Jump to content

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W tym wypadku chyba wyjątkowo tak. Tylko dla bezpieczeństwa jakąś kopię trzeba zrobić. Na en.miui znalazłem  potwierdzenie, że 9.6 stable będzie ostatnie dla Redmi 3 i wersji dev już nie będzie. 

To pobierz ręcznie przez komputer, wgraj do telefonu i uruchom instalację z pliku w aktualizacjach. Coś tam ci się pokopało, co to nie wiadomo. Tu masz linka do najnowszej wersji, pobierasz rom recove

@Alucard Tu możesz pobrać te dokumenty, ale wątpię żeby to było przyczyną. https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/documents-xiaomi/documents-3-5-1-1-release/documents-5-1-1-android-apk-download/

Posted Images

10 minut temu, Sifo Dyas napisał:

cena ok. 720zł...

wow, tak napisali? Każdy kolor czy tylko nie-białe? Eh, no to z Chin zamawiam, w spemall widzę jakieś ~640 DHLem wychodzi, albo Pirzu też jakieś kupony do ibuygou wstawiał.

Przed chwilą, volt napisał:

wow, tak napisali? Każdy kolor czy tylko nie-białe? Eh, no to z Chin zamawiam, w spemall widzę jakieś ~640 DHLem wychodzi, albo Pirzu też jakieś kupony do ibuygou wstawiał.

nie wiem czy każdy, zakładam że tak bo inaczej by się raczej pochwalili

Sorki, jeszcze takie szybkie głupie pytanie co do spemall mam, wysyłkę powinienem brać "Expedited Shipping 60% OFF"? To jest DHLem? Czy lepiej "EU Express" - czym to się różni? Niby tam jest wyjaśnione ale patrzę i patrzę i coś zrozumieć nie mogę :?

Nie wiem jak w tej chwili wygląda sytuacja ze szłem do Redmi 3, ale gdyby ktoś miał pod ręką, to od Mi4 pasuje prawie idealnie. Jest o 0.5 mm za długie. Gdyby nie to, to pasowało by nawet lepiej niż do Mi4, do którego jest za małe :D

Witam wszystkich. Jako że ibuygou ma serwis we Wrocławiu i sklep jest chyba godny polecenia, dodatkowo Majster Pirzu udostępnił kupony rabatowe, zainteresowałem się kupnem Redmi 3 właśnie tam. Mam 2 pytania do osób znających ten sklep: 1. czy opcja z dodatkową gwarancją (za 5$) oznacza 24 miesiące gwarancji? 2. Jaka opcja dostawy jest najkorzystniejsza (nie zależy mi na czasie, ale nie chciałbym żeby telefon zaginął gdzieś na poczcie itd.)

Pozdrawiam

39 minut temu, d4niell0 napisał:

Witam wszystkich. Jako że ibuygou ma serwis we Wrocławiu i sklep jest chyba godny polecenia, dodatkowo Majster Pirzu udostępnił kupony rabatowe, zainteresowałem się kupnem Redmi 3 właśnie tam. Mam 2 pytania do osób znających ten sklep: 1. czy opcja z dodatkową gwarancją (za 5$) oznacza 24 miesiące gwarancji? 2. Jaka opcja dostawy jest najkorzystniejsza (nie zależy mi na czasie, ale nie chciałbym żeby telefon zaginął gdzieś na poczcie itd.)

Pozdrawiam

Na forum masz caly dzial dotyczacy tego sklepu, znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytania:

https://miuipolska.pl/forum/forum/107-ibuygou/

• Like 2
Dnia 21 stycznia 2016o10:05, AdBloczek napisał:

Robione na automacie, bez grzebania w ustawieniach. Dosyć szybko łapie ostrość.

Możesz wrzucić jeszcze parę fotek różnych typu krajobraz itp chcę sobie wydrukować i zobaczyć jak wyjdzie na papierze :)

15 godzin temu, volt napisał:

odpowiedź od  xiaomi.com.pl :

"kolor grafitowy będzie dopiero pod koniec lutego, w piątek lub poniedziałek będziemy mieć dostawe koloru złotego i srebrnego"

• Like 1
5 godzin temu, mikwas napisał:

Czy ktoś kupił już Redmi 3 w kolorze ciemnoszarym?

Można go gdzieś kupić z wysyłką z PL?

ja zamówiłem ciemnoszary w spemall tą bezpieczną przesyłką z gwarancją bez podatku i cła która idzie przez Francję, dam znać jak dojdzie

18 godzin temu, Sifo Dyas napisał:

1. Czy ktoś kupował owy telefon ze strony xiaomi.com.pl i czy długo czekał od momentu zakupu na dostarczenie? 649zł to bardzo dobra cena jak na wysyłkę z Polski, jednak opinie o sklepie są różne. Dorzucają oni przejściówkę?

Kupowałem tam niedawno Redmi 2. Przejściówka była wymieniona w zawartości zestawu. Musiałem się przypomnieć, bo wpłata została zaksięgowana, ale przesyłka nie poszła od razu. Także po 3 dniach od wpłaty i upomnieniu się, poszła od razu. Wszystko w porządku, zamawiałem kurierem. Ogromna zaleta sklepu - 2 lata gwarancji, raczej nigdzie indziej tak nie ma. Kontakt mailowy, jak coś.

Ja użyłem Paypala, dodatkowo z małą wpadką, bo przez pomyłkę użyłem niewłaściwej karty. Paypal odesłał mnie abym skontaktował się ze sprzedawcą w sprawie zwrotu kasy. Odbyło się bezproblemowo, zwrócili mi kasę na paypala i zapłaciłęm raz jeszcze inną kartą :)

2 minuty temu, ufo napisał:

Ja użyłem Paypala, dodatkowo z małą wpadką, bo przez pomyłkę użyłem niewłaściwej karty. Paypal odesłał mnie abym skontaktował się ze sprzedawcą w sprawie zwrotu kasy. Odbyło się bezproblemowo, zwrócili mi kasę na paypala i zapłaciłęm raz jeszcze inną kartą :)

Ile wyszło w PLN po kursie PayPalowym? Masz takie info, czy dolany tylko na PayPalu miałeś?

