Jump to content

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)

pablolite
 Share

Recommended Posts

1 godzinę temu, Smigoll napisał:

Tylko "nie wychodzi " mi, a robie wszystko zgodnie z instrukcją!

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

może spróbuj zmienić kompa! Innym poszło, więc problem jest po twojej stronie, albo komp, albo sterowniki etc

U mnie na Windows 10 64bit wersja 6.1.21 wgrana bez problemu. Sterowniki polecone na forum kilka wpisów wcześniej, wgrywałem na wyłączonym antywirusie i przy użyciu flash toola z aktualnej paczki. Aktualizacja po wgraniu plików trochę się przeciąga więc bez paniki ;)

Ja używam sterowników i softu z oryginalnego tematu. Wersja 3/32, Windows 10 64. Flashowane już kilka razy, przy aktualizacji tylko "system". Wszystko działa bezproblemowo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Witam. Jestem trochę zielony w temacie flashowania. Robiłem kiedyś root na Galaxy s3 ale to było dawno.

Mam nowy Redmi Note 3 (3/32). Nie wszystko w nim jest po polsku. Wersja Android 5.0.2 LRX22G,   MUI 77. (stabilna) 77.0.11.0(LHNCNCJ).

Co mogę zrobić aby mieć roota i wywalone chińskie "śmieci" ? Najpierw  6.1.14 później 6.1.21?

7 minut temu, cynamon napisał:

Witam. Jestem trochę zielony w temacie flashowania. Robiłem kiedyś root na Galaxy s3 ale to było dawno.

Mam nowy Redmi Note 3 (3/32). Nie wszystko w nim jest po polsku. Wersja Android 5.0.2 LRX22G,   MUI 77. (stabilna) 77.0.11.0(LHNCNCJ).

Co mogę zrobić aby mieć roota i wywalone chińskie "śmieci" ? Najpierw  6.1.14 później 6.1.21?

Użyj tego poradnika: http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html

ROM jest całkowicie po polsku, ma ROOT i nie zawiera śmieci. Chyba najlepsza opcja dla ludzi z zablokowanym bootloaderem. Możesz flashować od razu 6.1.21.

Zainstalowałem sterowniki MTK, ale jakiegoś urządzenia "redmi" system nie rozpoznał. W urządzeniach przenośnych w Menadżerze Urządzeń jest zainstalowany Redmi Note 3 i działa dostęp do danych telefonu z poziomu "Mojego Komputera". Coś źle zrobiłem?

Download chyba się udał. Najpierw czerwony pasek, później żółty i komunikat "download ok". Teraz gdy chcę włączyć telefon, to nic się nie dzieje. Mam czekać? Coś ma się wyświetlić dopiero po kilku minutach?

edit: uruchamia się...

Edited by cynamon

34 minuty temu, boulinek napisał:

Jakie sterowniki powinienem zainstalowac do USB?

u mnie dopiero po zainstalowaniu sterownika z tej paczki SPFlashTool znalazł telefon ;)https://www.dropbox.com/s/xhegn861433bh6x/Driver.rar?dl=0

pozwoliłem sobie wrzucić je na swojego dropboxa, z racji tego, że nie chce mi się szukać linku w tym temacie, ale bodajże przewinęły się na pierwszej stronie ;)

Edited by Mushkin

Jaka wersja jest najlepsza? Dla mnie ta instrukcja instalacji jest troche nie jasna :P 

Podłaczony musze miec telefon pod usb podczas gdy działam w tym programie ? I gdzie jest i w ktorym momencie mozna odznaczyc opcje preload czy jakos tak zeby nie uwalic telefonu ?

