Skocz do zawartości

Kabel usb-c / Ładowarka - gdzie/jaki kupic?


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

polecam ładowarkę od Samsunga Galaxy S4, sprawuje się... no jak to ładowarka.. działa, ładuje, telefon 1,4A jest w stanie z niej przyjąć (z oryginalnej też wyciągał tyle, zapewne sam telefon więcej nie jest w stanie pobrać, nie zgłębiałem pojęcia Quick Charge i nie wiem czy wspiera tą nazwę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tym, że po stronie "dużego" usb jest standard 3.0 ( w pierwszym ) i 2.0 ( w drugim ). Przynajmniej tak deklarują.

Zapytam inaczej: zakładając użycie do połączenia z portem 3.0 w komputerze, czy używając kabla 3.0 mam jakieś korzyści? Szybszy transfer? Większy prąd ładowania ( 900mA zamiast 500mA )?

Czy ktoś może potwierdzić z praktyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc mam już ten kabelek - ten w pełnym standardzie 3.0.

I tak - przy ładowaniu z gniazda usb 3.0 komputera Ampere pokazało chwilowo nawet 1240mA, w miarę stabilnie 950mA. 

Transfer plików też dużo szybszy - 700MB rom kopiowany z tel. na dysk komputera przez ok 20s.

Czyli jeśli ktoś przenosi dużo plików albo ładuje z kompa i ma USB 3.0 to jakiś tam zysk jest.

 

Screenshot_2016-07-29-13-01-17-430_com.miui.gallery.png

 

EDIT:

Coś jest chyba nie tak z tym kablem, po godzinie poziom naładowania się nie zmienił a telefon jest gorący ( ostrzeżenie o 45C się pojawiło ).

 

Edytowane przez zygzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.03.2016 o 14:00, grzegorz1982 napisał:

Ja kupiłem ładowarkę sieciową Aukey PA-U28 z QC2.0 za niecałe 9$, szukałem na naszym rynku ładowarki z QC ale ceny zaczynały się od 50zł z niewiadomego pochodzenia bądź znaczne droższe ale pewne. Z tego co zauważyłem to ładuje trochę szybciej niz oryginał 5-10min.

No właśnie, nabyłam sobie właśnie taką (co prawda trochę drożej, bo u Fosttecha tu na miejscu w Wawie, ale nie miałam czasu czekać), ładuje szybciej - nie wiem, o ile, bo czasu jej nie wyliczam, ale na oryginalnej miałam ok. 1200-1300 mA i max 1500 mA na wejściu, a tu - cud miód, 1790 i na wejściu 1800.

Chyba dokupię jeszcze ze dwie, tylko już może u Chińczyków, bo faktycznie sprzęcik godny polecenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że temat już był, ale padły w nim same propozycje modeli sprowadzanych z zagranicy. Poszukuję ładowarki do Mi4c razem z kablem, które mogę dostać "tu i teraz". Wolałbym nie przekraczać 50zł. Co powinienem wybrać, aby nie uszkodzić telefonu, lecz zachować szybkość ładowania z fabrycznej ładowarki?

Czy coś takiego się nada?

http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-micro-typ-c-do-xiaomi-mi4c-mi5-i6453600354.html
http://allegro.pl/szybka-ladowarka-2a-do-xiaomi-redmi-note-2-mi-4c-i5885842618.html
http://allegro.pl/ladowarka-sieciowa-usb-c-3-1-xiaomi-mi-4c-5-plus-i5916493820.html

Edytowane przez batko90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Heady1991 napisał:

Czy ładowarka z takimi parametrami nie uszkodzi telefonu, mogę jej śmiało używać bez żadnych obaw? 

Bez tytułu.jpg

Wazne ze 5V amperarz nie ma znaczenia. Z tym że pewnie bedzie Ci sie dlugo telefon ladowal, bo qc ta ładowarka nie ogarnie

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, to zdecydowanie przesada, że bez QC ładowanie będzie trwało wieki; testowane na posiadanych ładowarkach 5V2A od tabletu oraz IKEA Koppla (daje też coś koło 2A) -  i ładowanie w stosunku do ładowania z QC to max 25 min różnicy. QC oczywiście szybciej, ALE: po odstawieniu ładowarek QC czas na jednym ładowaniu znacząco mi wzrósł z okolic 3h do jakichś 3h30-3h45 SoT, po czym po kilkukrotnym naładowaniu tego samego telefonu używając QC nie jestem w stanie przekroczyć 3h SoT. Także potwierdzam pojawiające się już wcześniej głosy na forum, że dla mi4c QC to zuo ;) 

raczej zastanawiałbym się nad "markowością" pokazanej ładowarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamuadamu napisał:

Także potwierdzam pojawiające się już wcześniej głosy na forum, że dla mi4c QC to zuo

Czyli mowisz, zeby wrocic do mojej styarej poczciwej ladowarki LG ;] No moze tak zrobie.

