Jump to content

Kabel usb-c / Ładowarka - gdzie/jaki kupic?

Bohyn
 Share

Recommended Posts

Tak btw to jaki macie prąd ładowania na QC i na normalnych ładowarkach?
U mnie: na ładowarce  QC od Xiaomi ok 2A (max ok 1700mA w CPU X, bo odjejmuje prąd pobierany przez urządzenie), na normalnej od Redmi 3 i powerbanku Xiaomi max ok 1200mA w CPU X. Telefon pod ładowarką QC ładuje się do 2 godzin, więc dla mnie różnica jest pomijalna 

10 godzin temu, Materius1994 napisał:

Tak btw to jaki macie prąd ładowania na QC i na normalnych ładowarkach?
U mnie: na ładowarce  QC od Xiaomi ok 2A (max ok 1700mA w CPU X, bo odjejmuje prąd pobierany przez urządzenie), na normalnej od Redmi 3 i powerbanku Xiaomi max ok 1200mA w CPU X. Telefon pod ładowarką QC ładuje się do 2 godzin, więc dla mnie różnica jest pomijalna 

Jak będę ladowal to sprawdze. Ogólnie telefon od ok. 15% do 100% na ladowarce xiaomi laduje mi się ok. 1h 50 min. 

2 godziny temu, galakty napisał:

Pamiętajcie, że QC ładuje największym prądem przy 0% baterii. Im wyżej, tym prąd mniejszy.

Wiem, zauważyłem. Pod koniec ładowania jest tylko już jakieś 300mA. Czasem mam taką dziwna sytuacje że niezależnie od poziomu baterii zacznie ładować właśnie tym prądem i wtedy telefon ładuje się 5 godzin. Wystarczy go odłączyć i podłączyć ponownie i prąd się zmienia ale denerwujące to jest w momencie, gdy mam chwilę i potrzebuje szybko podladowac telefon, a przecież nikt normalny nie patrzy za każdym razem na prąd ładowania po podłączeniu do ładowarki ;)

6 godzin temu, Materius1994 napisał:

Wiem, zauważyłem. Pod koniec ładowania jest tylko już jakieś 300mA. Czasem mam taką dziwna sytuacje że niezależnie od poziomu baterii zacznie ładować właśnie tym prądem i wtedy telefon ładuje się 5 godzin. Wystarczy go odłączyć i podłączyć ponownie i prąd się zmienia ale denerwujące to jest w momencie, gdy mam chwilę i potrzebuje szybko podladowac telefon, a przecież nikt normalny nie patrzy za każdym razem na prąd ładowania po podłączeniu do ładowarki ;)

w romach od TS (CM12.1, CM13, Omni) jest bardzo przydatny do tego ficzer - dioda pulsuje podczas ładowania QC, w pozostałych przypadkach po prostu świeci.

jeśli chodzi o prąd ładowania pokazywany przez aplikacje, to Ampere na CM13 pokazuje koło 1700-1800mA dla ładowania QC i okolice 1300-1500mA dla ładowarek 5V/2A - oczywiście dotyczy to poziomu naładowania baterii poniżej ~80%, im bliżej 100% tym oczywiście mniej

12 godzin temu, Materius1994 napisał:

przecież nikt normalny nie patrzy za każdym razem na prąd ładowania po podłączeniu do ładowarki ;)

Ja patrzę :P Po wiosennych przygodach z padniętą płytą główną i ładowaniem średnio 30-70 mA już odruchowo po podpięciu ładowarki odpalam Ampere i sprawdzam :D

A co do różnicy między ładowarkami, to też na początku ładowałam oryginalną od Xiaomi (tą chińską z przejściówką), nawet sobie dokupiłam drugą na GB, ale jak mi podczas pobytu na wakacjach odwaliła dokładnie taki sam numer (brak odczytu prądu ładowania i ok 50-100 mA), to ją wywaliłam do kosza i lecę teraz na Aukeyu. A czasami przełączam się na tę potrójną Ikeową (Koppla się nazywa? Nawet nie wiedziałam) albo jakąkolwiek inną (znaczy się jakimiś markowymi, nie takimi za 5 zyla z bazaru) i potwierdzam, różnicy w czasie w zasadzie nie widać. Jak kolega wyżej wspomniał, może z pół godziny max. A że zazwyczaj i tak włącza się ładowarkę na noc, to czy jest to pół godziny w jedną, czy w drugą stronę, to jest mi absolutnie wszystko jedno... ;) 

12 godzin temu, magyarek napisał:

A że zazwyczaj i tak włącza się ładowarkę na noc, to czy jest to pół godziny w jedną, czy w drugą stronę, to jest mi absolutnie wszystko jedno... ;) 

No i właśnie o to chodzi, a biorąc pod uwagę wypowiedź kolegi wyżej odnośnie dłuższego czasu działania po ładowaniu zwykłą ładowarką, aż sam sprawdzę jak to u mnie wygląda.

