Skocz do zawartości

Kabel usb-c / Ładowarka - gdzie/jaki kupic?


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukałem ogólnie kabli usb-c.

Podobno ten kabelek (wg testow jakiegoś speca) jest całkiem spoczko jeśli chodzi o jakość wykonania i bezpieczeństwo używania.

Szukałem kabelka usb-c od xiaomi. Czy oprocz tego z ibuygou jest pewnosc otrzymania oryginału?

 

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie wtyczki to nie wszystko.

Tutaj mozna poczytac wpisy kolegi Misiurskiego, który przedstawia jak to wyglada z kablami i ladowarkami.

Zaś tu mozemy popatrzec jakie kable zostaly przestowane i ktore sa dobre a ktore zle.

 

Oczywiscie, to nie znaczy ze nam zaraz wybuchnie telefon, choc pod wzgledem ladowania mozna zauwazyc spora roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedziemy używać ładowarek do 2A bez funkcji quick charge 2.0, czyli 9V i ~1,6A, to nie bedzie mialo jakichkolwiek efektow ubocznych. Pod wzgledem kabla czy przejsciowki. Schody zaczynaja sie przy qc 2.0 i ladowarkach 3.0 + kiepski kabel, lub slabych ladowarkach (podrobki/noname) >2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, obydwa porty są w stanie ładować po 2,4A. Nie sprawdzałem nic, bo jeszcze jej nie miałem. Jeszcze się rozejrzę i chyba wezmę tą dwu portową ładowarkę i kabelek, tylko się zastanawiam między jedno- a dwumetrowym.

Jakby co, to na banggood działa kod 12blitzw dający 10% zniżki na produkty blitzwolfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wezme sobie Aukey PA-T2 (3 usb), wyglada ok, recki ok, certyfikowany przez qualcolmma dla qc2.0. Choc widzialem ze wyposcili dopiero co PA-T9 (1usb) z qc3.0 z kompatybilnoscia wsteczna na wszystkie qc.

Pisalem do magazynu u chinczykow. Pa-t2 maja po 16$, pa-t9 podobno jutro maja wystawic ale nie wiem po ile. Zas ciezko z nimi gadac po odpowiadaja tylko na 1 pytanie z kilku...

EDIT:

PA-T9 przy zakupie 1 sztuki beda mieli po 15$.0

Czyli trudny wybór, wybrac wyzszy standard (qc3.0) na przyszlosc czy 3 porty usb z qc2.0. Jakby nie patrzec 70zł

Moze jest ktos zainteresowany? to w wiekszej ilosci lepsza cene da sie utargowac.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszedł mi ten: http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_4A-USB-Type-C-Reversible-Braided-Data-Cable-3_33ft1m-USB-2_0-A-Male-to-USB-3_1-Type-C-Male-p-1015832.html

Jakość jest powalająca, kabel jest sztywny, a wtyczki są wkonane z aluminium, ładowanie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, makovic napisał:

Ciekawie wygląda ta firma...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nawet bardzo, sprzęt mają premium, a ceny całkiem ok. Powerbanki podobno lepsze od tych Xiaomi. Właśnie zamówiłem selfie sticka od nich. A pare dni temu ładowarkę samochodowa z QC2.0.

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda ta firma...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nawet bardzo, sprzęt mają premium, a ceny całkiem ok. Powerbanki podobno lepsze od tych Xiaomi. Właśnie zamówiłem selfie sticka od nich. A pare dni temu ładowarkę samochodowa z QC2.0.

Ale mimo wszystko szkoda że jeszcze nie ma ich u nas. Ostatnio kupiłem dwie ładowarki - nillkin i Samsung. Samsung nie był patrząc na cenę słaby bo kosztował ponad 20 PLN. I co? 4 dni i poszedł się yeb..ć. Skandal! Nie opłaca mi się nawet tego odsyłać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda ta firma... Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nawet bardzo, sprzęt mają premium, a ceny całkiem ok. Powerbanki podobno lepsze od tych Xiaomi. Właśnie zamówiłem selfie sticka od nich. A pare dni temu ładowarkę samochodowa z QC2.0.

