Skocz do zawartości

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)


pablolite

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym sofcie (od xiaomi.eu) ma ktoś jeszcze problem z odtawarzaniem muzyki po BT i z cichymi komunikatami w Yanosiku (podłączony poprzez BT do radia samochodowego)?

Gdy odtwarzam muzykę ze Spotify poprzez BT w radiu samochodowym to co kilkanaście sekund przerywa, a czasami włącza pauzę. Strasznie to irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wyzga napisał:

Na tym romie ogólnie jest problem z BT. Mi Band lubi się rozłączyć, to samo słuchawka BT, czy inne peryferia.

Na tym? To są problemy, o których ludzie piszą regularnie, co tydzień, prawie na każdym ROM-ie. Poprawne działanie BT to jest coś, z czym Xiaomi ma duuuuży problem, na to mi wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, latet napisał:

Na tym? To są problemy, o których ludzie piszą regularnie, co tydzień, prawie na każdym ROM-ie. Poprawne działanie BT to jest coś, z czym Xiaomi ma duuuuży problem, na to mi wygląda.

Dobrze wiedzieć. Korzystam tylko z tego ROM i tylko na jego temat pisałem. Dla mnie to spory problem, bo urządzenia BT są dla mnie nieodłącznym elementem codziennego użytkowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, latet napisał:

Na tym? To są problemy, o których ludzie piszą regularnie, co tydzień, prawie na każdym ROM-ie. Poprawne działanie BT to jest coś, z czym Xiaomi ma duuuuży problem, na to mi wygląda.

Teraz zauważyłem, że w 6.1.21 jest root więc może ten patent z podmianką modułów z CM by pomógł :)

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robie wszystko zgodnie z instrukcją lecz na początku jak się wyświetlił czerwony pasek to po 8 sek telefon się tak jakby odłączył ( dźwięk z win 7 ultimate) i wyskoczył error że połączenie jest wadliwe czy coś ale to tak na wszystkich portach a teraz jak robie według oryginału tj. Trzymam przyciski do momentu wyświetlania czerwonego paska to po ok 29 sek to samo co wcześniej. Pomocy!

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sterowniki. Wyłącz flash toola, wyłącz telefon, podłącz z głośnością w dół, niech windows zainstaluje najpierw sterowniki. Potem odłącz telefon, wyłącz. włącz flashtool i podłącz telefon wraz z wciśniętym przyciskiem ściaszania. Może pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Smigoll napisał:

Witam. Robie wszystko zgodnie z instrukcją lecz na początku jak się wyświetlił czerwony pasek to po 8 sek telefon się tak jakby odłączył ( dźwięk z win 7 ultimate) i wyskoczył error że połączenie jest wadliwe czy coś ale to tak na wszystkich portach a teraz jak robie według oryginału tj. Trzymam przyciski do momentu wyświetlania czerwonego paska to po ok 29 sek to samo co wcześniej. Pomocy!

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

wejdź w ten wątek i zgraj sterowniki  VCOM Driver MTK v1.0.14.exe MTK Drivers

http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html

powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robie wszystko zgodnie z instrukcją lecz na początku jak się wyświetlił czerwony pasek to po 8 sek telefon się tak jakby odłączył ( dźwięk z win 7 ultimate) i wyskoczył error że połączenie jest wadliwe czy coś ale to tak na wszystkich portach a teraz jak robie według oryginału tj. Trzymam przyciski do momentu wyświetlania czerwonego paska to po ok 29 sek to samo co wcześniej. Pomocy!

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

wejdź w ten wątek i zgraj sterowniki  VCOM Driver MTK v1.0.14.exe MTK Drivers

http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html

powinno pomóc

To samo :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2016o21:22, Jacekkonto napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić po co odblokowywać telefon, jeżeli mogę wgrać wersję ze strony xiaomi.eu? W czym jest ona gorsza od wersji polskiej?

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Po odblokowaniu masz możliwość wgrywania custom romów, kerneli robienia i przywracania kopii zapasowej na uceglonym telefonie, szeroki zakres modyfikacji. Wymieniać jeszcze czy Ci wystarczy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że wcześniej miałem 2 telefony Xiaomi, nie doczytałem, że teraz kogoś ostro pogrzało i zrobili taki problem z bootloaderem - kupiłem RN3 Prime. 

Po zabawie z uzyskaniem hasła do odblokowania bootloadera i pojawiającym się błędzie związanym z IP na ich śmiesznej chińskiej stronce uznałem, że wgram ten ROM - działa, proces bezproblemowy, Windows 10 64-bit (ma to chyba jakieś znaczenie, bo ludzie narzekają na Windows 7 64-bit). 

Polecam. 

Szkoda, że w taki sposób nas potraktowali z zablokowaniem bootloadera. Myślicie, że jest szansa, żeby z czasem jakoś to obejść bez tych durnych smsów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Smigoll napisał:

To samo :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

dla pewności, jak to robisz?

