Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zapisem plików na telefonie, gdy podłącze go przez kabel CRDC 2m link. Na innych kablach mogę przerzucić dane. Dodatkowo pliki z telefonu na komputer mogę zgrać, natomiast w drugą stronę nie da rady. Na innych telefonach kabel działa (Samsung, Sony). Czy jest to problem z trybem MTP czy z samym kablem?

edit:

dodałem w pliku build.prop następujące linie:

persist.service.adb.enable = 1
persist.sys.usb.config = mtp, adb

ale nic to nie zmieniło :/

 

Edytowane przez BnQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 15:26, acocieto napisał:

Dostępne sposoby nie działają do końca np ikony zmieniają kształt.

Działają jeśli nie zmienisz DPI poniżej 270.

Dnia 2.11.2017 o 15:26, acocieto napisał:

Którą wersję Miui8 xiaomi,eu polecacie?

Ostatnie MIUI9.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, acocieto napisał:

Ikony powiadomień na górnej belce (...) tez są rozjechane.

Nic takiego nie ma u mnie miejsca.

1 minutę temu, acocieto napisał:

Czym jak zmieniasz dpi?

Dodaję linijkę w build.prop.

1 minutę temu, acocieto napisał:

Z jakiego rozmiaru siatki ikon korzystasz?

5x6, ustawiam przez xMiui, ale na standardowej też jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paveu napisał:

Dodaję linijkę w build.prop.

Istotne gdzie w build.prop dodam linijkę ro.sf.lcd_density=270 http://en.miui.com/thread-21149-1-1.html

6 minut temu, paveu napisał:

5x6, ustawiam przez xMiui, ale na standardowej też jest okej.

xMiui czyli xposed. Próbiowałem https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/themes-apps/mod-change-home-screen-grid-size-miui-t3241906

ale nie sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, acocieto napisał:

Istotne gdzie w build.prop dodam linijkę

Nie ma to żadnego znaczenia. Teraz korzystam z build.prop editor ze sklepu play, on sam robi robotę.

8 godzin temu, acocieto napisał:

xMiui czyli xposed

Wg mnie najlepsza opcja, nie trzeba bawić się w podmianę plików po każdej aktualizacji, wystarczy dodać do kolejki zipa z xposed.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
12 minut temu, Kosarz5 napisał:

Jak robić screeny?

Przytrzymując równocześnie vol- i power, albo trzy palce w dół na ekranie którego screena chcesz zrobić (lub inaczej, jak sobie to ustawisz w ustawienia, dodatkowe ustawienia, skróty gestów i przycisków). Przez górne wysuwane menu u mnie też działa prawidłowo. W różnych romach może to trochę się różnić.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z brakiem miejsca na pamięci wewnętrznej. Czy da się niektóre aplikację przenieść na kartę pamięci?

Screenshot_2018-01-30-11-17-35-708_com.android.settings.thumb.png.c7c15ce625f5d579bdbdb154c585f267.png

Oraz czy wiecie co to są za dane pod "Inne pliki"? - poziomu komputera oraz wbudowanego menadżera plików nie widać nic co by tyle miejsca zajmowało.

Edytowane przez BnQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej aktualizacji 8.2.1 w redmi 3 w aqua mail pro jak klikam dodaj zalacznik to wychodzi z pisania maila do glownego okno aplikacji. nie moge wysylac maili, prosba o pomoc

A teraz dodatkowo zauwazyłem ze jak na pc biore dodaj nowe urzadzenie bluetooth to na redmi 3 nie wyskakuje mi nic zeby potwierdzic to.(te okienko z tym czy sie kod zgadza)

Edytowane przez strony1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BnQ też miałem problem z brakiem pamięci wewn. (RN2 16GB), załadowałem kiedyś sporo gier a teraz mam dwa softy do testowania to też miejsca mało :)
Apkę APPS2SD polecam gorąco!
https://play.google.com/store/apps/details?id=in.co.pricealert.apps2sd.pro&hl=pl
Trochę zabawy jest z tworzeniem partycji, ale w sumie to proste, kartę pamięci tylko musisz sformatować żeby były dwie partycje,
ale to już z poziomu tego programu łatwo można, ogólnie FAQ jest na ich stronie i tutoriale na YT. 

Zainstaluj sobie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.diskusage&hl=pl
Disk Usage, mała apka, przydatna, to będziesz wiedział co zżera :)
A, nie używaj wbudowanej apki do czyszczenia. Skubana potrafi usunąć pliki z gier, 
bo te cleanery ogólnie nie do końca wiedzą co jest śmieciami a co nie.

Co zżera miejsce - wgraj sobie na komp/laptop program MyPhoneExplorer i taki sam wgraj na telefon ze sklepu Play
(super darmowa apka przydatna do telefonu), 
wejdź w katalog główny pamięci wewn.lub do folderu DCIM i zobacz ile zajmuje .thumbnails.
Czasem to nieźle się rozrasta.

