lukaschels

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Witam wszystkich.

2 godziny temu, Sloniu napisał:

Można. 3 minuty roboty.

Sloniu 3 minuty roboty to ja bym prosił o krok po kroku dla redmi 3 z linkami bo jestem kompletnie zielony ;) i dla mnie to czarna magia.

Oczywiscie dla zablokowanego bootloadera i ten polski rom z xiaomi.eu

I czy da się na Windows10?

I czy to jest bezpieczne? ;)

Edited by Apap

No właśnie wypadałoby by ktoś zrobił prostą, pełną instrukcję z linkami. Bo wersja "trochę tego, trochę tego" nie pociesza ;D

Ta wersia xiaomi.eu może być od razu wgrana na ROM od Goldway'a ? Czy wpierw trzeba oficjalkę wgrać ?

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Edited by jarekm95
  • Like 2

http://www.mi.com/in/hdindex/openbuy/#HM3A

Czyżby Xiaomi ponownie wchodziło do Indii? Na razie piszą o Redmi note 3. Ale może niedługo pojawi się Redmi 3 a wtedy będzie oficjalnie wiadomo jaki ten telefon ma SAR, bo będą musieli to napisać w instrukcji.

A druga dobra informacja - technos obniżył cenę redmi 3 do 689zł, więc nie ma co się nawet stresować zakupem w xiaomi.com.pl ;).

Dzięki. ;)

Czyli tych 3 opcji flash all ... nie zmieniamy? zostaje na flash all except storage.

Jak z bateria na tym Romie?

Jak z aktualizacją OTA?

P.S. Technos ma ale tylko szary... z xiaomi.com.pl też miałem przygodę... był dostępny kupiłem zapłaciłem a na drugi dzień informacja że jednak brak na magazynie i czy czekam jakieś kilka dni czy chce zwrot? Oświadczyłem iż chce zwrot i na drugi dzień były na koncie...

Edited by Apap

@Apap

Tak, zostaje. Jak mam ci napisać jak bateria jak wczoraj wieczorem się pojawił...
OTA Xiaomi.eu podobno ma, ale rónież sam nie doświadczyłem bo jest uwaga tu zaskoczenie poniedziałek, a aktualizacje są w piątki
Ja tak czy siak czekam z utęsknieniem na pełnoprawne MiuiPolska

Edited by jarekm95

To pozostaje poczekać kilka dni i bardzo proszę o spostrzeżenia wszystkich posiadaczy Rom z jezykiem Polskim z xiaomi.eu...

Szkoda że MiuiPolska nie można tak instalować jak to z Xiaomi.eu

A tak z ciekawości to czym się to będzie różniło MiuiPolska od Xiaomi.eu poza plusem w postaci OTA xiaomi.eu???

Edited by Apap

Super tylko jaki to SAR całkowity/head/body?

Przykładowo

http://gadgets.ndtv.com/xiaomi-redmi-note-3-3119

SAR dla Xiaomi Redmi Note 3 podany jako 0.56, gdzie zgodnie z

http://sarshield.com/radiation-chart/

wszystkie telefony xiaomi (nie ma tam akurat redmi note 3) mają sar od 1,18 do 1,62, więc gdzieś jest napisana nieprawda (chyba, że redmi note 3 się jako jedyny im udał).

Te 1,33 jest właśnie wzięte ze strony sarshield, która tak naprawdę jest witryną do sprzedaży cudownych pochłaniaczy promieniowania, które nie maja prawa działać. Dużo spokojniejszy byłbym jakby była oficjalna wartość w instrukcji.

jarekm95

Ostatnie chyba już pytanie. Wersja posiadanego oprogramowania nie ma znaczenia? Czy trzeba mieć oryginalny albo jakiś inny konkretny?

1 godzinę temu, jarekm95 napisał:

Ręce opadają...

• Like 1

Niby opadają... ale szkoda by mi było gdybym utopił telefon przez jakieś niedopatrzenie które dla "wszystkich" jest oczywistą oczywistością...

Nadal ponownie proszę o informacje na temat baterii na tym romie xiaomi.eu - porównanie SOT i odczucia.

2 godziny temu, jarekm95 napisał:

Trzeba  być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:
1.Pobieramy
-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g
2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:
3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem
4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)
5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"
6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie
7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

Mam problem. Wykonuję punkt 5 wciskam refreh pojawia się index 1, com 10, progress puste, wciskam flash progress 2 sek. i czerwony napis nazwa pliku katalogu lub składnia etyk. jest nieprawidłowa 0x8007007b:open programmer "MPRG*.hex" . Co robię źle? Wszystko robię na windows 10 i  Miui 7.1.3.0 stable

Edited by moon

Ciężko napisać jak bateria bo przecież większość dopiero od dzisiaj testuje ten rom. Nie powinno być problemów, wszystko działa w 100%. Pierwszy raz ingerowałem w jakikolwiek telefon i jeżeli robi się WSZYSTKO zgodnie z instrukcją nie jest to trudne a ryzyko jest zawsze no ale coś za coś. Pozdrawiam użytkowników Redmi 3. Jak na telefon za 600 zł to kurde żyleta.

8 godzin temu, superbart napisał:

Generalnie xiaomi.com.pl nie jest polecanym sklepem i to możesz przeczytać tutaj: 

Ja akurat zakupiłem u nich telefon bez większych problemów. Za pobraniem, przyszedł na drugi dzień i soft był oryginalny chiński bez żadnego grzebania. Jednak po przeczytaniu opinii mam wątpliwości co do ewentualnego serwisu reklamacyjnego jakby miało dojść do takiej usługi. Ze sprawdzonych sklepów to masz spemall ( wysyłka bez VAT ) oraz ibuygo ( podobno mają serwis gwarancyjny na terenie Polski ).