1 godzinę temu, adamuadamu napisał:

raczej zastanawiałbym się nad "markowością" pokazanej ładowarki

Mowisz o ladowarce ktora ja pokazalem blitzwolfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamillm napisał:

Podobno nie jest to dobre dla baterii, aczkolwiek nie wiem czy ma to jakies naukowe potwierdzenie takze..... ile ludzi tyle opiniii :)

 

Mamy 2.0, to co mają powiedzieć użytkownicy 3.0? I przyszłych wydań? Czy żyjemy w czasach, gdzie telefon przechodzi z ojca na syna? Przez 5-10 lat? Zazwyczaj wymieniamy telefon co roku, lub dwa lata. Przez ten czas bateria nie padnie przez szybkie ładowanie, tylko po prostu sama z siebie. Bardziej wpływ na to ma sposób ładowania, a nie QC. 

A jak ktoś się boi, to może podpiąć ładowarkę bez QC albo ładować pod USB małym prądem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty pod USB z kompa znakomicie się powoli rozładowuje ;) co do coraz szybszych trybów ładowania - może niekoniecznie każde urządzenie/ogniwo obsługujące QC ma takie problemy? zresztą wszystko zawsze wypada pięknie w testach - taka śliczna malutka bateria w mi4c ma niby 3000mAh, ale tylko na początku, gdy da się naładować i utrzymać 4,4v, a potem zdziwienie, że 15 min po odłączeniu ładowarki jest ~95%/4,3v; podobnie jak z testami opon - testuje się je, gdy są nowe, i nikt nie zwraca uwagi na to, że taka super-duper opona z pierwszego miejsca w testach po 2 sezonach (nawet jeśli bieżnika jest dużo) robi się beznadziejna, bo ktoś dał ciała ze składem mieszanki; MZ podobnie jest i tu - na testy i pierwsze pół roku działania wszystko jest git, a potem można problem olać i wypuścić nowy model ;  [bez entera bo coś forum mi się sypie] - za jakiś czas będę miał całkiem wiarygodne wyniki - sprowadziłem dla członków rodziny 2szt mi4c i zastrzegłem, by nie używali oryginalnej ładowarki, - sam jestem ciekaw, jak będą się prezentowały ich ogniwa jesienią; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to xiaomi daje dobrą ładowarkę QC, żeby się właśnie nic złego nie działo. Róbcie sobie ze swoimi telefonami co chcecie, ale ja uważam że Qualcomm odwalił kawał dobrej roboty z tym QC i jakoś o wiele bezpieczniej czuje się gdy wiem że oprócz po prostu wpuszczania prądu w telefon, ładowarka sprawdza jego temperaturę i dogaduje się z telefonem na jaki prąd/napięcie może sobie w danym momencie pozwolić... Potem jest płacz i wybuchające telefony, a tak naprawdę użytkownicy są winni bo są jak zwykle mądrzejsi od inżynierów :-D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @wtbni ta ilość postów na forach dot. akurat mi4c, że coś się złego dzieje z baterią po średnio pół roku jest Twoim zdaniem OK? a jeśli chodzi o mnie, to do momentu padu ori baterii używałem praktycznie wyłącznie ori ładowarki oraz samochodowej ładowarki QC2.0 tronsmart'a, więc jak dla mnie teoria, że skoro tak wymyślił producent, to na pewno będzie dobrze, jest naciągana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam problemu padania baterii w Mi4C. Moja dziewczyna kupiła prawie już rok temu i używała oryginalnej ładowarki QC 2.0 zamiennie z ładowarką aukey QC 3.0 i jakoś nie narzeka żeby się jej coś działo.

Jeśli jest problem z padającymi bateriami, nie wiązałbym go z QC. Tymbardziej, że QC 2.0 wcale nie jest taki agresywny. Sam napisałeś zresztą że problem dotyczy akurat mi4c - widocznie coś jest nie tak z tym telefonem/partią.

A QC nie opracował producent (xiaomi) tylko qualcomm. Problem mógłby rzeczywiście być, gdyby użyć z QC jakieś kiepskie ogniwa, może tu leży problem.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wtbn napisał:

. Problem mógłby rzeczywiście być, gdyby użyć z QC jakieś kiepskie ogniwa, może tu leży problem.

rozrzut przy produkcji mi4c jest tak duży (różne ekrany, różna optyka), że być może faktycznie któryś z dostawców ogniw jest słabszy. Szkoda tylko, że nie da się w żaden sposób nie da się kupić ori baterii w celu wymiany (poza kupieniem nowego mi4c i wsadzeniem tam nieoryginalnego ogniwa i sprzedaży takowego ulepa) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...