Skocz do zawartości

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)


pablolite

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na Windows 10 64bit wersja 6.1.21 wgrana bez problemu. Sterowniki polecone na forum kilka wpisów wcześniej, wgrywałem na wyłączonym antywirusie i przy użyciu flash toola z aktualnej paczki. Aktualizacja po wgraniu plików trochę się przeciąga więc bez paniki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem trochę zielony w temacie flashowania. Robiłem kiedyś root na Galaxy s3 ale to było dawno.

Mam nowy Redmi Note 3 (3/32). Nie wszystko w nim jest po polsku. Wersja Android 5.0.2 LRX22G,   MUI 77. (stabilna) 77.0.11.0(LHNCNCJ).

Co mogę zrobić aby mieć roota i wywalone chińskie "śmieci" ? Najpierw  6.1.14 później 6.1.21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cynamon napisał:

Witam. Jestem trochę zielony w temacie flashowania. Robiłem kiedyś root na Galaxy s3 ale to było dawno.

Mam nowy Redmi Note 3 (3/32). Nie wszystko w nim jest po polsku. Wersja Android 5.0.2 LRX22G,   MUI 77. (stabilna) 77.0.11.0(LHNCNCJ).

Co mogę zrobić aby mieć roota i wywalone chińskie "śmieci" ? Najpierw  6.1.14 później 6.1.21?

Użyj tego poradnika: http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html

ROM jest całkowicie po polsku, ma ROOT i nie zawiera śmieci. Chyba najlepsza opcja dla ludzi z zablokowanym bootloaderem. Możesz flashować od razu 6.1.21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Download chyba się udał. Najpierw czerwony pasek, później żółty i komunikat "download ok". Teraz gdy chcę włączyć telefon, to nic się nie dzieje. Mam czekać? Coś ma się wyświetlić dopiero po kilku minutach?

edit: uruchamia się...

Edytowane przez cynamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, boulinek napisał:

Jakie sterowniki powinienem zainstalowac do USB?

u mnie dopiero po zainstalowaniu sterownika z tej paczki SPFlashTool znalazł telefon ;)https://www.dropbox.com/s/xhegn861433bh6x/Driver.rar?dl=0

pozwoliłem sobie wrzucić je na swojego dropboxa, z racji tego, że nie chce mi się szukać linku w tym temacie, ale bodajże przewinęły się na pierwszej stronie ;)

Edytowane przez Mushkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierz sobie na spokojnie tego softa, w paczce będzie SPFlashTool do wgrywania go na telefon, odpal sobie aplikacje i ustaw ją na spokojnie sprawdzając 3 razy zgodnie z instrukcją na 1 stronie, w międzyczasie zainstaluj sobie sterowniki wrzucone powyżej :)
preload odznaczysz w momencie gdy w aplikacji wybierzesz Download Agenta i plik scatter.

wyłączony telefon podłączysz po kliknięciu w programie przycisku download, trzymając w tel przycisk vol - i power :) puszczasz je dopiero, gdy w aplikacji czerwony pasek zmieni się na żółty - wtedy rozpoczyna się proces wgrywania plików na telefon, po wszystkim powinien wyskoczyć komunikat "download ok" :) i uruchamiasz telefon :P

jaka wersja najlepsza? najnowsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też na tym romie tak żre baterię? Dzisiaj odłączyłem ładowarkę ok 9:30, a teraz mam 30%.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na którym? Na której wersji ?

Na 6.1.14. Jest jakaś poprawa na 6.1.21?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też na tym romie tak żre baterię? Dzisiaj odłączyłem ładowarkę ok 9:30, a teraz mam 30%. Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na którym? Na której wersji ?

Na 6.1.14. Jest jakaś poprawa na 6.1.21?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Po aktualizacji do 6.1.21 bez zmian, bateria spokojnie jeden dzień trzyma. Chociaż dzieci umiałyby zapewne rozładować go na grach w parę godzin

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boulinek napisał:

Dzieki za pomoc, ale pojawia sie taki komunikat.

Kabel sprawdzony zamieniony, poziom baterii 59%

 

http://imgur.com/rkODMx1

Komunikat pojawia sie rowno po 10 sekundach, porty zmienialem.

Bateria 60%... Jakies pomysly?

Miałem to samo, pomogła zmiana komputera. Na innym poszło bez problemu. Moim zdaniem winny jest "bałagan" w sterownikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BlackC napisał:

Miałem to samo, pomogła zmiana komputera. Na innym poszło bez problemu. Moim zdaniem winny jest "bałagan" w sterownikach. 

u mnie za pierwszym razem byo to samo ... ja chyba za dlugo trzymalem przycisk vol - ,za drugim razem po pojawieniu sie czerwonej kreski odrazu go puscilem i wszystko poszlo szybko i sprawnie moze  kolo 10 min cala operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie może mi ktoś podrzucić właściwe SP Flashtool bo chce zrobić flasha na wersji 2gb i na wersji 3gb. gdzieś wyczytałem że ktoś zrobił sobie bricka bo były pomylone nazwy.. 

Jak wchodze w zakładke download to nie ma ta zadnych plikow potrzebnych do flasha tej wersji miui.

Edytowane przez marcinj6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale skąd ją wziać?

w paczce jest wersja 1532 to jest do wersji 32gb???

i skąd wziać pliki:

 Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash fold

 Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder

Szczerze nie chce być nie miły ale brakuje odrębnego wątku gdzie wszystko jest po polsku i gdzie będzie można wszystko ściągnąć w jednym miejscu. jak ktoś taki jak ja czyli powiedzmy laik wchodzi to wariuje bajzel wszystko jest w kilku miejscach trzeba szukać i tak łatwo o to uceglić telefon..

 

Edytowane przez marcinj6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcinj6 napisał:

no ale skąd ją wziać?

w paczce jest wersja 1532 to jest do wersji 32gb???

i skąd wziać pliki:

 Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash fold

 Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder

Szczerze nie chce być nie miły ale brakuje odrębnego wątku gdzie wszystko jest po polsku i gdzie będzie można wszystko ściągnąć w jednym miejscu. jak ktoś taki jak ja czyli powiedzmy laik wchodzi to wariuje bajzel wszystko jest w kilku miejscach trzeba szukać i tak łatwo o to uceglić telefon..

 

Tak flash z zipa z romem. Ścieżki do ww. plików i odznaczony preloader poniżej:

5ab6a43553a34bd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...