Jump to content

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Właśnie odblokowałem bootloader i wgrałem MIUI 6.3.24
Niestety mam problem z mms-ami. Za nic nie mogę skonfigurować APN i jest problem z wysyłaniem i odbieraniem mms-ów.
Trochę to dziwne bo wcześnj na Xiaomi.eu wszystko działało bez problemu. Próbowałem już różnych ustawień i nic. Jestem w T-Mobile. Ktoś pomoże?

Edit:

Już sobie poradziłem. Okazało się, że przypadkowo w uprawnieniach wyłączyłem aplikacji SMS dostęp do danych mobilnych ;-)

Edited by szyps
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W tym wypadku chyba wyjątkowo tak. Tylko dla bezpieczeństwa jakąś kopię trzeba zrobić. Na en.miui znalazłem  potwierdzenie, że 9.6 stable będzie ostatnie dla Redmi 3 i wersji dev już nie będzie. 

To pobierz ręcznie przez komputer, wgraj do telefonu i uruchom instalację z pliku w aktualizacjach. Coś tam ci się pokopało, co to nie wiadomo. Tu masz linka do najnowszej wersji, pobierasz rom recove

@Alucard Tu możesz pobrać te dokumenty, ale wątpię żeby to było przyczyną. https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/documents-xiaomi/documents-3-5-1-1-release/documents-5-1-1-android-apk-download/

Posted Images

Używa ktoś Titanium Backup na rom MIUI eu 6.3.24? Mam roota jednak nie mogę zrobić kopi zapasowej, gdyż przy próbie jej zrobienia wywala mnie z aplikacji. Oczywiście przyznałem jej wszystkie uprawnienia i nadal to samo.

Edit: Doszedłem do rozwiązania. W ustawieniach suprsu trzeba odhaczyć odstęp między nazwami i uruchomić telefon ponownie. 

Edited by moon

Witam,

Zamierzam kupić Redmi 3 - interesuje mnie tylko model z czarnym frontem. Gdzie najlepiej jest obecnie kupić Redmi 3? Czy jest możliwość kupienia telefonu z gwarancją realizowaną w Polsce? Czy i tak zawsze telefon na gwarancję trafia do Chin? Czy kupując np. z Goldwaya zapłaci się VAT?

22 minuty temu, Kool napisał:

Gdzie najlepiej jest obecnie kupić Redmi 3? Czy jest możliwość kupienia telefonu z gwarancją realizowaną w Polsce?

Jeśli chcesz mieć gwarancję w PL to pozostają polscy sprzedawcy np Technos . 

https://miuipolska.pl/forum/forum/150-zakupy/

Masz cały dział poświęcony temu jakie sklepy/allegrowicze są polecane

23 minuty temu, Kool napisał:

Czy i tak zawsze telefon na gwarancję trafia do Chin?

Często sprzedawcy w PL oferują serwis również w kraju

25 minut temu, Kool napisał:

Czy kupując np. z Goldwaya zapłaci się VAT?

Ja kupiłem u niego i VAT'u nie było :)

Ja także przymierzam się do kupna Redmi 3 u Goldwaya i wybiorę pewnie darmowa przesyłkę. Z tą różnicą, że mnie interesuje tylko wersja silver (która będzie za 140$).

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Cóż, moje wymagania nie były zbyt wielkie biorąc pod uwagę, że przechodziłem z Xperii X8. Telefon jest chyba najlepszy jeśli chodzi o niską półkę cenową, jeśli tylko polubisz MIUI to z Redmi 3 będziesz raczej zadowolona. Nie jest to demon wydajności, ale ze wszystkimi aplikacjami na co dzień radzi sobie bardzo dobrze, z cięższych gier testowałem tylko WOT i Mortal Kombat - bez zarzutu. Jeśli potrzebujesz dużej baterii to nie ma co się zastanawiać - po prostu brać.

Ja kupowałem na ibg i przyszło bez VAT.  Ale ibg zapakowane go jako prezent i wysłali z prywatnego adresu.  Dodatkowo support ibg jest genialny.  Z tego co przeczytałem maja oni jakąś umowę z serwisem w Polsce i jak wyślesz ticketa to oni poznuej decydują jak dalej Cię pokierować.  Z telefonu jestem mega zadowolony.  Przesyłam też grafikę jak był zapakowany telefon po wyjęciu z opakowania DHL. 

20160322_095934.jpg

Jaką opcję dostawy wybraliście u Goldwaya? Jak długo szła przesyłka? Jak wygląda gwarancja w przypadku kupna u nich?

