Skocz do zawartości

Czy będzie aktualizacja Xiaomi Redmi Note 2 Prime do androida 6.0 ?


Adrianrider

Rekomendowane odpowiedzi

No wyobraź sobie że nie musisz bo NIC w miui się nie zmieni  Jest takie samo na urządzeniach z KK, LP czy MM

Ale np jeśli będę miał za starą wersję androida nie będę mógł instalować najnowszych aplikacji ze sklepu play. Bo będę miał informację że twoje urządzenie jest nie kompatybilne. Przynajmniej tak miałem w Galaxy s 3 a może w miui jest inaczej ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adrianrider napisał:

Ale np jeśli będę miał za starą wersję androida nie będę mógł instalować najnowszych aplikacji ze sklepu play. Bo będę miał informację że twoje urządzenie jest nie kompatybilne. Przynajmniej tak miałem w Galaxy s 3 a może w miui jest inaczej ?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

mam Mi4 na 4.4 nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, a wyłącznie na 6.0 i tak pewnie jeszcze żadnej apki nie ma i wątpie, aby była... Zazwyczaj robi się apkę pod kilka wersji. MIUI ma własne rozwiązania, własną drogę, własne pomysły, a między MIUI na 4.4, a MIUI na 5.1 wiele różnic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym przypadku to owszem może coś takiego się zdarzyć.

Ale nie wierzę w to żeby to miało miejsce jeszcze przez dłuuuugi czas. Developerzy nie strzelą sobie w stopę wypuszczając aplikację np tylko na MM gdzie jego procentowe występowanie jest na poziomie 0,7% wszystkich urządzeń z andkiem. Największe udziały ma KK 36% a taki JB 4.1 ma jeszcze około 9% a JB 4.2 12%.

Więc o to bym się nie martwił jeszcze przez długi czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie i tak 99% apek w markecie jest na zrobionych tak że minimum co musza mieć to 5.0. A jeśli masz kk (jak cancro) to apki są w specjalnej wersji jak na przykład snapchat, który działa i nie obsługuje jedynie nagrywania z tymi filtrami. Więc będziesz miał minimalne ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Lepsze komorki xiaomi maja wiecej funkcji miui niz te slabe.

Teraz piszesz o czymś innym. A kolegom chodziło o to, że na jednym i tym samym urządzeniu każda wersja Androida będzie tak samo funkcjonalna i po zmianie z 4.4 na 5.0 czy 6.0 nic się nie zmieni. Baza bazą, a MIUI pozostaje bez zmian. Co innego gdy była zmiana wersji MIUI, gdzie np. wersja 4 była dużo bardziej funkcjonalna od wcześniejszej, skok jakości był duży, nowe aplikacje, przełączniki, ekran blokady, motyw w stylu holo, menu ustawień itp. Podobnie wersja 5, gdzie zmieniało się sporo rzeczy, w wersji 6 głównie wygląd i kosmetyka, a w siódemce zrobiono lifting. Wersja MIUI jest w tym przypadku ważniejsza niż sama wersja Androida. Owszem, powstało kilka aplikacji, które działają tylko na wersji 5.0 wzwyż, ale jest ich mało i raczej jako ciekawostki technologiczne.

Można się spodziewać tego, że Xiaomi kiedyś zdecyduje się na aktualizację, ale nie prędko. Z pewnością priorytet ma seria Mi, potem najnowsze Redmi. No i nie wcześniej niż przy pojawieniu się MIUI w wersji 8, a jakie będą zmiany? Tego dowiemy się jak dopiero jak do tego dojdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wiecie o tym że to wasze "doze" pojawiło się bodajże przy premierze miui7 jako kolejkowanie synchronizacji. Metoda działania dokładnie tą samą, skutki identyczne kilka lat przed googlem. Zarządzanie uprawnieniami też już chwilę jest... Więc pytam się tylko, po co?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć A6 -- jest znacznie wydajniejszy -- ponoć bateryjka jest wydajniejsza -- ponoć osiągi telefonów są lepsze --- na modowanych na wersji 6 dla oneplusone osiągi wzrastają o 1/3 "PONOĆ" --- w przyszłym tygodni znajomy będzie to testował na one+one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dostanie to jak znany schemat ala : XP wydajny,VISTA ciężki,7 wydajny -- adekwatnie --KitKat wydajny,Lollipop ciężki ,6 wydajny ----- więc nie wiem o co ta dyskusja ! A6 ma znacznie poprawić wydajność oraz chyba zużycie baterii !! Czy to z nakładka MIUI czy jakiś modowany to baza A6 powinna być na Redmi note 2 bo z zapowiedzi producenta tak owe wsparcie otrzymamy "chyba"- pytanie kiedy !? A teksty ala po co ci A6 jak masz MIUI buhahaha -- zalecam takim powrót do najstarszej dostepnej wersji MIUI -- przeciez bedą mieli MIUI bez ulepszeń -- jak Lollipop do A6 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci się wydaje. Każdy nowo zapowiadany numerek Androida ma cudownie uzdrowić baterię, dać kopa przy użytkowaniu. A wychodzi, jak wychodzi.

I nowszy Android, nie oznacza lepszej funkcjonalności telefonu. Często nie da się przeskoczyć sterowników i przy zmianie bazy, jesteś okrojony z niektórych funkcji, albo źle działają.

