Skocz do zawartości

Godziny ciszy (mimo ich wyłączenia) wyciszają telefon


DanteGamer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam od dłuższego czasu problem z trybem cichym, który włącza się samoistnie. Najlepszym przykładem będzie to, że idąc spać dzisiaj miałem włączony dźwięk, a gdy wstałem włączony był tryb cichy. Co zrobić by ten telefon się samoistnie nie wyciszał? Dodam że system najnowszy, godziny ciszy we wszelkiej postaci wyłączone, a nawet na wszelki wypadek włączyłem w nich wszystkie wyjątki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez DanteGamer
Zauważenie istotnego faktu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie faktycznie poprosiłbym o zostawienie tematu :)

Mogę jeszcze dodać, że dzieje się to czasem nawet w ciągu dnia, kiedy nie używam telefonu dłuższy czas.

Zmieniam ustawienie Godzin Ciszy z 'Zawsze przerywaj' na 'Tryb cichy', odznaczone zaplanowane włączanie. Może to pomoże :/

Edytowane przez DanteGamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych zmian profilów ustawionych.

Co ciekawe jak sprawdzałem okazało się, że pod 'Profile baterii' widniał napis 'Wył.', a pamiętam, że tworzyłem swój własny profil baterii. Dlatego wybrałem go, upewniając się, że z dźwiękiem jest wszystko w porządku. Zobaczymy, może to była przyczyna.

 

 

Edytowane przez DanteGamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: dziś rano znowu tryb cichy, telefon tylko wibrował. Zdaje się, że po kilku godzinach użytkowania po prostu się wycisza i o ile sam go nie przywrócę do normalnego trybu to tylko wibruje. Najgorsze jest to, że z wybudzeniem mnie problem miał nawet mój poprzedni telefon gdzie dźwięk działał, a co dopiero ten gdy tylko wibruje :/

Ustawiłem zaplanowane Godziny Ciszy na codziennie od 0:00-0:01, może tych Godzin Ciszy nie da się wyłączyć i kiedyś muszą być. Jak to nie pomoże, to wrócę do 'Zawsze przerywaj' i po prostu zresetuję telefon, bo innego pomysłu naprawdę nie mam :/

Co dziwne i irytujące, wszystkie ustawienia w Godzinach Ciszy, czyli 'Zawsze przerywaj', 'Zezwól na wyjątki' i 'Tryb cichy' sugerują brak możliwości ich wyłączenia, co jest dość frustrujące, bo dla mnie telefon musi wydawać dźwięki ciągle żeby spełniał swoje podstawowe funkcje.

Dzięki za pomoc jak do tej pory, dam znać, co wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chciałbym tego robić, bo dość długo siedziałem nad skonfigurowaniem wszystkich aplikacji, a obecnie mam parę innych rzeczy na głowie :/

Spróbuję napisać na oficjalnym forum MIUI, może tam ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać.

Dam znać jakby się sprawa ruszyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię właśnie o opcjach systemu. Zajęło mi to sporo czasu, skonfigurować wszystkie opcje baterii, wyświetlacza, dźwięku etc. Skonfigurowałem dosłownie wszystko w ustawieniach, panelu sterowania i we wszystkich aplikacjach systemowych. Teraz, kiedy już to mam zrobione mogę pozgrywać screeny i oczywiście jestem bogatszy w wiedzę na temat wszystkich ustawień, ale i tak musiałbym do tego przysiąść, żeby wszystko zbackupować, poustawiać na nowo etc.

Dlatego przywrócenie ustawień fabrycznych traktuję jako ostateczność i spróbuję jeszcze się czegoś dowiedzieć na oficjalnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się o co jeszcze chciałem spytać - po wybudzeniu telefonu czas systemowy (przynajmniej zegar ekranu blokady) się odświeża o kilka minut. Czy to sprawia, że powiadomienia przychodzą z jakimś opóźnieniem i czy da się temu zaradzić, czy to po prostu kwestia odświeżenia godziny pokazywanej na ekranie blokady?

Edit: właśnie sprawdziłem, że powiadomienie z Messengera o wiadomości z 16:23 otrzymałem o 16:27 :/

 

Po tym jak telefon nie wyświetlał nic na ekranie musiałem go zrestartować, po włączeniu był w trybie cichym, a po utworzeniu bug loga nie ma go w pamięci telefonu.

Chyba przywracam fabryczne :/

 

A czy po przywróceniu fabrycznych przypadkiem nie wywali MIUIPolska?  Szczerze mówiąc jak kupowałem ten telefon to już z wgranym MIUIPolska, więc średnio wiem jak to się robi i wątpię żeby moja wiedza na temat Androida czy tym bardziej Miui była do tego wystarczająca :/

Edytowane przez DanteGamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...