Jump to content

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

• Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

W tym wypadku chyba wyjątkowo tak. Tylko dla bezpieczeństwa jakąś kopię trzeba zrobić. Na en.miui znalazłem  potwierdzenie, że 9.6 stable będzie ostatnie dla Redmi 3 i wersji dev już nie będzie. 

To pobierz ręcznie przez komputer, wgraj do telefonu i uruchom instalację z pliku w aktualizacjach. Coś tam ci się pokopało, co to nie wiadomo. Tu masz linka do najnowszej wersji, pobierasz rom recove

@Alucard Tu możesz pobrać te dokumenty, ale wątpię żeby to było przyczyną. https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/documents-xiaomi/documents-3-5-1-1-release/documents-5-1-1-android-apk-download/

Posted Images

Niestety equalizera nie poprawili, z kartą SD widzę że można sobie poradzić bo to problem nadanych uprawnień, a angielskiej wersji Mipcsuite powtórnie nie testowałem, ale wątpię żeby zadziałała, bo trzeba tą wersję po prostu od nowa przetłumaczyć z najnowszej chińskiej!

• Like 1
Niestety equalizera nie poprawili, z kartą SD widzę że można sobie poradzić bo to problem nadanych uprawnień, a angielskiej wersji Mipcsuite powtórnie nie testowałem, ale wątpię żeby zadziałała, bo trzeba tą wersję po prostu od nowa przetłumaczyć z najnowszej chińskiej!

Co masz na myśli mówiąc o karcie SD?

Witam wszystkich :)

Jako że to mój pierwszy post na forum, najpierw chciałbym się grzecznie ukłonić i przywitać. Do tej pory tylko Was czytałem i tylko utwierdzaliście mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem swój nowy telefon. Chciałbym się też pochwalić - dziś w końcu dotarł do mnie Redmi 3, którego zamówiłem 4 lutego. Niestety majfriend Goldway się nie wykazał i nie wysłał telefonu jeszcze przed ichnim Nowym Rokiem, choć wyraźnie to obiecali na stronie... Ale jak już poszło, to się wyrobili w 9 dni. Dostałem w gratisie badziewnego silikonowego kondona na telefon i folię na ekran. Obyło się bez VAT :)

Przesiadłem się z Windows Phone i MiUI to dla mnie czarna magia, więc póki co na temat samego telefonu niewiele mogę powiedzieć. Jedynie to, że szary okazał się za mało szary jak dla mnie. 

Pozdrawiam.

Dnia 21.02.2016o13:38, kaloks napisał:
Dnia 21.02.2016o13:06, Robinson napisał:

Czy to nagrywanie dotyczy zarówno rozmów przychodzących jak i wychodzących?

Dnia 21.02.2016o13:38, kaloks napisał:

Tak

Czy możliwe jest nagrywanie rozmów, jeśli nie ma się karty SD?

1 godzinę temu, emzecik napisał:

Witam wszystkich :)

Jako że to mój pierwszy post na forum, najpierw chciałbym się grzecznie ukłonić i przywitać. Do tej pory tylko Was czytałem i tylko utwierdzaliście mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem swój nowy telefon. Chciałbym się też pochwalić - dziś w końcu dotarł do mnie Redmi 3, którego zamówiłem 4 lutego. Niestety majfriend Goldway się nie wykazał i nie wysłał telefonu jeszcze przed ichnim Nowym Rokiem, choć wyraźnie to obiecali na stronie... Ale jak już poszło, to się wyrobili w 9 dni. Dostałem w gratisie badziewnego silikonowego kondona na telefon i folię na ekran. Obyło się bez VAT :)

Przesiadłem się z Windows Phone i MiUI to dla mnie czarna magia, więc póki co na temat samego telefonu niewiele mogę powiedzieć. Jedynie to, że szary okazał się za mało szary jak dla mnie. 

Pozdrawiam.