6 minut temu, Bercik napisał:

Napisze ktoś w końcu o tym współczynniku SAR?? Ci którzy mają telefony już, powinni mieć jakąś info w instrukcji.

SAR wynosi 2.0 W/kg, całkiem dużo.

Kurczę, dużo, za dużo. No to jak dla mnie ogromna wada telefonu. Dość powiedzieć, iż nie zostałby dopuszczony na rynek USA, być może także na europejski, bo tutaj to na styk. Ciekawe jakie normy mają w Chinach, że wypuszczają tak promienujące modele. No i nie wiem. Zdrowie przede wszystkim ;)

No to sporo znalazłem info że RN3 ma 0,328 więc chyba podziękuję za Redmi

edit. ale to jest już gotowe wyliczenie a wyliczenie chyba robi się oddzielnie dla US i EUR i 2.0 W/kg to jakiś współczynnik jest czy coś 

Pozdro

Edited by tomekexp

2 W/kg to całkiem sporo, ale czy to jest wartość liczona wg standardów europejskich czy USA? Przy EU liczy się na 10g tkanki, limit wynosi 2,0W/kg, a w USA 1g oraz 1,6W/kg. W zależności od metody otrzymane wyniki są inne, nie można porównywać wyników z metody USA z tymi EU. Jak popatrzycie na tabelki SAR różnych telefonów z obiema metodami to zawsze EU jest niższa niż USA, pomimo wyższego limitu. Zerknijcie sobie np tu: http://en.miui.com/thread-28586-1-1.html

Druga sprawa, że to bardzo zależy od pasma częstotliwości, z jakiego się korzysta i przede wszystkim jaki mamy dobry zasięg. Jak jesteśmy w miejscu, gdzie zasięg jest dobry (miasto) to telefon obniża moc nadawania. Dlatego kiedy jesteśmy np na wsi, gdzie zasięg jest słaby, bateria szybciej się wyczerpuje, bo telefon ustawia większą moc nadawania, żeby zachować jakość sygnału.

Trzecia sprawa, że te wartości podawane przez chińczyków i tak mogą przecież być wyssane z palca, więc ten RN3 czy cokolwiek równie dobrze mógłby mieć 3W/kg i nikt by nie zauważył ;)

@teempzTak, 1280x720 przy 5 calach daje nam 294ppi

Edited by volt
  • Like 1
5 minut temu, teempz napisał:

Ojooooj, to słaboooo.

@AdBloczek mógłbyś powiedzieć jak to w rzeczywistości wygląda? Jak sprawuje się ekran? Widać piksele? 

Nie jestem odpowiednią osobą by to ocenić, bo mój poprzedni telefon - Lumia 925, miała taką samą rozdzielczość, ale to moja wcześniejsza wypowiedź:

Dnia 23.01.2016o21:52, AdBloczek napisał:

Porównywałem z ekranem Nexusa 5, który ma FHD i praktycznie żadnej różnicy nie byłem w stanie gołym okiem dostrzec. Tekst w Nexusie był nieco bardziej ostry, ale to całe FHD to jak dla mnie chwyt marketingowy. Coś muszą ulepszać, ale oko ludzkie ma ograniczoną zdolność rozróżniania detali.

Świadomie wybrałem ten model, a niższa rozdzielczość była dla mnie atutem, bo dzięki temu czas pracy na baterii jest jeszcze lepszy.

Ojooooj, to słaboooo.

@AdBloczek mógłbyś powiedzieć jak to w rzeczywistości wygląda? Jak sprawuje się ekran? Widać piksele? 

Ludzkie,zdrowe oko nie jest w stanie rozroznic 300 a 400 ppi,hd na 5 calach jest w 100% wystarczajace

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam, mam przed sobą ZTE Blade S6 gdzie też jest 294ppi i pikselozy żadnej nie widzę, a wzrok mam bardzo dobry. Tekst, ikonki, wszystko ładne i wyraźne. 720p przy 5 calach jest moim zdaniem optymalne, wyższa rozdzielczość, jak już pisał Adbloczek, nie daje żadnych korzyści, a tylko bateria szybciej poleci.

Ja wcześniej miałem 5 cali i 720p i mówiłem tak samo że przecież nie widzę pikseli i że chyba wyższa rozdzielczość nic nie da, ale jak masz dwa telefony obok to różnice zauważyć idzie :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Musialbys jeszcze porownac dwa takie same ekrany rozniace sie tylko rozdzielczością. Ja nie widze roznicy pomiedzy hd a fhd na.5 calach. Na 5,5 juz tak. I to by sie w sumie pokrywalo z tym co napisalem wczesniej. Przy 5,5 cala hd ppi spada juz ponizej 270.Ale oczywiscie kazdy ma inny wzrok.

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Planuję przesiadkę z mi2s na właśnie Redmi3 no i Mi2s ma 341ppi a Redmi3 294, więc różnicy raczej nie poczuję.

Ehh tak to jest, jak człowiek nie dopatrzy i zaczyna dramatyzować, bo gdzieś smignęło, że mi2s ma ponad 400 ppi :roll:

Ja miałem kiedyś lenovo a820, 245 ppi, piksele było widać z bardzo bliska, ale nie było dramatu. Telefony Apple mają po 326 ppi, i to jest według nich retina (czyli ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć pikseli), więc 294 to na prawdę wystarczająca gęstość.

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka