Skocz do zawartości

Blokowanie bootloadera w Mi4c i Mi Note Pro


m4ci3k_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Kur... Acid, Ty to musisz mieć cierpliwość. Mnie, zwykłego użytkownika (choć póki co nie dotyczy cancro) wkurza taki news. To co dopiero Ciebie, gdzie trzeba od strony developerskiej siedzieć, kombinować, poprawiać to, co chińskie głowy spartoliły.

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego. Wypuścili global to po co romy fanowskie?? Dzisiejsze Xiaomi to nie to samo co parę lat temu moi drodzy :) Dzisiaj to jest duża firma, która ma zarabiać, a nie cieszyć nas bo dają fajne telefony za pół darmo. To samo robi Samsung jak i inne firmy, i nie piszcie, że to co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego. Wypuścili global to po co romy fanowskie?? Dzisiejsze Xiaomi to nie to samo co parę lat temu moi drodzy  Dzisiaj to jest duża firma, która ma zarabiać, a nie cieszyć nas bo dają fajne telefony za pół darmo. To samo robi Samsung jak i inne firmy, i nie piszcie, że to co innego

Chłopie, jak coś napiszesz to się najpierw dowiedz o czym w ogóle piszesz. W tym konkretnym przypadku dowiedz się co to Rom Global. Bo to żadna nowość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wgranie romu china dev blokuje bootloader. Pytanie tylko czy flaga warranty powraca na true czy też pozostaje na false.

Poza tym mówimy o gwarancji Xiaomi. A takiej 99% osób tu nie ma, tylko w sklepach gdzie kupili.

Wysłano z Mi4c

Ja akurat mam Xiaomi bo kupowałem u Burizy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrzeSek napisał:

Nic w tym dziwnego. Wypuścili global to po co romy fanowskie?? Dzisiejsze Xiaomi to nie to samo co parę lat temu moi drodzy :) Dzisiaj to jest duża firma, która ma zarabiać, a nie cieszyć nas bo dają fajne telefony za pół darmo. To samo robi Samsung jak i inne firmy, i nie piszcie, że to co innego :)

Rom global, czyli rom bez połowy funkcji i z dodatkowymi językami dla jakichś hindusów. Poza tym nie różni się od China. U nas masz kilka "dodatków", polski język, dostosowanie pod polskie realia itp. Przy czym nie ma uciętych tylu funkcji co w Globalu, a mimo to chińszczyzna jest wywalona.

 

Btw. tutaj trochę utrudnień od strony Andka 6: http://www.xda-developers.com/a-look-at-marshmallow-root-verity-complications/

Teraz Ci użytkownicy Xiaomi, którzy tak bardzo pragnęli nowszych andków będą szczęśliwi :D Nie zauważą różnicy w wyglądzie i działaniu systemu, chyba że będą chcieli zainstalować inny ROM...

Edytowane przez Numb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostało jeszcze sprawdzone zachowanie romu 6.1.14 na zablokowanym bootloaderze. Na pewno nie wydamy romu jeśli instalacja spowoduje np bricka. Generalnie poza innym formatem romu na początku to podmieniłem cały katalog meta-inf i firmware-update z romu 6.1.7 i najwidoczniej działa a bootloader nie zostanie zablokowany tym sposobem. Rom ma bootloop obecnie ale z innego powodu.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2016o05:50, Acid napisał:

 

Nie zostało jeszcze sprawdzone zachowanie romu 6.1.14 na zablokowanym bootloaderze. Na pewno nie wydamy romu jeśli instalacja spowoduje np bricka. Generalnie poza innym formatem romu na początku to podmieniłem cały katalog meta-inf i firmware-update z romu 6.1.7 i najwidoczniej działa a bootloader nie zostanie zablokowany tym sposobem. Rom ma bootloop obecnie ale z innego powodu.

Wysłano z Mi4c

Czy laik dobrze rozumie?  Każda nowa wersja miuipolska może zablokować bootloader (xiaomi by tak chciało) choć Ty starasz się by to się nie stało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to został tylko podmieniony obraz bootloadera (emmc_appsboot.mbn) ze starego romu. Tylko pytanie na jak długo taki zabieg będzie wystarczał i jak będzie wpływał na telefony, które bootloader już mają nowszy...

Bo to że wgranie nowego na miuipolska spowoduje bricka jest pewne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Xiaomi Redmi 3 (ten co wyszedł ostatnio) i zastanawiam się co w praktyce oznacza to, że będę miał zablokowany bootloader. Rozumiem, że:

- nie będę mógł wgrać MiuiPolska i będę miał telefon po Angielsku (nie będzie to dla mnie problemem)

- będę miał X apek chińskich, które będą zupełnie nieprzydatne i zapewne nie będę mógł ich odinstalować

Jednak czy wiąże się to z czymś jeszcze? Google Play z tego co się orientuję można bez problemu zainstalować.

1. Czy wszystkie aplikacje będą dostępne?

2. Chiński soft zapewne jest dużo cięższy, ale czy to będzie zauważalne przy normalnym użytkowaniu?

3. Może być tak, że nigdy nie dostanę możliwości odblokowania bootloadera? (Xiaomi mi nie pozwoli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AdBloczek napisał:

Zdecydowałem się na zakup Xiaomi Redmi 3 (ten co wyszedł ostatnio) i zastanawiam się co w praktyce oznacza to, że będę miał zablokowany bootloader. Rozumiem, że:

- nie będę mógł wgrać MiuiPolska i będę miał telefon po Angielsku (nie będzie to dla mnie problemem)

- będę miał X apek chińskich, które będą zupełnie nieprzydatne i zapewne nie będę mógł ich odinstalować

Jednak czy wiąże się to z czymś jeszcze? Google Play z tego co się orientuję można bez problemu zainstalować.

