Skocz do zawartości

[ROM] Xiaomi.eu 6.1.21 Global EU Rom (SP Flash Tool)


pablolite

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny temat (6.1.14 bez ROOT): http://en.miui.com/thread-208490-1-1.html
POBIERANI
E: https://mega.nz/#!mVRU3aoR!S9VyYfFg024iFUMJoVFhs59vDM8Ax9SV2sVy0ynm-2Y 

Oryginalny temat (6.1.21 z ROOT): http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html 
POBIERANIE: https://mega.nz/#!vNxUwKCa!25oCnLtSSzXHTTZ0iQuSx3NSKHHBBb7zfsVOYlVksXI

 

Unofficial Redmi Note 3 Multilanguage Rom MIUI 7 [6.1.14] based on Android 5.0.2.
Languages:
Language included in our MIUIv7:
  • English (miui.com, xiaomi.eu)
  • Chinese (Xiaomi, miui.com)
  • Polish (Acid, miuipolska.pl)
  • Slovak (ingbrzy, miuios.cz)
  • Czech (kynio, miuios.cz)
  • Bulgarian (MIUI.BG)
  • Hungarian (vagyula, miui.hu)
  • French (cpasmoi, MiFrance)
  • Russian (miui.su)
  • Croatian (Masva, MIUI Adria)
  • Vietnamese (Belmont-Gabriel)
  • Italian (miui.it)
  • Greek (Xiaomi-Miui Hellas TEAM)
  • Norwegian (datagutt, miuios.no)
  • Dutch (cueie, mannyribo, redmaner)
  • Spanish (rpperezr and spanish users)
  • Turkish (Celaleddin, ekilciler)
  • Brazilian-Portuguese (MIUIBrasil, miuirom.com.br)
  • Portuguese (KcNirvana)
  • Macedonian (FYROM)(thenewmaker)
  • Serbian (BalcanGSM, dudjaa, petar, perga, Daconi, MASVA)
  • Hebrew (Kkffiirr, Eliran0216)
  • Romanian (ygorigor)
  • German (muhamed89, cp82, dahool2016, and more)
  • Catalan (deivids84)


All credits go to igorphoenix from 4pda.ru

This was Postet by Showman on Xiaomi.eu:

 

Use SP Flash tool from the ZIP.
Go to Download tab.
Choose Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash folder.
Choose Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder
And finally and very important - UNCHECK preloader  (if don't - you are going to brick RMN3)
Then flash as usual with SP Flash:
Select Download Only option.
Press Download button.
Turn off RMN3.
Press vol down and power buttons on RMN3 and plug USB cable immediately (while black screen, if fastboot picture appered - turn off RMN3 and try again). Keep buttons pressed.
See the red bar in SP Flash.
See the yellow bar in SP Flash - that means flashing is started, unpress buttons on RMN3 and wait until progress is 100% and window with green check mark appear. Flashing is done.
Now disconnect USB cable, close the SP Flash and turn on RMN3. First start may take up to 10 minutes.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od siebie dodam, że wgrałem ten rom i działa bardzo dobrze. Wszystko jest po polsku, nie ma chińskich aplikacji, w zamian jest google play.
Soft nie posiada ROOT'a.

Edytowane przez pablolite
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ROM dla mnie bardzo dobry, z czystym sumieniem polecam :). Będę go jeszcze testował i zdam relację. 

6 godzin temu, jakniktinny napisał:

VCOM Driver MTK v1.0.14.exe  te sterowniki wgrać przed? ;)

Ja nie wgrywałem i wszystko mi działa poprawnie :). Wgrałem jedynie Sterowniki i wszystko działa, że aż miło :), po przeczytaniu instrukcji, cały proces zajmuje 20 minut włącznie z pierwszym uruchomieniem telefonu :).

Wielkie podziękowania dla pablolite oraz irsola :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to przeskoczyć.

Czekam na SMS od xiaomi ale coś nie moge się doczekac. Wgrywałem rożne romy a dzisiaj ten i taka oto sytuacja :

IMG_20160114_000718.thumb.jpg.78a4492673IMG_20160114_000729.thumb.jpg.25f35ef81aIMG_20160114_000740.thumb.jpg.0c5832ffe9

Jak tylko połączy się telefon z siecią to wyskakuje takie info :(

 

 

Edytowane przez arturp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Po dojsciu do tego punktu

Choose Download agent - DA_SWSEC.bin from SP Flash folder.
Choose Scatter - MT6795_Android_scatter.txt from images folder

pojawia sie okienko z  napisem processing i nic dalej. Sprawdzalem na 2 komputerach: Windows 10 i Windows 8.1