Pobierz sobie na spokojnie tego softa, w paczce będzie SPFlashTool do wgrywania go na telefon, odpal sobie aplikacje i ustaw ją na spokojnie sprawdzając 3 razy zgodnie z instrukcją na 1 stronie, w międzyczasie zainstaluj sobie sterowniki wrzucone powyżej :)
preload odznaczysz w momencie gdy w aplikacji wybierzesz Download Agenta i plik scatter.

wyłączony telefon podłączysz po kliknięciu w programie przycisku download, trzymając w tel przycisk vol - i power :) puszczasz je dopiero, gdy w aplikacji czerwony pasek zmieni się na żółty - wtedy rozpoczyna się proces wgrywania plików na telefon, po wszystkim powinien wyskoczyć komunikat "download ok" :) i uruchamiasz telefon :P

jaka wersja najlepsza? najnowsza :P

Wam też na tym romie tak żre baterię? Dzisiaj odłączyłem ładowarkę ok 9:30, a teraz mam 30%.

Na którym? Na której wersji ?

Na 6.1.14. Jest jakaś poprawa na 6.1.21?

Wam też na tym romie tak żre baterię? Dzisiaj odłączyłem ładowarkę ok 9:30, a teraz mam 30%. Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na którym? Na której wersji ?

Na 6.1.14. Jest jakaś poprawa na 6.1.21?

Po aktualizacji do 6.1.21 bez zmian, bateria spokojnie jeden dzień trzyma. Chociaż dzieci umiałyby zapewne rozładować go na grach w parę godzin

2 godziny temu, boulinek napisał:

Dzieki za pomoc, ale pojawia sie taki komunikat.

Kabel sprawdzony zamieniony, poziom baterii 59%

http://imgur.com/rkODMx1

Komunikat pojawia sie rowno po 10 sekundach, porty zmienialem.

Bateria 60%... Jakies pomysly?

Miałem to samo, pomogła zmiana komputera. Na innym poszło bez problemu. Moim zdaniem winny jest "bałagan" w sterownikach. 

14 godzin temu, BlackC napisał:

Miałem to samo, pomogła zmiana komputera. Na innym poszło bez problemu. Moim zdaniem winny jest "bałagan" w sterownikach. 

u mnie za pierwszym razem byo to samo ... ja chyba za dlugo trzymalem przycisk vol - ,za drugim razem po pojawieniu sie czerwonej kreski odrazu go puscilem i wszystko poszlo szybko i sprawnie moze  kolo 10 min cala operacja.

a mam pytanie może mi ktoś podrzucić właściwe SP Flashtool bo chce zrobić flasha na wersji 2gb i na wersji 3gb. gdzieś wyczytałem że ktoś zrobił sobie bricka bo były pomylone nazwy.. 

Jak wchodze w zakładke download to nie ma ta zadnych plikow potrzebnych do flasha tej wersji miui.

Edited by marcinj6

no ale skąd ją wziać?

w paczce jest wersja 1532 to jest do wersji 32gb???

i skąd wziać pliki:

Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash fold

Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder

Szczerze nie chce być nie miły ale brakuje odrębnego wątku gdzie wszystko jest po polsku i gdzie będzie można wszystko ściągnąć w jednym miejscu. jak ktoś taki jak ja czyli powiedzmy laik wchodzi to wariuje bajzel wszystko jest w kilku miejscach trzeba szukać i tak łatwo o to uceglić telefon..

Edited by marcinj6
  • Like 1

13 minut temu, marcinj6 napisał:

no ale skąd ją wziać?

w paczce jest wersja 1532 to jest do wersji 32gb???

i skąd wziać pliki:

Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash fold

Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder

Szczerze nie chce być nie miły ale brakuje odrębnego wątku gdzie wszystko jest po polsku i gdzie będzie można wszystko ściągnąć w jednym miejscu. jak ktoś taki jak ja czyli powiedzmy laik wchodzi to wariuje bajzel wszystko jest w kilku miejscach trzeba szukać i tak łatwo o to uceglić telefon..

Tak flash z zipa z romem. Ścieżki do ww. plików i odznaczony preloader poniżej:

5ab6a43553a34bd3.jpg