Ktoś napisał, że telefon się wymienia co rok, dwa... No cóż ja telefon kupiłem, żeby go poużywać kolejne 5 lat, albo dłużej, dlatego założyłem ten temat, bo chciałbym utrzymać baterie w jak najlepszym stanie. Jeżeli GC nie zabije mi baterii w ciągu roku, dwóch to super :)

1 minutę temu, Heady1991 napisał:

Ktoś napisał, że telefon się wymienia co rok, dwa... No cóż ja telefon kupiłem, żeby go poużywać kolejne 5 lat, albo dłużej, dlatego założyłem ten temat, bo chciałbym utrzymać baterie w jak najlepszym stanie. Jeżeli GC nie zabije mi baterii w ciągu roku, dwóch to super :)

Dziwne, że kupiłeś Xiaomi. Xiaomi to nie są telefony na 5 lat. W sumie to żadne obecne typowe smartfony nie są na 5 lat, bo za 5 lat na nim ledwo facebooka odpalisz.

Przed chwilą, galakty napisał:

Dziwne, że kupiłeś Xiaomi. Xiaomi to nie są telefony na 5 lat. W sumie to żadne obecne typowe smartfony nie są na 5 lat, bo za 5 lat na nim ledwo facebooka odpalisz.

Nie używam facebooka na telefonie, ba nawet nie mam internetu w telefonie, jeżeli jestem poza domem, bo używam tylko wifi z modemu, miałem LG p350 przez 7 lat, później galaxy s2, ale strzelił w nim ekran po upadku na podłogę, a na tą chwilę w xiaomi mam tylko snapa, skype, whatsapp i więcej mi nie trzeba, może jestem dziwny, ale po prostu nie mam potrzeby być podłączonym do sieci 24/7.

Przed chwilą, Heady1991 napisał:

Nie używam facebooka na telefonie, ba nawet nie mam internetu w telefonie, jeżeli jestem poza domem, bo używam tylko wifi z modemu, miałem LG p350 przez 7 lat, później galaxy s2, ale strzelił w nim ekran po upadku na podłogę, a na tą chwilę w xiaomi mam tylko snapa, skype, whatsapp i więcej mi nie trzeba, może jestem dziwny, ale po prostu nie mam potrzeby być podłączonym do sieci 24/7.

Tu nie chodzi o podłączenie do sieci tylko o fakt, że za te 5 lat ten telefon będzie mulił przy pierwszej lepszej aplikacji z google play. 

Tu nie chodzi o podłączenie do sieci tylko o fakt, że za te 5 lat ten telefon będzie mulił przy pierwszej lepszej aplikacji z google play. 

Myślę, że te apki, które używam nie będą aż tak pamięciożerne, ale pożyjemy i się zobaczy, ja dalej jestem w szoku, że mogę nagrywać w 4k, co prawda nie jest to 30fps, ale nie narzekam :)

1 minutę temu, Heady1991 napisał:

Myślę, że te apki, które używam nie będą aż tak pamięciożerne, ale pożyjemy i się zobaczy, ja dalej jestem w szoku, że mogę nagrywać w 4k, co prawda nie jest to 30fps, ale nie narzekam :)

Jak masz imx sunny to mozesz nagrywać w 30 fps, jak masz zwykły to póki co nie.

Mi chodzi o sensor ://

Aha, to nie wiem jaki mam sensor, czy cokolwiek to jest, bo się nie znam na tym jak widać :D  Taki ze mnie "neandertalczyk telefoniczny" 

Edited by Heady1991

Ciekawa rzecz  z tymi ładoarkami.  Do Mi4c mamy ładowarkę 5V,  0.5 A, zaś do Redmi Note 3 pro mam ładowarkę 0,35A.   Wielkościowo ta z Mi4c też jest większa i cięższa.

