Skocz do zawartości

Słyszalne trzaski w słuchawkach


damian12332146

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku mam Mi4 i występuje w nim problem trzasków w słuchawkach. Dostałem kiedyś w prezencie słuchawki, które wyglądają jak Piston v1/v2, ale jak na moje oko to są to podróbki. Niemniej jednak, grały całkiem w porządku na moim starym Samsungu po konfiguracji w ViperFX. Na Mi4 jednak to jest jakaś istna tragedia. Słychać jakieś trzaski, piski, Bóg wie co. O ile podczas słuchania głośniej muzyki aż tak tego nie słychać, to przy oglądaniu filmu, szczególnie na niższym poziomie głośności trzaski całkowicie zagłuszają dźwięk, nie da się tego słuchać. Nic nie daje ustawianie ViperFX, czy MiSound. Testowałem też słuchawki nauszne Sony, już lepszej jakości, ale jest ten sam problem, trochę mniej słyszalny, ale tak samo, przy najniższym poziomie mało co słychać poza trzaskaniem. Te słuchawki również grają dobrze na innym telefonie, czy też komputerze. Chciałem sobie kupić Piston v3, ale z tego co widzę to nie ma to sensu, skoro występuje taki problem... Rom to najnowsza wersja MIUI Polska 5.12.11. Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksywa Dzięki wielkie. Faktycznie to wina softu. Na najnowszym Stable 7.1 oraz PL 5.11.5 wszystko jest w porządku. Zostałbym właśnie na 7.1, ale tam zauważyłem duże pogorszenie jakości aparatu, więc odpada. W takim razie będę korzystał z 5.11.5, dopóki tego nie naprawią.
@Nezumi Pewnie też tak masz, tylko jeszcze nie zauważyłeś. Ustaw sobie na najmniejszą głośność i włącz jakiś film.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, damian12332146 napisał:

@ksywa Dzięki wielkie. Faktycznie to wina softu. Na najnowszym Stable 7.1 oraz PL 5.11.5 wszystko jest w porządku. Zostałbym właśnie na 7.1, ale tam zauważyłem duże pogorszenie jakości aparatu, więc odpada. W takim razie będę korzystał z 5.11.5, dopóki tego nie naprawią.
@Nezumi Pewnie też tak masz, tylko jeszcze nie zauważyłeś. Ustaw sobie na najmniejszą głośność i włącz jakiś film.

ymmm noped, słucham Spotify i oglądam Netflixa ostatnio po nocach (po co komu sen, jak jest netflix? :D) i takich problemów nie zauważyłem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam niestety ten sam problem na moim Redmi Note 2. Niezależnie od urządzenia i sposobu podcięcia do telefonu słychać co jakiś czas trzask jak że starej płyty. Irytujące strasznie. Wersja android 5.0.2 LRX22G, wersja MIUI 5.11.26. Na jaką wersję mam zmienić aby nie było tego problemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...