Skocz do zawartości

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)


pablolite

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam inny nietypowy problem, flashowałem już raz telefon, żeby zainstalować DEV ROMa, czekając na pozwolenie od skośnych. Pozwolenie odrzucili to flashuje jeszcze raz, żeby zainstalować tego roma. Włączam flashera, download, vol- i power, podpinam, jest dźwięk podpięcia usb, mija 8 sekund (zawsze 8 sekund) jest dzwięk odpięcia i przypięcia USB, wyskakuje błąd:

 

http://prntscr.com/9sa81m

 

Sterowniki aktualne, sprawdzane na wszystkich portach, na dwóch kablach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We could flash it with sp tool and check only "system" box (for update from xiaomi.eu version 6.1.11 up 6.1.14), so the system will be updated and the data will not be lost!!! It work.

Czyli można flashować odznaczając w SPFLASHu wszystko oprócz "system" - nie traci się wtedy wszystkich danych z telefonu.
Patrząc na changelog, nie wiem czy w ogóle warto zawracać sobie głowe tym update, tym bardziej, że nie zauważyłem u siebie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Arwendal napisał:

Włączam flashera, download, vol- i powe

A w oryginalnym opisie jest " Press only vol down button"

12 godzin temu, Arwendal napisał:

mija 8 sekund (zawsze 8 sekund)

A w oryginale " See the red bar in SP Flash. Now you can leave the button"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leonov napisał:

A w oryginalnym opisie jest " Press only vol down button"

A w oryginale " See the red bar in SP Flash. Now you can leave the button"

Za pierwszym podejściem do flashowania wciskalem power i vol, oraz czekałem aż czerwony pasek przejdzie w żółty... Jeżeli po powrocie z pracy zrobię tak jak jest w oryginale to jestem kretynem i straciłem wczoraj 3h życia. Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arwendal napisał:

Za pierwszym podejściem do flashowania wciskalem power i vol, oraz czekałem aż czerwony pasek przejdzie w żółty... Jeżeli po powrocie z pracy zrobię tak jak jest w oryginale to jestem kretynem i straciłem wczoraj 3h życia. Dzięki! 

Robiłem zgodnie z oryginalnym opisem z zaznaczonym tylko SYSTEM i aktualizacja przebiegła bez problemu, dane w telefonie zostały nienaruszone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacekkonto napisał:

Czy ktoś może mi wyjaśnić po co odblokowywać telefon, jeżeli mogę wgrać wersję ze strony xiaomi.eu? W czym jest ona gorsza od wersji polskiej?

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Tą metodą zdecydowanie łatwiej uceglić telefon i gorzej się aktualizuje, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leonov napisał:

Jest chyba nowa wersja 6.1.8 , zrób aktualizację. 

Wczoraj wgrałem wersję 6.1.14 i dalej jest to samo. 

Z konta xiaomi na pewno mam usunięty telefon. Gdy telefon loguje się do sieci wyskakuje informacja " checking find device" a pożniej że jest zablokowany więc podaję na ekranie hasło do konta xiaomi, a potem musze potwierdzić swój numer telefonu, lecz gdy naciskam pole w które należy wpisać numer telefonu to wyskakuje informacja jak na zdjęciach.

NIe ma znaczenia wybrany język.

Z tego co zauważyłem to błąd odnosi się do linku:  account.xiaomi.eu/wap/.......

Może to jakiś błąd systemowy?

 

Nie bawił bym się z tym Romem gdyby skurczybyki z Xiaomi odblokowali mi BOOTLOADER, lecz po 10 dniach oczekiwania na uprawnienia do odblokowania otrzymałem czerwony krzyżyk i mnóstwo chińskich krzaczków :(

 

note3_1.jpg

note3_2.jpg

note3_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten rom u mnie na sieci 3g 30% baterii przez noc. Wszystko pozostałe wyłączone. Ciągle jest wybudzony :/ . Dziś rano podłączyłem go do ładowarki, a zastałem go po paru godzinach wyłączonego,  co prawda naładowanego, ale wyłączonego, nikt go nie dotykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RJanoski napisał:

witam,

dzięki poradom i instrukcji, wgrałem ten rom. Bez problemu i telefon pięknie działa.

Mam natomiast pytanie, moja obecna wersja to 6.1.11 a nie 6.1.14. Czy gdzieś popełniłem błąd? Jak mogę zaktualizować do 6.1.14?

dzięki z góry

pozdrawiam

Rom pobrałeś z linka, który podałem post wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro można ot tak po prostu wgrać sobie taki ROM jak ten przy zabezpieczonym BL, to co jest warte to zabezpieczenie i po co nam i sobie zawracają tyłki jego zastosowaniem? Jedyne utrudnienie to metoda wgrywania. Bez sensu to wszystko. I w sumie szkoda, że MIUI PL nie ma w wersji dla SP Flash (jak ten EU) do wgrania bez zabawy w odblokowywanie BL. Bo jak czytam wątek o odblokowywaniu, to mnie mdli... Wcale nie jest to takie bezproblemowe, ostatnio ludzie piszą o odmowach itp...

Ciekawi mnie - jak nazywa się tryb, w jaki trzeba wprowadzić telefon, aby dokonać tego flashowania, skoro nie jest to tryb Fastboot (co wyraźnie napisano wyżej)?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak,

wgrałem najpierw wersję 6.1.11 zgodnie z intrukcją (no problem), potem wszedłem przez http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html i zgrałem wersję 6.1.14.

poza tym, że straciłem ostanie kontakty i konwersacje na whatsapp, wszystko pięknie działa. 

jakieś pytania, chętnie służę własną opinią :)

1 godzinę temu, michciu napisał:

Rom pobrałeś z linka, który podałem post wyżej?

już sobie poradziłem, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wojtkson napisał:

Rozumiem że po pobraniu i otwarciu toola podpinam tel pod usb? Telefon ma być włączony? Wtedy ładuje te pliki jak w instrukcji? Gdzie jest to preload żeby odznaczyć?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

postępuj zgodnie z opisem w instrukcji i wszystko będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...