kilka dobrych godzin wisiał pod ładowarką na 100%. Rano sprawdziłem napięcie baterii i było tylko marne 4.3V i to jest powodem szybkiego uciekania pierwszych procentów.

Ciekawi mnie kiedy elektronika by zaczęła doładowywać ogniwo. Niestety teraz nie mam czasu by wykonać takie testy więc może ktoś by się za to wziął.

16_1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria ma napięcie do 4.4V, nominalne 3.85V.

Podłączyłem telefon wieczorem do ładowania z 60% baterii, czyli kilka dobrych godzin wisiał pod ładowarką na 100%. Rano sprawdziłem napięcie baterii i było tylko marne 4.3V i to jest powodem szybkiego uciekania pierwszych procentów.

Ciekawi mnie kiedy elektronika by zaczęła doładowywać ogniwo. Niestety teraz nie mam czasu by wykonać takie testy więc może ktoś by się za to wziął.

16_1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Rozebrałeś go :o daj więcej zdjęć.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie rozebrałem ;) zdjęcie ukradzione z internetów.

http://www.fonearena.com/blog/171643/xiaomi-redmi-note-3-teardown.html

Tutaj masz więcej zdjęć.

Dziś bez wifi włączonego przez noc miałem na liczniku 4.36V co jest już lepszym wynikiem.

Z tego co widzę to elektronika całkowicie odcina napięcie zamiast malutkim prądem podtrzymywać albo chociaż kompensować vampire draw telefonu.

Moze automatyczne uruchomienie ponownie jakąś godzinkę przed budzikiem by samo go doladywało.

Nie sprawdzałem tego ale wydaje mi się że nie było takiej różnicy na sofcie stable w zależności od długości ładowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujcie :P  Potem będzie  płacz bo przy składaniu pęknie dotyk :-D 

Dnia 20.01.2016o10:08, JoHnNy08PL napisał:

Bateria ma napięcie do 4.4V, nominalne 3.85V.

Podłączyłem telefon wieczorem do ładowania z 60% baterii, czyli kilka dobrych godzin wisiał pod ładowarką na 100%. Rano sprawdziłem napięcie baterii i było tylko marne 4.3V i to jest powodem szybkiego uciekania pierwszych procentów.

Ciekawi mnie kiedy elektronika by zaczęła doładowywać ogniwo. Niestety teraz nie mam czasu by wykonać takie testy więc może ktoś by się za to wziął

Jesteś na dobrym tropie :P 

Napięcie 3,85V to średnie napięcie baterii. Ta bateria pracuje w zakresie od 3,5V(0%) do 4,4V. Z tym, że baterie li-on są naładowane, gdy natężenie podawane na baterię spadnie do bardzo niskiej wartości np. 0,0035A . Po podłączeniu ładowarki przy około 60-70% bateria będzie miała już  te 4,4V, ale przy pobieranym prądzie 1,80A.  Bateria magazynuje prąd i stopniowo pobiera go coraz mniej (czyli nadal jest 4,4V ale amper maleje). 

Zasilanie jest odłączone w chwili, gdy amper spadnie do bardzo niskiego poziomu - (wtedy wiadomo, że nie jest w stanie więcej zmagazynować). . Po odłączeniu zasilania - napięcie baterii będzie ciut niższe( i to normalne).

Jeśli by ktoś ładował taką baterię wyższym napięciem niż 4,4V - prawdopodobnie doszło by do wybuchu :-)  

Gdyby zasilanie nie zostało odłączone - doszło by do przeładowania ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...