Ale mimo wszystko szkoda że jeszcze nie ma ich u nas. Ostatnio kupiłem dwie ładowarki - nillkin i Samsung. Samsung nie był patrząc na cenę słaby bo kosztował ponad 20 PLN. I co? 4 dni i poszedł się yeb..ć. Skandal! Nie opłaca mi się nawet tego odsyłać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

No akurat mi nie przeszkadza poczekać 2 tygodnie, a ceny w Polsce byłyby wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprosiłem Bensona o test kabla BlitzWolfa i mamy recenzję. W skrócie kabel jest dobrej jakości, nie uszkodzi nam ani fona ani ładowarki, lecz autor dał 3 na 5 za fałszywą reklamę (Banggood lepiej opisuje niż Amazon, choć też lekki fałsz). Wtyczka usb-a 2.0 ogranicza możliwości usb-c 3.1, wiec w efekcie mamy usb-c 2.0;p

Zaś do naszych telefonów wg mnie powinień być w pełni wystarczający. Gdyby ktoś chciał kabel pecham w pełni 3.1 to jutro na ali ma być zniżka i będzie tylko kilka zł drozszy niż BlitzWolf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem kabel blitzwolfa (usb-c), przyda sie gdy nadebe mi4c/mi5. I przy okazji drugi odwracalny skoro kupony -10% do końca stycznia są.

Doszła do mnie ładowarka Aukey Pa-T2, w 8 dni. Niestety nie mam miernika do voltow i amperów. Patrze w aplikacji ale wiele nie moge powiedziec czy sam telefon nie ogranicza (Huawei P8 lite, moj Szajsung A3 nawet nie wspolpracuje z tego typu apkami). W przyszly weekend bede mial dostep do LG G3 to na nim posprawdzam ladowanie. Chyba ze zna ktos akpe na iOS, ktora wskazuje aktualne mAh, bo nie znalazlem takiej.

Ładowarka całkiem spora, ale w koncu ma utrzymać ładowanie na 3 wejscia usb, wygląda ładnie i solidnie, plastik cos typu z ładowarki sony. Po rozpakowaniu nie czuć zapachu "taniej chińszczyzny". 

Jedynie do czego mozna sie przyciepic, to ze jest bardzo ciepła (ładuje 2 urządzenia), ciekawe jak bedzie zachowywac sie bez ladowania urządzeń. Choć w instrukcji napisał ze ladowarka moze być lekko ciepla. Wg jest troche wiecej niz lekko. Ale zobacze po dwoch dniach, moze musi sie jeszcze "rozruszac".

Paczuszka sprawdzona przez celny, ale nie znalezli nic wartosciowego to puscili dalej;p

EDIT:

Trochę się wyrobiła. Już tak się nie nagrzewa, zaledwie lekko, wiec jest ok. Za to slychac bylo cewki, na poczatku nawet calkiem glosno, teraz lekko, ucho musi byc w promieniu 30-40cm, aby uslyszec. Podobno tez moga sie wyrobic, ale w okresie 2-3 miesiecy. Ciekawe czy cewki to tylko moj przypadek czy wszystkie tak maja, wiec sprobuje ustalic ze Sprzedawca.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widze, ze te kable USB-C beda dostepne na ali dopiero 20 marca :/ Ma ktos cos ciekawego jeszcze? Potrzebuje kabel kupic do ladowarki samochodowej: 
http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-C7-USB-Type-C-Quick-Charge-QC-2_0-33W-Car-Charger-p-1026931.html

Chyba, ze cos na allegro? 

e; W sumie to potrzebuje ladowarki samochodowej, nie zeby szybko naladowac telefon, ale zeby mogl byc podlaczony przez dlugi czas do niej - czesto wyjezdzam w trase, wiec potrzebuje telefonu zeby byl w niej okolo 5-6h non stop - ktos cos poleci? Czy takie cos wystarczy: 

http://allegro.pl/belkin-ladowarka-samochodowa-20w-kabel-usb-c-3-1-i5908700702.html

Edytowane przez zthree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gearbest.com/samsung-cables-adapters/pp_265428.html

Tutaj za 3 dolce oryginalny kabelek Xiaomi. To pewnie będzie coś takiego jak ten dodawany do telefonu.