Witamy ;)

Ja zamówiłem 8 i dalej czekam ;< Może w przyszłym tyg. dostanę, bo już w WER Warszawa od wczoraj jest - oby bez VAT ;>  

9 godzin temu, michaelwaut napisał:

Testował ktoś sposób na 3w1? Dwie simki i kartę pamięci?

Ja próbowałem i niestety nie udało się.

Używałem chipa ze starej karty sim, zeszlifowany na max - może mimo to jest grubszy niż nowe, dodatkowo zamiast kleju taśma dwustronna.

Za ciasno i na siłę nie chciałam wciskać. Przytarcie papierem ściernym karty microsd teoretycznie powinno pomoc.

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3146029.html

Siemka ludziska !
 Właśnie otrzymałem Redmi 3 od allegrowicza Sklep_TV-SAT. Zakupiony w środę po 18, doszedł w piątek ok 12.
Przesiadłem się z sgs2. Jestem bardzo miło zaskoczony. Najgorsze są krzaczki. Nawet po zmianie języka telefonu na angielski przeglądarka jest po chińsku. Co do miui polska, wiadomo ile trzeba będzie czekać na oficjalne wsparcie dla r3?
Pozdrawiam

miuipolska to nie jest oficjalne wsparcie; nie, nie wiadomo ile będzie trzeba czekać
co do przeglądarki - jak ci przeszkadza to zainstaluj inną

mór R3 też w wer wawa, mam nadzieję że ominie go vat - poprzedniej sztuki niestety nie ominął

2 minuty temu, wieszOCB napisał:

Jarku, chodzi o to, że każda przeglądarka ma język chiński. Ze sklepu google nie moge nic pobierać bo wyskakuje jakiś błąd.
Pozostaje czekać na odblokowanie bl i miui polska.

A co to za błąd? Też krzaki?

miui 7.1 stable
7.1.1.0(LHPCNCK)
Android version 5.1.1 LMY47V
Czyli powinienem mieć cały telefon i aplikacje po angielsku po zmianie języka? Zainstalowałem firefoxa - krzaczki. Oryginalna-krzaczki. Chrome nie moge, bo jest z sklep play.

Kurde nie chce mi sie bawić w odsyłanie za bardzo

14 minut temu, wieszOCB napisał:

miui 7.1 stable
7.1.1.0(LHPCNCK)
Czyli powinienem mieć cały telefon i aplikacje po angielsku po zmianie języka? Zainstalowałem firefoxa - krzaczki. Oryginalna-krzaczki. Chrome nie moge, bo jest z sklep play.

To napisz do sprzedawcy i niech on się z tym buja, zdalnie pewnie Ci pomoże, bo wie co tam wgrywał i pewnie ma taki problem z każdym klientem.

Ja wiem, ze sam dogralem google play, przestawilem lokacje na koncie google na PL i od tego czasu mam mniej problemow z apkami w innym jezyku.

39 minut temu, wieszOCB napisał:

miui 7.1 stable
7.1.1.0(LHPCNCK)

w jakim sklepie kupowałeś telefon ?

8 minut temu, przekus napisał:

wieszOCB,

też tam kupiłem i mam to samo

Udało mi się zainstalować google play. Niestety po odpaleniu aplikacji włącza się na chwilę i nagle tak jakby minimalizuje. Myślałem, że obejdzie się bez problemów a tu psikus. Strach nawet na maila się zalogować.
[email protected]!
Udało się ! Reinstalacja play store pomogła. Mam już chrome i sklep po angielsku:)

Edited by wieszOCB
12 minut temu, wieszOCB napisał:

Udało mi się zainstalować google play. Niestety po odpaleniu aplikacji włącza się na chwilę i nagle tak jakby minimalizuje. Myślałem, że obejdzie się bez problemów a tu psikus. Strach nawet na maila się zalogować.
[email protected]!
Udało się ! Reinstalacja play store pomogła. Mam już chrome i sklep po angielsku:)

Możesz opisać takiemu leszczowi jak ja jak to zrobiłeś?