Mój szedł 11dni nl post

Pytanie, czy z Goldwayem też da się dogadać aby tak zapakowali (w celu pomniejszenia ryzyka VATu)?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Takie zapakowanie nic nie daje. Jak trafi na celnika to i tak ovatują.

Dnia 26.03.2016o07:15, Redmi2 napisał:

Haha tak napewno....redmi 1,2,3 to bardzo niska polka zarowno w xiaomi jak i ogolnie. Owszem jest wart swojej ceny i to jeden z lepszych telefonow w tej cenie ale bez przesady.. Moze go jeszcze postaw wyzej niz flagowce :-D

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Kolego @Redmi2 akurat mam jak porównać wydajność tych modeli, bo żona ma A5(2015), a córka J5. I przy wykonaniu tych samych czynności na tych modelach (pobranie pliku .xlsm wagi 6MB z poczty i otwarciu w excel na tych tel. Redmi 3 robi to najszybciej i bez zająknięcia. A po za tym mimo, że dla Xiaomi to najniższa półka to wszyscy nazywają go średniakiem w rozsądnej cenie, a tak samo samsung pisze o A5. 

Witam wszystkich

Przymierzam się do kupna Redmi 3 i w związku z tym mam pytanie dla użytkowników wersji kolorystycznej white i gold czy dioda powiadomień jest widoczna w świetle dziennym ? Na filmikach ciężko to stwierdzić, a na pewno lepszy kontrast będzie z ciemnym przodem w wersji black.

I drugie, może głupie pytanie, ale nigdy nie korzystałem z tego serwisu, to czy promocja (6th anniversary) na Aliexpress zaczyna się 29.03 naszego czasu czy chińskiego ? I dla tych co już obserwowali podobne promocje to czy te 3000 sztuk Redmi 3 u Goldiego rozejdzie się jak świeże bułeczki w ciągu godziny, czy można będzie się jeszcze załapać na zakup jutro w tej cenie?

@konar

Ja dla pewności kliknie sobie o tej 9:05 :) . Dodam, że podobno można kupić a zapłacić po powrocie z pracy/szkoły (ja też tak właśnie będę robił), więc spoko :) .

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Ja w sprawie aparatu. W ogóle nie rozumiem sposobu w jaki działa lampa błyskowa (o ile to tak można nazwać). Ustawiając ją w tryb AUTO ona mi się praktycznie w ogóle nie odpala, a aparat robi mi zdjęcie przy czasie  1/10 s. To siłą rzeczy zdjęcie musi być poruszone. Jak w ogóle lampa przy takim czasie może się nie odpalić? W ogóle pomiar światła jest jakiś totalnie ułomny. Czy u was też zmiana sposobu pomiaru światła nic nie zmienia?

@Weronikazduzadupa, od siebie mogę powiedzieć że jako posiadacz tego telefonu od ponad tygodnia to jest to cud telefoniczny. Telefon zamówiłem na allegro bo zależało mi na czasie i od pierwszego dnia byłem nim zachwycony. Nakładka jest bardzo fajna, po przesiadce z S3 to jest bardzo pozytywne wrażenie :)

Co do wydajności to jest bardzo dobrze. W gry nie gram, pisze dużo smsów, oglądam codziennie kilka filmków na YT i telefon wytrzymuje koło 11h na włączonym ekranie! (S3 przy identycznym wykorzystaniu siadał po 3h 20min :))

Także jeżeli ma ktoś wątpliwości co do telefonu za taką cenę to wystarczy przejrzeć kilka recenzji, forum i już ich mieć nie powinien :)

Z całego serca polecam ten telefon i jedyny na jaki bym chciał go zamienić to na Redmi 3 ale całe czarne!

@konar, w wersji "czarnej" mam ustawioną białą diodę i nie mam problemu z "odczytaniem" jej. Myśle, że jak ustawi się na jaśniejszych wersjach jakiś niebieski kolor, to bez problemu sie ją zobaczy ;)

Edited by Menntu
1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

Ja mam pytanie co do roota. Działa wam na dev xiaomi.eu? Opcja w panelu sterowania jest, ale u mnie nie działa.

Root działa, ale w panelu sterowania pisze " brak aplikacji z root"

@cincin27, @Menntu, dzięki Panowie. Dzisiaj zakupiłem u goldwaya telefonik, niestety były dostępne tylko dwie wersje kolorystyczne silver white i fashion gold. Polowałem na classic gold, a z braku laku wziąłem zloty z wzorkami. No to teraz trzeba swoje odczekać i zacząć testować :D