lukaschels

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Widziałem że na aliexpreśss w goldwayu sprzedają z multilanguage modem ich autorskim. Ktoś testował? Tzn że tel kupiony u nich będzie miał odblokowany bootloader?

12 minut temu, lacris napisał:

Widziałem że na aliexpreśss w goldwayu sprzedają z multilanguage modem ich autorskim. Ktoś testował? Tzn że tel kupiony u nich będzie miał odblokowany bootloader?

tutaj o tym

nie tylko goldway, wszyscy tak sprzedają, nie trzeba odblokowywać bootloadera żeby zainstalowac rom

9 godzin temu, jarekm95 napisał:

Powiedzcie lepiej (ci co fon już mają) czy GPS jest jakiś kiepski? Bo Pirzu zdaje się coś narzekał? I czy znaleźliście jakieś inne wady po pewnym czasie użytkowania?

Piałem w innym wątku GPS działa rewelacyjnie. Fix w jedną sekundę (lub dwie) - całe niebo satelit, A jak już złapiesz fixa to i w budynku niedaleko od okien też łapie. Próbowałem w betonowym garażu i nawet łapał poszczególne satelity, ale chyba tylko z jednej strony (przez zamkniętą bramę) i na tyle co mi starczyło cierpliwości to nie złapał. Ale generalnie akurat o GPS się nie trzeba martwić.

Testowałem GPS na automacie z Gdańska do Krakowa pięknie chodzi, nie gubi sygnału szybko znajduje satelity. A co do Lte to w plusie rzeczywiście pomoglo odblokowanie lte na infolinii restart telefonu i lte działa.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Właśnie kupiłem Redmi 3 i pojawił się u mnie problem. Posiadam drugą karte sim (Aero2) lecz nie pasuje do slotu (jest za duża). Ktoś miał tak samo i zaradził temu problemowi ?

1 minutę temu, emkaesior napisał:

Właśnie kupiłem Redmi 3 i pojawił się u mnie problem. Posiadam drugą karte sim (Aero2) lecz nie pasuje do slotu (jest za duża). Ktoś miał tak samo i zaradził temu problemowi ?

Albo wycinarka, albo nożyczki. Zobacz sobie fotki w necie jak przyciąć.

https://goo.gl/aZ0QSz

Kurczę, tak czytam o tych cenach i nie ogarniam - te niższe dotyczą chyba wersji 2 GB RAM i 16 GB pamięci? bo kupiłam właśnie za 999 zł na allegro Redmi Note 3, ale 3 GB RAM i 32 GB pamięci.

1 minutę temu, denaturat napisał:

Kurczę, tak czytam o tych cenach i nie ogarniam - te niższe dotyczą chyba wersji 2 GB RAM i 16 GB pamięci? bo kupiłam właśnie za 999 zł na allegro Redmi Note 3, ale 3 GB RAM i 32 GB pamięci.

Redmi Note 3 to inny telefon ... ten wątek jest o Redmi 3 (bez Note) :)

1 minutę temu, ufo napisał:

Redmi Note 3 to inny telefon ... ten wątek jest o Redmi 3 (bez Note) :)

O jezusku, ale ja jestem ślepa, masakra... Dzięki wielkie :)

Na stronie xiaomi.sklep.pl w opiniach Redmi 3 admin pisze, że jest już na 70-80% spolszczony... Ciekawy jestem jak będzie wyglądać to spolszczenie.

Nie ma co się kłócić co do ceny i sensowności zakupu. Jaka jest - każdy widzi, każdy ma inne preferencje i inną grubość portfela. Jeden kupuje zaraz po premierze, bo chce nowość, inny tuż przed wycofaniem ze sprzedaży bo najtaniej. Powiedzcie lepiej (ci co fon już mają) czy GPS jest jakiś kiepski? Bo Pirzu zdaje się coś narzekał? I czy znaleźliście jakieś inne wady po pewnym czasie użytkowania?

Dokladnie, ja naleze do osob lekko czekajacych. A jakbym mial teraz kupowac za 780zl prawie redmi 3 to juz wolalbym wersje 4G od goldwaya kupic xiaomi mi4 white :-) za 185$ dlatego ja Twierdze ze w PL kupowanie w obecnej cenie tego tela to grube przeplacanie :-)

Ale zgadzam sie kazdy robi jak chce.

Ogolnie Redmi 3 bedzie i jest swietnym telefonem i dobrze wykoannym ale cena ktora jest jego wlasciwa to 500-550zl i jest w tej cenie bezkonkurencyjny jesli chodzi o 5 cali i telefon z miui :-)

Udqnych zakupow wszystkim zycze, i zdajcie relacje z zakupow.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

On nie bedzie dostepny za 500zl w Polsce. Impoter chce zarobic i musi zaplacic Vat. Nawet jak kupi za 100$ to nie sprzeda mez marży, a z tego co widze to ta wychodzi ok 100zl wzwyz. Jak ktos chce taniej to tylko z Chin, a nóż sie uda bez Vat

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Ci co jęczą że telefon jest wart 500-550 zł niech pokażą mi inny tel za 750-800 zł który jest lepszy od R3 :) bardzo proszę a szczerze się zastanowię nad zakupem R3 za te 750-800 zł

• Like 1

możesz wysłać link do tej oferty?