1. Czy wszystkie aplikacje będą dostępne?

2. Chiński soft zapewne jest dużo cięższy, ale czy to będzie zauważalne przy normalnym użytkowaniu?

3. Może być tak, że nigdy nie dostanę możliwości odblokowania bootloadera? (Xiaomi mi nie pozwoli)

w RN3 można legalnie odblokować bootloader, więc MIUIPolska sobie bez problemu wgrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokujesz z łatwością, tylko trzeba czekać na sms. 

Co do romu chińskiego, to kiedyś siedziałem na nim rok na zmianę z polskim. Nie jest tragiczny, ale o wiele bardziej wolę MIUI Polska. Bez sklepu play jest nawet lżejszy, ale po jego instalacji jest cholernie ciężki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o RN3 tylko o zwykłe Redmi 3, które miało premierę 12 stycznia i jeszcze nie ma działu na tym forum :) W podaniu do Xiaomi trzeba wysłać uzasadnienie, więc może być tak, ze nie spodoba im się i nigdy mi nie odblokują bootloadera.

 

Jaki jest sens telefonu bez sklepu play? Skąd wezmę podstawowe aplikacje?

Czym się przejawia ten "ciężar"? Wszystko zamulało?

 

Edytowane przez AdBloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Xiaomi Redmi 3 (ten co wyszedł ostatnio) i zastanawiam się co w praktyce oznacza to, że będę miał zablokowany bootloader. Rozumiem, że:

- nie będę mógł wgrać MiuiPolska i będę miał telefon po Angielsku (nie będzie to dla mnie problemem)

- będę miał X apek chińskich, które będą zupełnie nieprzydatne i zapewne nie będę mógł ich odinstalować

Jednak czy wiąże się to z czymś jeszcze? Google Play z tego co się orientuję można bez problemu zainstalować.

1. Czy wszystkie aplikacje będą dostępne?

2. Chiński soft zapewne jest dużo cięższy, ale czy to będzie zauważalne przy normalnym użytkowaniu?

3. Może być tak, że nigdy nie dostanę możliwości odblokowania bootloadera? (Xiaomi mi nie pozwoli)

w RN3 można legalnie odblokować bootloader, więc MIUIPolska sobie bez problemu wgrasz.

Sory za ot ale nie umiem się powstrzymać. Zupełnie nie rozumiem używania tu tego słowa...

Jak wgrasz nieoficjalną wersję miui, albo odblokujesz bootloader nie korzystając z oficjalnego toola to nielegalne? Przyjadą po ciebie chińczycy w garniturach, czarnych okularach i zamkną?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AdBloczek napisał:

Nie chodzi mi o RN3 tylko o zwykłe Redmi 3, które miało premierę 12 stycznia i jeszcze nie ma działu na tym forum :) W podaniu do Xiaomi trzeba wysłać uzasadnienie, więc może być tak, ze nie spodoba im się i nigdy mi nie odblokują bootloadera.

 

Jaki jest sens telefonu bez sklepu play? Skąd wezmę podstawowe aplikacje?

Czym się przejawia ten "ciężar"? Wszystko zamulało?

 

Nie zamulało, ale chińskie usługi trochę ram zajmują, a jak dojdzie do tego sklep play to jest to jeszcze mniej. 

Nie słyszałem też o osobie, której odmówili odblokowania. Najwyżej trzeba było długo czekać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AndropaX napisał:

Sory za ot ale nie umiem się powstrzymać. Zupełnie nie rozumiem używania tu tego słowa...

Jak wgrasz nieoficjalną wersję miui, albo odblokujesz bootloader nie korzystając z oficjalnego toola to nielegalne? Przyjadą po ciebie chińczycy w garniturach, czarnych okularach i zamkną? emoji14.png

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Chodziło mi raczej o to, że nie trzeba wiele kombinować :P. Po 2... Dziś? W Polsce? Wszystko jest możliwe :P.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pytania AdBloczek.. co zablokowany bootloader oznacza w praktyce?
Czy dobrze zrozumialem, że każda aktualizacja będzie blokowala bootloader  i trzeba będzie go podnownie odblokowywać?
Jak to się ma do aktualizacji MIUI Polska?

Czy obecnie bez wiekszej walki uda mi się odblokować bootloader w Mi4C ?

Edytowane przez wmb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o RN3 tylko o zwykłe Redmi 3, które miało premierę 12 stycznia i jeszcze nie ma działu na tym forum W podaniu do Xiaomi trzeba wysłać uzasadnienie, więc może być tak, ze nie spodoba im się i nigdy mi nie odblokują bootloadera.

 

Jaki jest sens telefonu bez sklepu play? Skąd wezmę podstawowe aplikacje?

Czym się przejawia ten "ciężar"? Wszystko zamulało?

 

Pytasz o sens telefonu bez Google Play. Trochę to źle rozumiesz. To nie oznacza, że nagle musisz aplikacje brać z księżyca. Po prostu w chinach nie ma Google Play - mają swoje odpowiedniki Google. A, że telefon jest na rynek chiński...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...