Skocz do zawartości

800 czy 801


Kamil10p

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o scisłość to snap 800 i 801 to są dokładnie te same procki jedynie ze zmienionym taktowaniem dlatego cpuz potrafi na niektórych urządzeniach zgłupieć. Z tego samego powodu romy dla mi4 i mi3 są wspólne pomimo że jeden posiada snapdragona 8974-AC, z kolei gdy w mi3 jest 8974-AB który początkowo był znany jako snap 800. Dodatkowo sprawe komplikuje fakt że xiaomi w swoim kernelu z racji tego że jest wspólny dla cancro, musiało dodać taktowania dla snapa 801 w mi4 które programy typu cpuz wykrywają i przez to właśnie wyświetla snapdragona 801. Od siebie dodam że Mi3 spokojnie działa na taktowaniach takich samych a nawet wyższych niż w mi4, tylko pytanie po co skoro i tak różnica jest na tyle minimalna że jej nie odczujemy?

 

PS, Zasadniczo rozchodzi sie o taktowanie GPU (tak samo jak jest w Helio których jest chyba trzy czy cztery wersje) i podstawowo AB powinien mieć taktowanie takie jak masz na wiki czyli 450mhz. Jednak przynajmniej na moim miui domyślne ustawienie maksymalne to 578mhz takie jak właśnie na AC, przyczym cpu ma nadal ograniczeni do 2,3ghz ;) I właśnie między innymi dlatego wyświetla 801 bo takie taktowanie gpu jest zarezerwowane dla tego snapa. Więc ciesz sie profitem ;D 

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to wszędzie było o 8974ab. Nawet wikipedia (która nieraz kłamie ale przymknijmy na to oko) tak mówi. 

 

EDIT: A przepraszam... Pomyliłem sie ;D Miał mieć 8274 - AB, która... nie istnieje. Jest natomiast wersja AA... Ktoś tu teraz oszukuje i to mocno, jednak idąc za wikipedią (niestety) to mamy pełnoprawny SoC msm8974-AB, któremu jest bliżej do snapa 801 niż 800. Z tego co wyczytałem różni sie też taktowanie pamięci ale to takie drobnostki... 

https://attachment.namu.wiki/퀄컴 스냅드래곤__Snapdragon801.jpg

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...