Skocz do zawartości

Mi4 vs LeTV x500


XaiMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Więc co według Was lepsze? 

Dlaczego się zacząłem zastanawiać nad LeTV? Ponieważ Mi4 kosztuje około 1000zł+ i to też różne warianty, 3g, 4g, 2gb, 3gb, ale najbardziej boli 16GB ROMu co dla mnie jest zdecydowanie za mało.

Natomiast LeTV można kupić za 800zł, co jest w moim przypadku dość dobre, bo i tak w tym momencie na telefon mam 500, więc jeszcze trochę muszę odłożyć, ma 3GB RAMu i 32GB ROMU. Wyglądem oba mi się podobają no i na + czytnik linii papilarnych (niby bajer, ale fajna sprawa).

Moje pytanie czy Snapdragon 801 jest o wiele bardziej wydajny niż ten mediatek helio x10 turbo?

Na telefonie dużo gram, słucham muzyki, czasem zdarzy mi się też oglądnąć film. Bateria też musi wytrzymać przynajmniej dzień (teraz mam Lumie w której bateria podczas grania itd na w8.1 wytrzymuje ponad 2 dni, na w10m jest to już 1,5 dnia, ale to i tak dobrze).

Co do systemu, widzę, że oba tak czy siak mają język polski, przeżyje jeśli będzie parę opcji po ang (jeszcze jak miałem xperie L wgrywałem masę romów więc i tak czasem było coś nie spolszczone). 

Czy MIUI jest dla mnie ważne? Nie, bo nie miałem z nim styczności, bardziej CM itd. a nakładka od LeTV też dość mi się spodobała.

Głównie chodzi mi o procesor i grafike, czy jest duża różnica.

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XaiMeS napisał:

w takim razie tam tez zadam po powrocie do domu :)

a nie mial moze ktoś ich obu? Żeby mi powiedziec jakie sa roznice miedzy nimi?

i jak jest z gwarancja w obu modelach?

 

ps. Macie moze jakies namiary na mi4 z np 32gb?

 

 

 

Nie ma czegoś takiego jak Mi4 32Gb... jest albo 16, albo 64... Gwarancja to samo co z Xiaomi... Wysyłka do Chin. Tutaj jest prosty wybór, albo MTK, albo Qualcomm, nie ma wielkiej rozkminy. Tutaj Ci wszyscy powiedzą, że Mi4 i prawidłowo, bo telefon jest sprawdzony, mamy w Polsce osoby, które naprawią Ci go, a do tego sklepy, które załatwią wszelkie sprawy gwarancyjne za Ciebie, pójdziesz na tamto forum, to wszyscy zaczną śpiewać LeTV i będzie wiedział tyle co wcześniej :D. No i tutaj masz MIUIPolska, a przy LeTV, radź sobie człowieku sam :D, ale ciii, zaraz jakaś mądra głowa wyskoczy, że "przecież też jest miui na LeTV" ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź... :D co ty z tym MIUI... Przecież autor napisał, że mu nie zależy na ty waszym przereklamowanym systemie, a nakładka Letv mu się podoba. Miałem MIUI 7 na Letv x600 i lepiej na nim chodzi przerobiony przez włocha stockowy rom. Także jaranie się MIUI zostawcie sobie, bo nawet na Xiaomi co rusz są jakieś kwiatki i bugi.

Mi4 jest flagowcem ale ma już swoje lata... :D to dobry fon, który jeśli by kosztował 800 to by był OK. Ale jak mam do wyboru nowsze i naprawdę dobrze wykonane i z fajnym designem Letv i to zarówno x600 jak i x500 w rewelacyjnej cenie, to wybór jest prosty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, redkontakt napisał:

Ale weź... :D co ty z tym MIUI... Przecież autor napisał, że mu nie zależy na ty waszym przereklamowanym systemie, a nakładka Letv mu się podoba. Miałem MIUI 7 na Letv x600 i lepiej na nim chodzi przerobiony przez włocha stockowy rom. Także jaranie się MIUI zostawcie sobie, bo nawet na Xiaomi co rusz są jakieś kwiatki i bugi.

