Skocz do zawartości

Kabel usb-c / Ładowarka - gdzie/jaki kupic?


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Tak btw to jaki macie prąd ładowania na QC i na normalnych ładowarkach?
U mnie: na ładowarce  QC od Xiaomi ok 2A (max ok 1700mA w CPU X, bo odjejmuje prąd pobierany przez urządzenie), na normalnej od Redmi 3 i powerbanku Xiaomi max ok 1200mA w CPU X. Telefon pod ładowarką QC ładuje się do 2 godzin, więc dla mnie różnica jest pomijalna 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Materius1994 napisał:

Tak btw to jaki macie prąd ładowania na QC i na normalnych ładowarkach?
U mnie: na ładowarce  QC od Xiaomi ok 2A (max ok 1700mA w CPU X, bo odjejmuje prąd pobierany przez urządzenie), na normalnej od Redmi 3 i powerbanku Xiaomi max ok 1200mA w CPU X. Telefon pod ładowarką QC ładuje się do 2 godzin, więc dla mnie różnica jest pomijalna 

 

Jak będę ladowal to sprawdze. Ogólnie telefon od ok. 15% do 100% na ladowarce xiaomi laduje mi się ok. 1h 50 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Pamiętajcie, że QC ładuje największym prądem przy 0% baterii. Im wyżej, tym prąd mniejszy.

Wiem, zauważyłem. Pod koniec ładowania jest tylko już jakieś 300mA. Czasem mam taką dziwna sytuacje że niezależnie od poziomu baterii zacznie ładować właśnie tym prądem i wtedy telefon ładuje się 5 godzin. Wystarczy go odłączyć i podłączyć ponownie i prąd się zmienia ale denerwujące to jest w momencie, gdy mam chwilę i potrzebuje szybko podladowac telefon, a przecież nikt normalny nie patrzy za każdym razem na prąd ładowania po podłączeniu do ładowarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Materius1994 napisał:

Wiem, zauważyłem. Pod koniec ładowania jest tylko już jakieś 300mA. Czasem mam taką dziwna sytuacje że niezależnie od poziomu baterii zacznie ładować właśnie tym prądem i wtedy telefon ładuje się 5 godzin. Wystarczy go odłączyć i podłączyć ponownie i prąd się zmienia ale denerwujące to jest w momencie, gdy mam chwilę i potrzebuje szybko podladowac telefon, a przecież nikt normalny nie patrzy za każdym razem na prąd ładowania po podłączeniu do ładowarki ;)

w romach od TS (CM12.1, CM13, Omni) jest bardzo przydatny do tego ficzer - dioda pulsuje podczas ładowania QC, w pozostałych przypadkach po prostu świeci.

jeśli chodzi o prąd ładowania pokazywany przez aplikacje, to Ampere na CM13 pokazuje koło 1700-1800mA dla ładowania QC i okolice 1300-1500mA dla ładowarek 5V/2A - oczywiście dotyczy to poziomu naładowania baterii poniżej ~80%, im bliżej 100% tym oczywiście mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Materius1994 napisał:

przecież nikt normalny nie patrzy za każdym razem na prąd ładowania po podłączeniu do ładowarki ;)

Ja patrzę :P Po wiosennych przygodach z padniętą płytą główną i ładowaniem średnio 30-70 mA już odruchowo po podpięciu ładowarki odpalam Ampere i sprawdzam :D

A co do różnicy między ładowarkami, to też na początku ładowałam oryginalną od Xiaomi (tą chińską z przejściówką), nawet sobie dokupiłam drugą na GB, ale jak mi podczas pobytu na wakacjach odwaliła dokładnie taki sam numer (brak odczytu prądu ładowania i ok 50-100 mA), to ją wywaliłam do kosza i lecę teraz na Aukeyu. A czasami przełączam się na tę potrójną Ikeową (Koppla się nazywa? Nawet nie wiedziałam) albo jakąkolwiek inną (znaczy się jakimiś markowymi, nie takimi za 5 zyla z bazaru) i potwierdzam, różnicy w czasie w zasadzie nie widać. Jak kolega wyżej wspomniał, może z pół godziny max. A że zazwyczaj i tak włącza się ładowarkę na noc, to czy jest to pół godziny w jedną, czy w drugą stronę, to jest mi absolutnie wszystko jedno... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, magyarek napisał:

A że zazwyczaj i tak włącza się ładowarkę na noc, to czy jest to pół godziny w jedną, czy w drugą stronę, to jest mi absolutnie wszystko jedno... ;) 

No i właśnie o to chodzi, a biorąc pod uwagę wypowiedź kolegi wyżej odnośnie dłuższego czasu działania po ładowaniu zwykłą ładowarką, aż sam sprawdzę jak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że telefon się wymienia co rok, dwa... No cóż ja telefon kupiłem, żeby go poużywać kolejne 5 lat, albo dłużej, dlatego założyłem ten temat, bo chciałbym utrzymać baterie w jak najlepszym stanie. Jeżeli GC nie zabije mi baterii w ciągu roku, dwóch to super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heady1991 napisał:

Ktoś napisał, że telefon się wymienia co rok, dwa... No cóż ja telefon kupiłem, żeby go poużywać kolejne 5 lat, albo dłużej, dlatego założyłem ten temat, bo chciałbym utrzymać baterie w jak najlepszym stanie. Jeżeli GC nie zabije mi baterii w ciągu roku, dwóch to super :)

Dziwne, że kupiłeś Xiaomi. Xiaomi to nie są telefony na 5 lat. W sumie to żadne obecne typowe smartfony nie są na 5 lat, bo za 5 lat na nim ledwo facebooka odpalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Dziwne, że kupiłeś Xiaomi. Xiaomi to nie są telefony na 5 lat. W sumie to żadne obecne typowe smartfony nie są na 5 lat, bo za 5 lat na nim ledwo facebooka odpalisz.