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Podalem za 850zl masz no xiaomi mi4 lte bialy u goldiego, redmi note 2 dla mnie tez lepszy. Zalezy kto pod jakim katem patrzy. Ale seria mi jest lepsza niz redmi.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

możesz wysłać link do tej oferty?

No ale jak z chin to tam ten redmi kosztuje właśnie 500-550zł  więc porównanie trochę bez sensu.

/edit
aj sory, nie zauważyłem że edytowałeś

Edited by jarekm95

Chodzi mi o kwote jaką kolega ma do wydania na telefon. Dlatego napisalem ze plus vat, bo skoro nie ma wiecej to co zrobi jesli jednak bedzie musial go zaplacic. Oczywiscie na 100% sie zgadzam z Tobą jesli chodzi o zakupy z Chin.

• Like 1

Minus jest taki, ze nawet kupujac dzis z chin, w lutym telefonu nie dostaniesz. Swietują

8 minut temu, tpawel napisał:

Minus jest taki, ze nawet kupujac dzis z chin, w lutym telefonu nie dostaniesz. Swietują

Goldway napisał, że nie świętują (na stronie sklepu i na fanpage fb). A z tego co wiem to wysyłają z Holandii, więc jest gicior.

4 minuty temu, Eragon napisał:

U Goldway'a kosztuje 128$, co daje na nasze 513zł.

VAT:631

Dalej 100zł taniej niż w PL :D 

Kosztuje 130 USD - mimo że cena poszła w dół to nie dają rabatu 5$ tylko zniżają do ceny 129,99 (potwierdzone info, bo zamawiałem).

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

O spolszczenie pytaj @Acida i bedziesz wiedzial na 100% :-)

Jakoś w to spolszczenie nie wierzę;)

Goldway napisał, że nie świętują (na stronie sklepu i na fanpage fb). A z tego co wiem to wysyłają z Holandii, więc jest gicior.

U Goldway'a kosztuje 128$, co daje na nasze 513zł.

VAT:631

Dalej 100zł taniej niż w PL  

Kosztuje 130 USD - mimo że cena poszła w dół to nie dają rabatu 5$ tylko zniżają do ceny 129,99 (potwierdzone info, bo zamawiałem).

Wysylają przez Holandie, a nie z Holandii. Poza tym co z tego ze Oni pracują ( w co wątpie, moze ktos bedzie mial dyzur i odp na maile) ,skoro ich poczta nie pracuje

Jak myślicie? Będzie w chiński nowy rok jakaś okazja? Pasowało by żeby jeszcze amerykańscy prezydenci trochę poszli w dół :D.

Idą sukcesywnie :-)

Juz w tym tygodniu na pln/usd widywalem chwilowe ponizej 4 zl :-)

51 minut temu, hUBI napisał:

[[email protected] ~]$ adb shell
[email protected]:/ $ su
[email protected]:/ # id
uid=0(root) gid=0(root) context=u:r:init:s0
[email protected]:/ #

ta apka robi chyba tylko roota... zainstalowalem rom od wietnamczykow bez polskiego, root dziala, nie wiem jak sprawdzic czy bootloader jest odblokowany

Edited by jozek661
poprawka

6 godzin temu, Redmi2 napisał:

No ale nic, koniec z mojej strony w tym temacie :-) 

Coś obiecałeś... :)

Ludzie chcą mały telefon z dużą baterią i slotem na kartę a ty uparcie polecasz im Mi4...  może i to jest "wyższa półka" ale dla osób które wyszukały sobie Redmi 3 na pewno nie liczą się punkty w benchmarku.

Tymczasem w moim teście standby-time, minęła druga doba, telefon (Redmi3) zaliczył dziś godzinę rozmówi i bateria spadła do 85% - jak tak dalej pójdzie to dobiję do 12 dni. A 10 powinno być osiągalne bez problemu.

Okrutny test bo zakłada nie-bawienie się nową zabawką :)

• Like 2

Kupiłem Redmi od Goldway,

Rom jest jakiś przerobiony - prawie cały spolszczony, dodatkowo doinstalowane programy TubeVideo,CM Security

Czy dodali spolszczenie MIUI Polska z innego telefonu?

2.png       1.png

Edited by kaloks

22 minuty temu, jozek661 napisał:

szukam tego romu.. mozesz gdzies go wrzucic?

Tak, tylko jaki zgrać ? MiFlashem ?

dobra wszystko fajnie od tego golda a mi dalej nikt nie odpowiedział jak się ma sprawa ewentualnej gwarancji :D bądź co bądź telefonik ma ją na rok (takie przepisy w Chinach, u nas jest minimum 2) czyli zamawiając od golda to muszę mu wysłać na jego adres :D ?