Jump to content

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W tym wypadku chyba wyjątkowo tak. Tylko dla bezpieczeństwa jakąś kopię trzeba zrobić. Na en.miui znalazłem  potwierdzenie, że 9.6 stable będzie ostatnie dla Redmi 3 i wersji dev już nie będzie. 

Nie, z chromem nie można synchronizować. Ukrycia ostatnich wyszukiwań też chyba nie ma, ale można wyczyścić dane, np historię i powinny zniknąć. Masz to w ustawieniach przeglądarki.

To pobierz ręcznie przez komputer, wgraj do telefonu i uruchom instalację z pliku w aktualizacjach. Coś tam ci się pokopało, co to nie wiadomo. Tu masz linka do najnowszej wersji, pobierasz rom recove

Posted Images

kupując z ibuygo, mamy zagwarantowany serwis xiaomi we Wrocławiu? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Opcja +5$ przedłuża gwarancję o rok, czyli mamy 24 miesięcy gwarancji?

zastanawiam się nad zakupem z ibuygo. Z kuponami, przesyłką (gwarancja braku VAT) i dodatkową gwarancją wychodzi 159$, co jest ceną konkurencyjną zważywszy na 24 miesiące gwarancji i serwis w PL

To weszło przez miflasha, dzięki, tego z działu download nie wgrałem bo mam problem z odblokowaniem bootloadera.
Pierwsze wrażenia - język pl jest, większość albo wszystko spolszczone, płynność działania przy pierwszym uruchomieniu jakby spadła, po restarcie jest już raczej ok; nie wiem czemu ale nie działą mi mipilot - po prostu się nie uruchamia.

9 minut temu, jarekm95 napisał:

To weszło przez miflasha, dzięki, tego z działu download nie wgrałem bo mam problem z odblokowaniem bootloadera.
Pierwsze wrażenia - język pl jest, większość albo wszystko spolszczone, płynność działania przy pierwszym uruchomieniu jakby spadła, po restarcie jest już raczej ok; nie wiem czemu ale nie działą mi mipilot - po prostu się nie uruchamia.

GPS i mapy działają bez rebootu??

Przed chwilą, jarekm95 napisał:

No jasne że działają.

Ok, dzieks za info. Zabieram się za gromadzenie plików. Ciekawe czy można od razu zainstalować tego multi od xiaomi.eu na felerne multi ze sklepu za pomocą MiFlash z pominięciem instalacji stable china

2 minuty temu, zourv napisał:

jak wylaczyc funkcje auto uaktualnienia  w redmi3? jest cos takiego? doipero pierwszy raz uruchomlem tel,

co masz na myśli? co to za opcja? chodzi ci o autoupdate softu? jak tak to musisz mieć oryginalny soft.

3 minuty temu, eloelo1 napisał:

Rozumiem, że mogę kupić telefon np od spemall albo goldway, a następnie do xiaomi mam napisać prośbę o odblokowanie bootloadera?
Sorry za lamowskie pytanie, ale nie ogarniam tego wszystkiego już :V

tak, możesz wysłać wniosek, zanim ci przyjdzie to pewnie już ten problem będzie rozwiązany, bo póki co chyba jeszcze nikt tu nie odblokował

Przed chwilą, czaszka napisał:

Te wszystkie cyrki tylko po to, żeby mieć język polski? Bez sensu :?

bez sensu to jest się wypowiadać jak się nie używało

Gratulacje :)

Pytanie:

Czy wersja xiaomi.eu i miuipolska różnią się tylko językiem czy są jeszcze jakieś modyfikacje ? A może mogę zainstalowac wersje z miui polska i ustawić angielski ?

Docelowo chce nie miec nic po chinsku, za to chce miec apki od google i używać tego jak normlanego smartfona na androidzie. Najlepiej wszysko po angielsku.

Edited by Tenfilip

Są różnice, miuipolska ma więcej funkcji, np z redmi 2 pamiętam zmieniające się tapety blokady i blokady reklam, czego mi tu bardzo brakuje :). Tak, miuipolska ma też angielski. Skoro nie zależy ci na polskim to ja na twoim miejscu chyba bym zainstalował oficjalny i dograł google.

Mam dziwną wersję softu ze Spemall (byłem przekonany, że będzie oryginalny) co lepiej zrobić najpierw, zainstalować oficjalny rom według instrukcji czy a później ten rom eu, który wrzucił Acid, czy od razu ten eu bez instalacji oficjalnego? Ktoś wytłumaczy krok po kroku jak zainstalować rom eu przez miflash? (Jestem zielony w temacie) pozdro!

To ja to na razie olewam, instaluję oficjalny stabilny chiński V7.2.4.0. Krzaków się prawie pozbyłem, brak polskiego mi nie przeszkadza, a przynajmniej wszystko powinno działać ok. Jak czasami dostanę jakiegoś sms-a po chińsku, to też nie problem, zrzut ekranu, do tłumacza googla i wiem o co chodzi!

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Są różnice, miuipolska ma więcej funkcji, np z redmi 2 pamiętam zmieniające się tapety blokady i blokady reklam, czego mi tu bardzo brakuje :). Tak, miuipolska ma też angielski. Skoro nie zależy ci na polskim to ja na twoim miejscu chyba bym zainstalował oficjalny i dograł google.

Tak mam zrobione (7.1.1), ale jest masę gówna chińskiego. Apki, app store i inne smieci. Cholera wie co ten telefon wysyła do Chin.

Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że w tym ROMie co jest obecnie udostępniony na miui polska też to gówno jest?

9 godzin temu, Guziiik napisał:

@Acid, a czy pomimo wrzucenia tego ROMu planujesz w przyszłości udostępnić oficjalne i pełnoprawne MIUIPolska dla R3? :) 

A co jest z tym ROMem nie tak ? To nie jest "pełnoprawny" obraz ?

Edited by Tenfilip

Generalnie xiaomi.com.pl nie jest polecanym sklepem i to możesz przeczytać tutaj: 

Ja akurat zakupiłem u nich telefon bez większych problemów. Za pobraniem, przyszedł na drugi dzień i soft był oryginalny chiński bez żadnego grzebania. Jednak po przeczytaniu opinii mam wątpliwości co do ewentualnego serwisu reklamacyjnego jakby miało dojść do takiej usługi. Ze sprawdzonych sklepów to masz spemall ( wysyłka bez VAT ) oraz ibuygo ( podobno mają serwis gwarancyjny na terenie Polski ).