Nie używam facebooka na telefonie, ba nawet nie mam internetu w telefonie, jeżeli jestem poza domem, bo używam tylko wifi z modemu, miałem LG p350 przez 7 lat, później galaxy s2, ale strzelił w nim ekran po upadku na podłogę, a na tą chwilę w xiaomi mam tylko snapa, skype, whatsapp i więcej mi nie trzeba, może jestem dziwny, ale po prostu nie mam potrzeby być podłączonym do sieci 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Heady1991 napisał:

Nie używam facebooka na telefonie, ba nawet nie mam internetu w telefonie, jeżeli jestem poza domem, bo używam tylko wifi z modemu, miałem LG p350 przez 7 lat, później galaxy s2, ale strzelił w nim ekran po upadku na podłogę, a na tą chwilę w xiaomi mam tylko snapa, skype, whatsapp i więcej mi nie trzeba, może jestem dziwny, ale po prostu nie mam potrzeby być podłączonym do sieci 24/7.

Tu nie chodzi o podłączenie do sieci tylko o fakt, że za te 5 lat ten telefon będzie mulił przy pierwszej lepszej aplikacji z google play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Tu nie chodzi o podłączenie do sieci tylko o fakt, że za te 5 lat ten telefon będzie mulił przy pierwszej lepszej aplikacji z google play. 

Myślę, że te apki, które używam nie będą aż tak pamięciożerne, ale pożyjemy i się zobaczy, ja dalej jestem w szoku, że mogę nagrywać w 4k, co prawda nie jest to 30fps, ale nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heady1991 napisał:

Myślę, że te apki, które używam nie będą aż tak pamięciożerne, ale pożyjemy i się zobaczy, ja dalej jestem w szoku, że mogę nagrywać w 4k, co prawda nie jest to 30fps, ale nie narzekam :)

Jak masz imx sunny to mozesz nagrywać w 30 fps, jak masz zwykły to póki co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz  z tymi ładoarkami.  Do Mi4c mamy ładowarkę 5V,  0.5 A, zaś do Redmi Note 3 pro mam ładowarkę 0,35A.   Wielkościowo ta z Mi4c też jest większa i cięższa.

Ta z note 3 pro jest bez QC? To może nią ładować oba telefony? :)  Musze sprawdzić jak ładowanie tą o mniejszym A wpłynie na szybkośc ładowania.

 

Jeszcze jedna rzecz. Od Goldiego ładowarka przyszła z przejściówką. Ładujemy dobrą ładowarką. Zaś tel żony,  Redmi 3 note pro (3/32) kupiony u dużego polskiego "dystrybutora" przyszedł z zastępczą ładowarką. Cienką, lekką.. Nie dopilnowałem i żona ładowała tym bublem. Spaliła się przy trzecim ładowaniu nadtapiając swoją obudowę.  Takie ładowarki są na Ali za 1$... Masakra jakie niektórzy mają pomysły. Na szczęście tel cały.

BTW bateria w note 3 pro to inna bajka. :)

IMG_20170119_122035.jpg

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pandzik napisał:

Ciekawa rzecz  z tymi ładoarkami.  Do Mi4c mamy ładowarkę 5V,  0.5 A, zaś do Redmi Note 3 pro mam ładowarkę 0,35A.   Wielkościowo ta z Mi4c też jest większa i cięższa.

Ta z note 3 pro jest bez QC? To może nią ładować oba telefony? :)  Musze sprawdzić jak ładowanie tą o mniejszym A wpłynie na szybkośc ładowania...

IMG_20170119_122035.jpg

Patrzysz na natężenie prądu przy napięciu 110-240V, a chodzi o to, jakim telefon jest ładowany: przy 5V lub przy QC2 5-12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
23 minuty temu, Matixx napisał:

Cześć, pozwolę sobie odświeżyć temat, coś się zmieniło na rynku kabelków USB-C? Bo mój się już psuje i muszę kupić nowy, co polecacie? Ładowarka oryginalna, była w zestawie razem z Mi4c od ibuygou.

Ja caly czas laduje kablem blitzwolf i jestem zadowolony. Kup cokolwiek byle nie jakiegos chińskiego  noname. Ja lubie kable blitzwolf i taki tez Ci polecam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamillm napisał:

Ja caly czas laduje kablem blitzwolf i jestem zadowolony. Kup cokolwiek byle nie jakiegos chińskiego  noname. Ja lubie kable blitzwolf i taki tez Ci polecam ;)

 

kabel blitza usb-c jest właśnie na promocji w banggood za 2,99, o tu: https://www.banggood.com/BlitzWolf-AmpCore-BW-TC5-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-3_33ft1m-With-Magic-Tape-Strap-p-1144832.html?rmmds=search

MZ wszelki sprzęt blitzwolfa wydaje się naprawdę niezłej jakości - taki głośnik bw-f3 niszczy w swojej kategorii cenowej (obecnie za 25USD w BG), SSD również zbierają dobre opinie; mam też ładowarkę blitza BW-C5 i ładuje ładnie, tu mam jednak jedno ALE: sieje po CB bardziej niż ładowarka tronsmarta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...