Czego to moze byc wina?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko, a z nudów przetłumaczyłem poradnik - może się komuś przyda ;)
Użyj SP Flashtool'a z pobranego zipa
Wejdź w zakładkę DOWNLOAD.
Przy Download agent wybierz- DA_SWSEC.bin z folderu SP Flash.
Przy Scatter loading wybierz - MT6795_Android_scatter.txt, plik ten znajduje się w folderze images
NAJWAŻNIEJSZE! ODZNACZ preloader, w przeciwnym wypadku uceglisz telefon!
Później standardowa procedura flashowanie SP Flashem:
Zaznacz opcję Download Only.
Naciśnij przycisk Download.
Wyłącz telefon.
Przytrzymaj przyciski vol- i power jednocześnie i jak najszybciej podłącz kabel USB do komputera (na ekranie nie może się nic pojawić, jeżeli pokazała ci się grafika fastboota -  musisz wyłączyć telefon i spróbować jeszcze raz. Ja musiałem podejść do tego jakieś 3 razy). Nie zapominaj o trzymaniu przycisków.
Jeżeli w SP Flash'u zobaczyłeś czerwony pasek to Ci się udało, ale przyciski będziesz mógł puścić dopiero wtedy, kiedy zobaczysz żółty pasek. Kiedy dojdzie do 100 i zobaczysz zielonego 'ptaszka' możesz bezpiecznie odłączyć telefon i go uruchomić.
Pamiętaj, że pierwsze uruchomienie może trwać nawet 10 minut

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was mial/ma problem z ciągle wybudzonym telefon przez Google Services na 6.1.11 i na 6.1.14?Ja po upgradzie ota do 6.1.11 zauwazyłem ten problem i na 6.1.14 dalej wystepuje. Na screenie widać zużycie baterii przed upgradem do 6.1.11, po upgadzie i po upgradzie do 6.1.14.

Screenshot_2016-01-14-09-14-47_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troszkę tym romem i stwierdzam, że jest OK. Nie mam jeszcze porównania z MIUIPolska, ale dla posiadaczy RMN3 bez odblokowanego bootloadera polecam. Tylko niby to Xiaomi.eu, a tu jakiś eureka REMIX. :shock:

P.S. W paczce z ROMem jest SP Flash Tool, w którym Windows Defender wskazywał trojana: Trojan:Win32/Varpes.J!plock

Screenshot_2016-01-14-19-34-51_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, arturp napisał:

Witam.

Może ktoś ma jakiś pomysł jak to przeskoczyć.

Czekam na SMS od xiaomi ale coś nie moge się doczekac. Wgrywałem rożne romy a dzisiaj ten i taka oto sytuacja :

IMG_20160114_000718.thumb.jpg.78a4492673IMG_20160114_000729.thumb.jpg.25f35ef81aIMG_20160114_000740.thumb.jpg.0c5832ffe9

Jak tylko połączy się telefon z siecią to wyskakuje takie info :(

 

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wili napisał:

Pobawiłem się troszkę tym romem i stwierdzam, że jest OK. Nie mam jeszcze porównania z MIUIPolska, ale dla posiadaczy RMN3 bez odblokowanego bootloadera polecam. Tylko niby to Xiaomi.eu, a tu jakiś eureka REMIX. :shock:

P.S. W paczce z ROMem jest SP Flash Tool, w którym Windows Defender wskazywał trojana: Trojan:Win32/Varpes.J!plock

Screenshot_2016-01-14-19-34-51_com.android.updater.png

Może Windows Defender wszczyna fałszywy alarm. Skanowałeś innym antywirusem? Jeśli chodzi o ROM to ktoś wykonał kawał dobrej roboty niezależnie czy to Xiaomi.EU czy eureka REMIX. Na chwilę obecną posiadając słuchawkę z zablokowanym bootloaderem to najlepsza opcja :)

2 minuty temu, arturp napisał:

Tak oczywiście

Na danych komórkowych też takie okno Ci wyskakuje, czy tylko przez wifi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MsX05 napisał:

Może Windows Defender wszczyna fałszywy alarm. Skanowałeś innym antywirusem? Jeśli chodzi o ROM to ktoś wykonał kawał dobrej roboty niezależnie czy to Xiaomi.EU czy eureka REMIX. Na chwilę obecną posiadając słuchawkę z zablokowanym bootloaderem to najlepsza opcja :)

Nie mam nic innego oprócz Windows Defendera. Na wszelki wypadek podczas ściągania (drugi raz) wyłączyłem go, żeby nic mi nie usunął z tego Flashtoola w obawie o późniejszą cegłę.

A co do eureka REMIX, to taki sobie motyw ustawiłem i dlatego tak wyświetlał. O ja gamoń! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablolite napisał:

Czy komuś na tym sofcie działa Lokalizacja urządzenia? Konto Xiaomi -> Chmura Xiaomi -> Lokalizacja Urządzenia.
U mnie nie mogę tego włączyć, ale wydaje mi się, że ma to związek z odzyskiwaniem IMEI i MAC...

Może ktoś to sprawdzić? :)

Sprawdzone - działa: "Online. Located". Stwierdzam na podstawie mapki google, że prawidłowo. :-) Właśnie tu jestem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...