Mi4 jest flagowcem ale ma już swoje lata... :D to dobry fon, który jeśli by kosztował 800 to by był OK. Ale jak mam do wyboru nowsze i naprawdę dobrze wykonane i z fajnym designem Letv i to zarówno x600 jak i x500 w rewelacyjnej cenie, to wybór jest prosty ;-)

Może i mu nie zależy, ale zobacz ile osób dostało MIUI do łapki i teraz nie chce wracać na CM, czy czyste androidy? Ja nie zaprzeczam, że może na LeTV(nie zaprzeczam też, że telefon wygląda ciekawie) działać dobrze system, bo opinie ma OK, ale... MIUI, CM, Android czysty, EMUI testowałem i z tej całej gromady, MIUI wygrywa, co do bugów, nie zapominaj, że siedzimy na romach dev. :P Pamiętajmy też, że porównujemy Snapa do MTK i wiem, że MTK zrobił wielki krok do przodu, ale... to dalej MTK, dalej się czyta o problemach z GPS, gubieniem fixa i różnych innych typowych dla MTK kwiatkach. Gdyby w tym LeTV był X20, to byłoby się nad czym zastanawiać, ale dla mnie ten LeTV to półka Redmi Note 2/3, a nie Mi4... To tylko moje skromne zdanie, nic więcej :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, XaiMeS napisał:

czyli jednak nie takie porównywalne te procesory? :P

 

Wyniki wynikami, benchamrki, benchmarkami, a wiadomo jak to wychodzi w użytku... X10 osiąga te same wyniki co 801 w benchach, 801 wypada lepiej w single-core, ale od strony graficznej, z tego co wiem snap nadal jest daleko przed MTK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z tobą zgodzę, że wyniki i benchmarki nijak się nie mają do użytkowania na co dzień. GPS pomimo procka MTK x10 jest w Letv świetny, nie wiem czy to nie zasługa anteny ale fix łapie bardzo szybko i jest dokładny. Również nie ma żadnych wad przy użytkowaniu na co dzień, nie ma lagów, restartów czy freezów. Dźwiek jak ta lala, zarówno na głośniku jak i na słuchawkach a używam Xiaomi Piston v2 ;-).  Z tego co wiem to i tak wybiera się telefon "oczami" i skoro parametry techniczne są "porównywalne" (specjalnie dałem to w cudzysłowie) to wybierz drogi autorze tematu ten fon, który ci się będzie bardziej podobał.

Edytowane przez redkontakt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem porównanie tych grafik (nie na tych telefonach, bo takiej nie znalazłem) to co prawda w Dead Trigger wygrał adreno, ale już w Asphalt8 power. Więc to pewnie zależy od optymalizacji gry, tak jak to jest w PC z GeForcami i Radeonami.

 

@redkontakt mam do Ciebie jeszcze pytanie, bo widzę, że masz ten telefon i jesteś zadowolony?

Jak z bateria? I jak z grami? Gry typu Gra o Tron czy The Walking Dead działają dobrze? 

 

I pytanie takie ogólne, czy kupując w tym sklepie:

http://xon24.eu/telefony/72-letv-1s-32gb.html czy to LeTV czy też Xiaomi dostanę polską ładowarkę? Albo jakąś przełączkę? Czy będę musiał sobie dokupić? Bo jak w Xiaomi jeszcze spoko bo jest zwykłe mUSB to przy LeTV już jest to usb typu c. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, XaiMeS napisał:

Z tego co oglądałem porównanie tych grafik (nie na tych telefonach, bo takiej nie znalazłem) to co prawda w Dead Trigger wygrał adreno, ale już w Asphalt8 power. Więc to pewnie zależy od optymalizacji gry, tak jak to jest w PC z GeForcami i Radeonami.

 

@redkontakt mam do Ciebie jeszcze pytanie, bo widzę, że masz ten telefon i jesteś zadowolony?

Jak z bateria? I jak z grami? Gry typu Gra o Tron czy The Walking Dead działają dobrze? 

 

I pytanie takie ogólne, czy kupując w tym sklepie:

http://xon24.eu/telefony/72-letv-1s-32gb.html czy to LeTV czy też Xiaomi dostanę polską ładowarkę? Albo jakąś przełączkę? Czy będę musiał sobie dokupić? Bo jak w Xiaomi jeszcze spoko bo jest zwykłe mUSB to przy LeTV już jest to usb typu c. 