Kupiłem tam dwa telefony i nie tylko i na nic nie narzekam. Narzekają tylko defetyści i osoby nie potrafiące sobie same poradzić.

Bateria raczej będzie trzymała podobnie do china stable, bo multilanguage opiera się właśnie na tym romie.

Co do telefonu, mam go tydzień i nie potrafię wyjść z wrażenia, że można mieć tak dobrze wykonany telefon o bezkonkurencyjnej specyfikacji w swoim przedziale cenowym.

25 minut temu, moon napisał:

Mam problem. Wykonuję punkt 5 wciskam refreh pojawia się index 1, com 10, progress puste, wciskam flash progress 2 sek. i czerwony napis nazwa pliku katalogu lub składnia etyk. jest nieprawidłowa 0x8007007b:open programmer "MPRG*.hex" . Co robię źle? Wszystko robię na windows 10 i  Miui 7.1.3.0 stable

Wypakowałeś bezpośrednio na c:? nie masz spacji w ścieżce? sprawdź też czy na 100% dobrze się pobrało, czy nie ma błędów crc
Wyłącz też wszelkie antywirusy i firewalle, a jak dalej nie pomoże to próbuj na innym kompie/systemie

Edited by jarekm95

@herrek Na pudełku nie ma podanej wartości SAR, jedynie na papierkach jest coś wspomniane że jest niższa niż 2.0W/kg.

Edit: Dokładnie to co kolega niżej wysłał.

Edited by cukru
  • Like 1

4 minuty temu, herrek napisał:

czy może ktoś przeczytać i podać z pudełka wartość SAR tego telefonu?

IMG_20160307_190213.jpg

• Like 1

u mnie aktualizacja poszła bez problemu - dzięki za instrukcję :)

jednak cofam co napisałem wcześniej - fajnie jest mieć system bez tych wszystkich krzaczków i zbędnych aplikacji .

Ja za to potwierdzam to, że na multilangu od XiaomiEU MiPilot nie włącza się i słabą responsywność zaraz po uruchomieniu - po chwili to mija, więcej na razie ciężko stwierdzić.

• Like 1

56 minut temu, jarekm95 napisał:

Wypakowałeś bezpośrednio na c:? nie masz spacji w ścieżce? sprawdź też czy na 100% dobrze się pobrało, czy nie ma błędów crc
Wyłącz też wszelkie antywirusy i firewalle, a jak dalej nie pomoże to próbuj na innym kompie/systemie

Wypakowałem na c, spacji nie ma, pobrało bez błędów. Spróbuję jeszcze wyłączy antywirusa i firewalle może to to. W menedżer urządzeń mam tak jak na screenshot. Czy coś jeszcze powinno być? 

Zrzut ekranu (6).png

Zrzut ekranu (8).png

Ten MiPilot to masakra, również mi nie działa i brakuje w kontaktach opcji do przenoszenia danych z karty na telefon, w oryginale była :(

Jakby nie to że wystałem do chmurki była by d*pa :)

Reszta rzeczy chyba działa OK 

30 minut temu, moon napisał:

Wypakowałem na c, spacji nie ma, pobrało bez błędów. Spróbuję jeszcze wyłączy antywirusa i firewalle może to to. W menedżer urządzeń mam tak jak na screenshot. Czy coś jeszcze powinno być? 

Zrzut ekranu (6).png

Zrzut ekranu (8).png

A może spróbuj bez żadnych folderów, podfolderów, po prostu bezpośrednio na dysk. uda się wgra ROM to po prostu usuniesz bałagan i po sprawie.

1 godzinę temu, cukru napisał:

@herrek Na pudełku nie ma podanej wartości SAR, jedynie na papierkach jest coś wspomniane że jest niższa niż 2.0W/kg.

Edit: Dokładnie to co kolega niżej wysłał.

dual sim, wiec pewnie tak jest przy 2, nie dziwota

17 minut temu, przekus napisał:

brakuje w kontaktach opcji do przenoszenia danych z karty na telefon, w oryginale była :(

Dziwne, ja mam normalnie w opcjach kontaktów "Kopia i przywracanie kontaktów" i jest "Przywróć z nośnika" i "Dodaj kontakty z karty SIM".

4 minuty temu, cukru napisał:

Dziwne, ja mam normalnie w opcjach kontaktów "Kopia i przywracanie kontaktów" i jest "Przywróć z nośnika" i "Dodaj kontakty z karty SIM".

no i jak to klikniesz ma do wyboru tylko (w moim przypadku) chmure Xiaomi albo Google nie da sie jak wcześniej zapisać do pliku i potem na telefon

@przekus Jeśli dobrze mi się wydaje, to to jest tylko wybór konta do synchronizacji, gdy wybierzesz konto możesz normalnie zgrać kontakty.

Cóż, u mnie po wybraniu konta normalnie pyta się o import pliku vCard. A co do MiPilot to zainstalowałem apkę z tematu o MIUI 6.3.3 i działa bez problemu.

@jarekm95

Dzięki za instrukcje. Wszystko poszło gładko. Niekiedy proste rzeczy warto jednak dobrze opisać tym bardziej, że telefon nie kosztuje 50 zł, a nigdy się tego jeszcze nie robiło.

Edited by korbielow