Przed chwilą, przekus napisał:

Możesz opisać takiemu leszczowi jak ja jak to zrobiłeś?

Też nie jestem alfą i omegą :D
Wykonaj przygotowania i później w wyszukiwarce telefonowej wpisz sobie google.pl Następnie na googlach wpisz nazwę tego \/ tematu. I z poziomu telefonu pobieraj instalke. Reszte lecisz jak na instrukcji. Nie instaluj innych śmieci tylko sam play store.
Łap temat:

O boshe Panowie... Ale przeczytaliscie instrukcję instalacji usług google?

Samo zainstalowane sklepu play nie wystarczy bo później sypie błędami jak powyżej. Zamiast skarżyć się na forum włączylibyscie ciut własnej inwencji bo 95% problemów jakie nas spotykają ktoś już miał i to gdzies opisał.

Najlepiej zainstalować wszystko co proponuje google installer na pierwszym ekranie (oczywiście że nie trzeba ale w gąszczu chińskich znaczków trudno zobaczyć które to usługi google). Trzeba uważnie zezwalac na instalację każdego modułu (domyślnie włączone jest pytanie o wszystko).

W Google installer będzie później widać co jest a co nie jest zainstalowane. Najważniejsze to usługi google - bez nich sklep sypie błędami jak powyżej albo nie można się zalogować.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

4 minuty temu, squirrelkuss napisał:

O boshe Panowie... Ale przeczytaliscie instrukcję instalacji usług google?

Samo zainstalowane sklepu play nie wystarczy bo później sypie błędami jak powyżej. Zamiast skarżyć się na forum włączylibyscie ciut własnej inwencji bo 95% problemów jakie nas spotykają ktoś już miał i to gdzies opisał.

Najlepiej zainstalować wszystko co proponuje google installer na pierwszym ekranie (oczywiście że nie trzeba ale w gąszczu chińskich znaczków trudno zobaczyć które to usługi google). Trzeba uważnie zezwalac na instalację każdego modułu (domyślnie włączone jest pytanie o wszystko).

W Google installer będzie później widać co jest a co nie jest zainstalowane. Najważniejsze to usługi google - bez nich sklep sypie błędami jak powyżej albo nie można się zalogować.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

No tak, tylko np u mnie staje ta instalacja na 82% i d*pa dalej nie chce ruszyć.(jeżeli mówimy o instalacji z chinskiego app store) jeżeli jest jakiś inny sposób może dasz linka ponieważ można coś pominąć w tym gąszczu tematów

wieszOCB tamto juz instalowałem, nic potem z tego sklepu nie działa

Link do chińskiego instalera usług googla jest w poście dotyczącym instalacji tych usług i to jak najbardziej działa, trzeba zainstalować nie tylko sklep, ale też inne usługi potrzebna do jego działania. Po instalacji reboot telefonu, bo bez tego sklep się nie odpali (wszystkie zainstalowane usługi muszą się załadować). Co do chińskiej przeglądarki wystarczy ustawić stronę startową np google.pl i nawet da się jej używać. Po zainstalowaniu innej  przeglądarki trzeba wejść w ustawienia programów i wybrać tą nową przeglądarkę jako domyślną. Rom wygląda na oryginalny chiński i nie powinien sprawiać problemów (już są dwie nowe aktualizacje tego romu) 

Złotego nie widziałem, ale mam srebrno białego i już w tym kolor aluminium jest lekko szampański. Znajoma kupiła ten nazywany szarym z czarnym frontem i w tym aluminium jest tak naprawdę srebrne, nie szare. Złoty musi być bardzo wyzywający i przód też ma złoty! Chyba nie bez powodu kosztuje najmniej, przypuszczam, że źle ocenili preferencje klientów i im zalega.

• Like 1