Ostatnio kupiłem tę ładowarkę za niecałe 37zł http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-C6-30W-Quick-Charge-QC-2_0-Two-Port-USB-Car-Charger-for-Samsung-p-1023850.html?utmid=457

Aktualne promocje na blitzwolfa:

http://deals.banggood.com/deals/edm/topic/newbw160222.html?bid=19710&utmid=457

Edytowane przez pietros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chodzi o kabelek to polecam kabelek firmy  CHOETECH  na ali od 5$. Potrzebny był mi kabelek o długości 2m a nie chciałem kupić dziadostwa, grubszy od oryginału xiaomi zrobiłem nawet test to ładuje większym prądem o ok 200mA niz oryginał przy długości 2m.

Bede kupował kabelek do ładowarki samochodowej 1m to chyba skusze sie na Ugreen.

 

 

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam tu pytania o ładowarkę samochodową, ale mnie interesuje raczej zwykła sieciowa. Mam tę jedną od kompletu z pudełka, ale umówmy się, jedna to stanowczo za mało, więc zastanawiam się, co można mu kupić dodatkowo. Oczywiście jest opcja oryginalnej (?) z gearbesta, już nawet prawie zamówiłam, za niecałe 2$, ale to będzie szło miesiąc, więc może podpowiecie coś (niedrogiego) na lokalnym rynku? Dobrze, jakby była z Fast Charging, bo zwykłych to mam całą masę i pewnie też się nadadzą (prawda? serio pytam, bo akurat z elektrycznością to ja jestem mocno na bakier, a nie chcę uwalić baterii na dzień dobry, zwłaszcza że niewymienna...) 

I przy okazji pytanie o przejściówki (obie). Zakładając, że kupię ładowarkę na GB, to będę potrzebować czegoś do naszych gniazdek. Skąd się to bierze, z normalnego stoiska elektrycznego w Leroy na przykład...? A druga rzecz, to usb-c. To jest cholernie drogie! Znacie coś (w sensie adapter), co by obsługiwało nie tylko ładowanie (nasza ładowarka będzie miała nasz kabel), ale też akcesoria (czytnik/pendrive otg itp.)? 

Z góry dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam pytanie które być może już było na forum, ale jako, że dopiero od niedawna jestem użytkownikiem mojego urządzenia od Xiaomi nie dane mi było jeszcze przejrzeć całego forum więc postanowiłem założyć konto i samemu założyć temat. Przechodząc do meritum. Jako że często podróżuję to nie zawsze mam możliwość skorzystania z gniazdka sieciowego, z tego powodu zakupiłem rok temu powerbank od Xiaomi, który dzielnie służy mi do dzisiaj, jednakże z powodu posiadania obecnie w telefonie USB typu C nie mogę już korzystać z kabla dołączonego do banku kiedy chcę naładować telefon. I tu pytanie do was, gdyż ja i jakakolwiek elektronika to dwa różne światy. Czy jeżeli użyje kabla który dostałem razem z telefonem ( tak więc kabel Xiaomi ) podłączając go do mojego banku to czy nie uszkodzę w ten sposób baterii, czy nie będzie to miało żadnego ujemnego skutku? I przy okazji też zapytam czy jest możliwe korzystnie z ładowarki znajomego który ma telefon LG ( ładowarka oryginalna którą dostał z telefonem ) jedynie zamieniając jego kabel MicroUSB na mój USB-C od Xiaomi? Dużo się naczytałem, że wystarczy nie taki kabel czy nie taka "kostka" jak ja to nazywam i można sobie zepsuć baterię, a jak wspominałem szkoda mi bo to nowy telefon i się na tym nie znam w ogóle.

Będę wdzięczny za odpowiedź lub nakierowanie na odpowiedni wątek jeżeli ktoś już kiedyś zadał takie pytanie jak ja

Pozdrawiam ;)

Ps. Zapomniałem wspomnieć, że nie zależy mi na szybkim ładowaniu ;)

Edytowane przez Enetm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...