Najlepszą bazą Androida jest ta, na której telefon wszedł do sprzedaży.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację -- ale myślę ze sam każdy z nas powinien sam ocenić z czym mu lepiej :) Znajomy siedzi na 3 letnim S4 drugi na rocznym OnePlusOne i tam nikt się nawet nie zastanawia  czy warto wypuszczać dla nich A6 ! A tu dla półrocznych telefonów robi się kłopot ! Śmieszne ---- niech każdy sam oceni co mu pasuje możesz siedzieć na 5.0.2 wrócić do 4.4 bądź 6.0 twój wybór. Aktualizacja powinna być !

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zonee napisał:

Tu masz rację -- ale myślę ze sam każdy z nas powinien sam ocenić z czym mu lepiej :) Znajomy siedzi na 3 letnim S4 drugi na rocznym OnePlusOne i tam nikt się nawet nie zastanawia  czy warto wypuszczać dla nich A6 ! A tu dla półrocznych telefonów robi się kłopot ! Śmieszne ---- niech każdy sam oceni co mu pasuje możesz siedzieć na 5.0.2 wrócić do 4.4 bądź 6.0 twój wybór. Aktualizacja powinna być !

Ale zrozum, że w innych urządzeniach nowy Android to zaktualizowana nakładka i dodatkowe bajery. U nas oprócz numerka w informacjach o telefonie i wzrostu wydajności o 1%, nie będzie zmian, a mogą się tylko problemy nowe pojawić. Poza tym ile to już razy słyszałem takie zapewnienia, że nowsze będzie lepsze, czy to ze snapem 810, DX12 w radeonach czy innych aktualizacjach programów na PC, po których jest tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Cichq napisał:

Ale zrozum, że w innych urządzeniach nowy Android to zaktualizowana nakładka i dodatkowe bajery. U nas oprócz numerka w informacjach o telefonie i wzrostu wydajności o 1%, nie będzie zmian, a mogą się tylko problemy nowe pojawić. Poza tym ile to już razy słyszałem takie zapewnienia, że nowsze będzie lepsze, czy to ze snapem 810, DX12 w radeonach czy innych aktualizacjach programów na PC, po których jest tylko gorzej.

No trzeba trochę czasu żeby się przekonać -- fakt na ONEPLUSONE na razie MOD CM.13 na A6 ODPALONY przez twórce wykazał 70K pkt. w antutu -- dla porównania na tym samym w wersji 5.1.1 dla tego samego telefonu testowaliśmy i wynik max 51K -- zakładam że pewnie aż tak cudownie nie będzie i wynik spadnie ale nie sadzę że gra idzie o 1% :) nawet 10% swoje zrobi a przekonać się tylko możemy jak nam go dadzą ;) Ps. jak będzie gorzej wrócimy do 5.0.2 ;)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można, swoje zdanie - Android 6 wnosi tak mało rzeczy - od strony software prawie nic, że równie dobrze mogliby go nazwać android 5.3 lub nawet 5.2. Ekscytowanie się numerem wersji nic nie wnosi. Wiadomo, Google musi podnosić wersję API, ale wszystko co działa na Androida M musi działać też na L. Najważniejsze są aktualizacje bezpieczeństwa, nie numery wersji.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Android 6 ma mieć bardzo przydatną funkcję jaką będzie zwiększona kontrola uprawnień aplikacji. Dzięki niej nie będziemy musieli godzić się na szereg uprawnień, aby jakąś aplikację w ogóle zainstalować, a będziemy mogli na część zgodzić się przy instalacji. Inne funkcje, które będą wymagały dodatkowych uprawnień będzie można przyznawać w trakcie działania aplikacji, gdy zajdzie taka potrzeba. I to jest to co bardzo wg mnie przemawia za aktualizacją do nowego androida.

Zresztą takie gadanie, że gonitwa za numerkami itd. Głupie pitolenie bez znajomości tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kohle napisał:

Android 6 ma mieć bardzo przydatną funkcję jaką będzie zwiększona kontrola uprawnień aplikacji. Dzięki niej nie będziemy musieli godzić się na szereg uprawnień, aby jakąś aplikację w ogóle zainstalować, a będziemy mogli na część zgodzić się przy instalacji. Inne funkcje, które będą wymagały dodatkowych uprawnień będzie można przyznawać w trakcie działania aplikacji, gdy zajdzie taka potrzeba. I to jest to co bardzo wg mnie przemawia za aktualizacją do nowego androida.

Zresztą takie gadanie, że gonitwa za numerkami itd. Głupie pitolenie bez znajomości tematu.

To wejdź sobie w MIUI, w uprawnienia i zobacz co tak na prawdę się dzieje w MIUI gdy dana apka chce dostępu. To co Android wprowadził w 6.0 już od daaaawna jest w MIUI ;-; aby np. FB mógł korzystać z Twoich kontaktów, musisz wyrazić na to zgodę mimo tego, że przy instalacji klikasz "Akceptuj" to MIUI blokuje daną opcję tak długo, aż ty ręcznie w Uprawnieniach takowej zgody nie dasz. Także znajomość Androida to 1, a MIUI co innego :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kohle napisał:

Aha, no tego nie wiedziałem, zwracam honor :)

Dlatego właśnie nie ma co się śpieszyć do nowych numerków androida mając MIUI... Jedyne z czym się zgodzić mogę to z samymi zabezpieczeniami, ale i tutaj MIUI nie raz i nie dwa było przed Google :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...