Ta z note 3 pro jest bez QC? To może nią ładować oba telefony? :)  Musze sprawdzić jak ładowanie tą o mniejszym A wpłynie na szybkośc ładowania.

Jeszcze jedna rzecz. Od Goldiego ładowarka przyszła z przejściówką. Ładujemy dobrą ładowarką. Zaś tel żony,  Redmi 3 note pro (3/32) kupiony u dużego polskiego "dystrybutora" przyszedł z zastępczą ładowarką. Cienką, lekką.. Nie dopilnowałem i żona ładowała tym bublem. Spaliła się przy trzecim ładowaniu nadtapiając swoją obudowę.  Takie ładowarki są na Ali za 1$... Masakra jakie niektórzy mają pomysły. Na szczęście tel cały.

BTW bateria w note 3 pro to inna bajka. :)

IMG_20170119_122035.jpg

Edited by pandzik

Jak masz ładowarkę 5v 0.5A do Mi4C, to znaczy że ktoś Ci dał jakąś podróbe, w dodatku bardzo kiepską. Oryginalna ładowarka z mi4c to quickcharge 2.0 i ma większą wydajność prądową niż 500mA przy 5V

19 minut temu, pandzik napisał:

Ciekawa rzecz  z tymi ładoarkami.  Do Mi4c mamy ładowarkę 5V,  0.5 A, zaś do Redmi Note 3 pro mam ładowarkę 0,35A.   Wielkościowo ta z Mi4c też jest większa i cięższa.

Ta z note 3 pro jest bez QC? To może nią ładować oba telefony? :)  Musze sprawdzić jak ładowanie tą o mniejszym A wpłynie na szybkośc ładowania...

IMG_20170119_122035.jpg

Patrzysz na natężenie prądu przy napięciu 110-240V, a chodzi o to, jakim telefon jest ładowany: przy 5V lub przy QC2 5-12V.

No mam tę po prawej. Taka przyszła z Chin od Goldway'a. Serio to nie jest oryginalna ładowarka?  Reklamować to to?

Czyli ta po lewej od remi 3 note pro  wspiera QC i jest oryginalna...?

Edited by pandzik

30 minut temu, pandzik napisał:

Faktycznie. Czyli to jednak oryginał nie jakiś no name?  Załączyłem zdjecie a każdy pisze co innego.

Wygląda jak oryginał. Napisałem że podróba sugerując się parametrami które źle odczytałeś.

• 4 months later...

Cześć, pozwolę sobie odświeżyć temat, coś się zmieniło na rynku kabelków USB-C? Bo mój się już psuje i muszę kupić nowy, co polecacie? Ładowarka oryginalna, była w zestawie razem z Mi4c od ibuygou.

• Like 1

23 minuty temu, Matixx napisał:

Cześć, pozwolę sobie odświeżyć temat, coś się zmieniło na rynku kabelków USB-C? Bo mój się już psuje i muszę kupić nowy, co polecacie? Ładowarka oryginalna, była w zestawie razem z Mi4c od ibuygou.

Ja caly czas laduje kablem blitzwolf i jestem zadowolony. Kup cokolwiek byle nie jakiegos chińskiego  noname. Ja lubie kable blitzwolf i taki tez Ci polecam ;)

13 godzin temu, kamillm napisał:

Ja caly czas laduje kablem blitzwolf i jestem zadowolony. Kup cokolwiek byle nie jakiegos chińskiego  noname. Ja lubie kable blitzwolf i taki tez Ci polecam ;)

kabel blitza usb-c jest właśnie na promocji w banggood za 2,99, o tu: https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=search

MZ wszelki sprzęt blitzwolfa wydaje się naprawdę niezłej jakości - taki głośnik bw-f3 niszczy w swojej kategorii cenowej (obecnie za 25USD w BG), SSD również zbierają dobre opinie; mam też ładowarkę blitza BW-C5 i ładuje ładnie, tu mam jednak jedno ALE: sieje po CB bardziej niż ładowarka tronsmarta.

Posiadam z gearbesta niby oryginalny kabel xiaomi z usb c. Prądy wszystkie przechodzą ładnie. Trwały i wydaje się jakby był oryginalny. Zapakowany w kartonowe pudełko sygnowane mi.

• 3 months later...
  • Nezumi locked this topic
  • mrosi unlocked this topic