Co do ładowarki, to można sobie dokupić za 2zł zwykłą przejściówkę z CN/US na EU. Chociaż Buriza chyba teraz sam dodaje... Musiałbyś do niego napisać i się dopytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania:

nie gram wcale na telefonach dlatego nie wypowiadam się, fon jest dla mnie centrum komunikacyjnym, net stale włączony, bluetooth też cały czas, mam xiaomi miband i słuchawkę do rozmów, smsy, mmsy, maile, youtube, przeglądarka, tapatalk. Robię zdjęcia kręcę czasem krótkie filmy sporo słucham muzy. Nie udało mi się wykończyć zupełnie baterii w jeden dzień ale wszystko jest możliwe. SOT ekranu od 3 godzin do 4,5 )niektórzy chwalili się nawet powyżej 5 godzin). Wszyscy sprawdzeni sprzedawcy dodają przejściówkę do chińskich ładowarek na polskie gniazdka.

Powiem ci jedno, że kupiłem telefon w ciemno na przecenach 11.11 za 680 zł wersja szara 3/32 i nie żałuję. Teraz w grudniu wziąłem drugiego dla żony wersje białą 3/16 za 480 zł i właśnie przyszedł bez vatu. Ceny mówią same za siebie :shock:. Po więcej danych odsyłam cię na telchina.pl jest dział poświęcony Letv i  tam znajdziesz prawie wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, XaiMeS napisał:

Jeszcze raz ja :)

Tym razem pytanie odnośnie Mi4. Czy działa otg? Bo 16GB to naprawdę mało więc czy np mógłbym podpiąć pendrive? 

 

PS. Dodatkowo bo nawet nie wiem bo się nie bawiłem z tym, można aplikacje przenieść na pendrive? 

OTG działa, apek na penek? Pierwsze słyszę o takim pomyśle... ale z tego co wiem to teraz android ma wydzielaną ilość miejsca na apki, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie dane apek na pena, tak jak się wrzuca na sd. Kiedyś przy jakimś starym tablecie pamiętam że tak się dało, jeszcze z androidem 2.3.

I jeszcze takie pytanie - myslicie że jak wyjdzie Mi5 tego 21 lutego to Mi4 potanieje? Jak to było przy premierze Mi4? Mi3 potaniała choć o trochę w jakimś krótszym czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, XaiMeS napisał:

Głównie dane apek na pena, tak jak się wrzuca na sd. Kiedyś przy jakimś starym tablecie pamiętam że tak się dało, jeszcze z androidem 2.3.

I jeszcze takie pytanie - myslicie że jak wyjdzie Mi5 tego 21 lutego to Mi4 potanieje? Jak to było przy premierze Mi4? Mi3 potaniała choć o trochę w jakimś krótszym czasie? 

raczej trzymają cene, wiele taniej raczej nie będzie.

W 4.4 już nie przeniesiesz normalnie danych na SD, no i... będziesz chodzić z penkiem podpiętym pod telefon 24/7? Bo nie wyobrażam sobie tego xD. Działa OTG i można zrzucić sobie muzykę, zdjęcia, filmy, ale... dane apek? Ile ty masz tych apek, że zapchasz 16Gb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

raczej trzymają cene, wiele taniej raczej nie będzie.

W 4.4 już nie przeniesiesz normalnie danych na SD, no i... będziesz chodzić z penkiem podpiętym pod telefon 24/7? Bo nie wyobrażam sobie tego xD. Działa OTG i można zrzucić sobie muzykę, zdjęcia, filmy, ale... dane apek? Ile ty masz tych apek, że zapchasz 16Gb?

 

Nie no bez przesady, gdybym chciał sobie zagrać to bym podpinał :P Dajmy na to taki Hearthstone, GTA, Gra o tron czy The Walking Dead i 16 GB z których pewnie jest 10 nie sądzę że starczy :P tak jak mówię, dość dużo gram (teraz co prawda na lumii nie, ale jak miałem tel z androidem to zawsze coś, zresztą tablet mam zawalony cały rom i kartę 16GB też).

Edytowane przez XaiMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam HS + Deemo(1.5Gb) na telefonie + normalne apki, nadal mam 10Gb wolnego miejsca na Mi4, filmy oglądam na Netflixie, muzyka na Spotify (w razie czego się walnie tryb offline) i nadal jest 10Gb wolnego miejsca, więc dla mnie takie przerzucanie apek na SD to troszkę syzyfowa praca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, klikasz i już, żaden problem. Spotify nie lubię, szkoda jak dla mnie transferu i ogólnie wole mieć muzykę na dysku, seriale już rzadziej oglądam na tel, aczkolwiek też nie lubię tych wszystkich VOD, wole staromodnie pobrać w FHD i oglądnąć :P

Ale no nie tego dotyczy temat. Jeszcze nie wiem który wybiorę, ale na pewno dam znać i napiszę czy nie żałuję :)

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...