- telefon jest wyłączony

- we flashu naciskasz download

- naciskasz power i Vol down i natychmiast podłączasz telefon przez usb

- powinien pojawić się pasek żółty, nie czerwony

chyba trzeba próbować. Jeśli nie, to może jakiś fachowiec coś podpowie. Na mój gust coś ze sterownikami usb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robie wszystko zgodnie z instrukcją lecz na początku jak się wyświetlił czerwony pasek to po 8 sek telefon się tak jakby odłączył ( dźwięk z win 7 ultimate) i wyskoczył error że połączenie jest wadliwe czy coś ale to tak na wszystkich portach a teraz jak robie według oryginału tj. Trzymam przyciski do momentu wyświetlania czerwonego paska to po ok 29 sek to samo co wcześniej. Pomocy! Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

wejdź w ten wątek i zgraj sterowniki  VCOM Driver MTK v1.0.14.exe MTK Drivers http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html

powinno pomóc

To samo :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Jak podlaczasz telefon po kliknięciu download musisz trzymac przycisk vol- aż do momentu pojawienia się żółtego paska, sam miałem problem poza tym pod windowsem 10 trzeba się pozbawić z instalacja sterowników, jak znajdę czas to napisze jak zainstalować żeby nie było błędów

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablolite napisał:

Potwierdzam, że można przejść z 6.1.14 (bez ROOT) do wersji 6.1.21 (z ROOT) bez utraty danych. Przed programowaniem nowego obrazu w SPFLASH, wystarczy odznaczyć wszytko oprócz system.

potwierdzam, że w 6.1.11 też można przejść tym sposobem do najnowszej wersji bez utraty danych + dodaje ROOT :) polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

dla pewności, jak to robisz?

- telefon jest wyłączony

- we flashu naciskasz download

- naciskasz power i Vol down i natychmiast podłączasz telefon przez usb

- powinien pojawić się pasek żółty, nie czerwony

chyba trzeba próbować. Jeśli nie, to może jakiś fachowiec coś podpowie. Na mój gust coś ze sterownikami usb!

Robie tak jak to napisałeś i pokazuje się czerwony pasek i po ok 19 sek wyskakuje błąd o połączeniu telefonu z komputerem jakie H/W.

Witam. Robie wszystko zgodnie z instrukcją lecz na początku jak się wyświetlił czerwony pasek to po 8 sek telefon się tak jakby odłączył ( dźwięk z win 7 ultimate) i wyskoczył error że połączenie jest wadliwe czy coś ale to tak na wszystkich portach a teraz jak robie według oryginału tj. Trzymam przyciski do momentu wyświetlania czerwonego paska to po ok 29 sek to samo co wcześniej. Pomocy! Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32
wejdź w ten wątek i zgraj sterowniki  VCOM Driver MTK v1.0.14.exe MTK Drivers http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html powinno pomóc
To samo :/Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32Jak podlaczasz telefon po kliknięciu download musisz trzymac przycisk vol- aż do momentu pojawienia się żółtego paska, sam miałem problem poza tym pod windowsem 10 trzeba się pozbawić z instalacja sterowników, jak znajdę czas to napisze jak zainstalować żeby nie było błędów

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie!

Jeśli mam wersję 3GB 32GB to do wgrania  6.1.21 z ROOT  mam użyć wersji  SPFlashTool 1532  czy  SPFlashTool 1516 ? Jest jakaś róźnica?

Zgadnij 15 ->16

15 ->32

a przynajmniej mi się tak wydaje no jak nie to co innego?

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum miui Polska taką informację:

"Tak do 3GB tylko 1516 inna brick. Sprawdziłem na sobie 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk"

I teraz już nie wiem której wersji mam użyć.

jak sciagniecie rom to w paczce jest juz SP-Flash-Tool-v5.1532.00 i wgrywacie , i smiga pieknie.

To jak to w końcu jest z tym :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

ja mam 3/32. Użyłem 1532 bez żadnego problemu. Wgrałem wczoraj 6.1.14, a kilka minut temu 6.1.21

i wszystko hula pięknie!

To teraz wywiąż się z obietnicy i napisz co i jak.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum miui Polska taką informację:

"Tak do 3GB tylko 1516 inna brick. Sprawdziłem na sobie 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk"

I teraz już nie wiem której wersji mam użyć.

jak sciagniecie rom to w paczce jest juz SP-Flash-Tool-v5.1532.00 i wgrywacie , i smiga pieknie.

To jak to w końcu jest z tym :/

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

Również aktualizacja rn3/32 z 6.14 do 6.21 bezproblemowo dzięki 15.32. I przy pierwszym uruchomieniu bez paniki, z pewnością ponad 5 minut trwa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Smigoll napisał:

To teraz wywiąż się z obietnicy emoji14.png i napisz co i jak.

Wyklepane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 3/32

 jestes na oryginalnym wątku romu tutaj  http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html

instalujesz wg. instrukcji  i czego jeszcze chcesz???

Edytowane przez zibik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...