Screenshot_2018-02-09-07-52-13-733_in.co.pricealert.apps2sd.pro.png

@strony1984 coś z tym Redmi 3 jest zwalone w sofcie, fajny nawet telefon ale to samo mam w Facebook Messenger Lite, jak chcę wstawić załącznik 
to mogę się naklikać na przycisk dodania załącznika i nic nie otwiera, nie da się załączyć pliku.
Na RN2 działa natomiast bez problemu, na tej wersji apki, na tej samej wersji softu.

AquaMail Pro super, sam używam :) (tylko na Redmi 3 jeszcze nie sprawdzałem)

Mogę Ci polecić jak połączenie BT nie działa to spróbuj przez program MyPhoneExplorer, może w ten sposób ruszy.
Na Redmi 3 jest w ogóle nieoficjalny Oreo (Lineage 15) i tam dodawanie załączników (przynajmniej w Messengerze Lite) działa,
może i z AquaMail będzie lepiej,
tylko z kolei tam jest o wiele większy drain baterii niż w MIUI, coś za coś...

Edytowane przez silver2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 07:53, silver2004 napisał:

@BnQ też miałem problem z brakiem pamięci wewn. (RN2 16GB), załadowałem kiedyś sporo gier a teraz mam dwa softy do testowania to też miejsca mało :)
Apkę APPS2SD polecam gorąco!
https://play.google.com/store/apps/details?id=in.co.pricealert.apps2sd.pro&hl=pl
Trochę zabawy jest z tworzeniem partycji, ale w sumie to proste, kartę pamięci tylko musisz sformatować żeby były dwie partycje,
ale to już z poziomu tego programu łatwo można, ogólnie FAQ jest na ich stronie i tutoriale na YT. 

Zainstaluj sobie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.diskusage&hl=pl
Disk Usage, mała apka, przydatna, to będziesz wiedział co zżera :)
A, nie używaj wbudowanej apki do czyszczenia. Skubana potrafi usunąć pliki z gier, 
bo te cleanery ogólnie nie do końca wiedzą co jest śmieciami a co nie.

Co zżera miejsce - wgraj sobie na komp/laptop program MyPhoneExplorer i taki sam wgraj na telefon ze sklepu Play
(super darmowa apka przydatna do telefonu), 
wejdź w katalog główny pamięci wewn.lub do folderu DCIM i zobacz ile zajmuje .thumbnails.
Czasem to nieźle się rozrasta.

Screenshot_2018-02-09-07-52-13-733_in.co.pricealert.apps2sd.pro.png

@strony1984 coś z tym Redmi 3 jest zwalone w sofcie, fajny nawet telefon ale to samo mam w Facebook Messenger Lite, jak chcę wstawić załącznik 
to mogę się naklikać na przycisk dodania załącznika i nic nie otwiera, nie da się załączyć pliku.
Na RN2 działa natomiast bez problemu, na tej wersji apki, na tej samej wersji softu.

AquaMail Pro super, sam używam :) (tylko na Redmi 3 jeszcze nie sprawdzałem)

Mogę Ci polecić jak połączenie BT nie działa to spróbuj przez program MyPhoneExplorer, może w ten sposób ruszy.
Na Redmi 3 jest w ogóle nieoficjalny Oreo (Lineage 15) i tam dodawanie załączników (przynajmniej w Messengerze Lite) działa,
może i z AquaMail będzie lepiej,
tylko z kolei tam jest o wiele większy drain baterii niż w MIUI, coś za coś...

Według apki Disk Usage, wychodzi na to, że miejsce zajmuję system? (System data)

image.thumb.png.fcd4d6a37e129bc352d388ffb2584a58.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Szybkie pytanie dot. MIUI 9 w wersjistabilnej dla Redmi 3.

W końcu wydali wersję global stabilną (spore opóźnienie w porównaniu do pierwotnego terminu), czy w związku z tym planowana jest stabilna wersja xiaomi.eu/miui Polska tego romu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orjon napisał:

@SaLi eu wychodzi na bazie chińskich wersji, nie globalnych, także... nie za bardzo.

Uuuu... Chińska już jest od dawna. Czyżby nie mieli zamiaru wydać tej 9 na nasze redmi 3 w wersji od xiaomi.eu?

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdy włożę smartfon do uchwytu na telefon, to włącza się na ekranie informacja o tym, żeby nie blokować głośnika i nie da się korzystać z telefonu w trakcie jazdy, ani patrzeć na trasę widoczną w Google Maps. Da się jakoś rozwiązać ten problem?

Chcę mieć ekran całe czasy włączony i dobrze widoczny bez takich powiadomień.

Mam uchwyt tego typu:

http://allegro.pl/torba-na-telefon-sport-arsenal-500-na-kierownice-i6763227323.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 19:40, SaLi napisał:

Witam serdecznie!

Szybkie pytanie dot. MIUI 9 w wersjistabilnej dla Redmi 3.

W końcu wydali wersję global stabilną (spore opóźnienie w porównaniu do pierwotnego terminu), czy w związku z tym planowana jest stabilna wersja xiaomi.eu/miui Polska tego romu?

 

Jest dostępna wersja z miui 9. Wgrałem ostatnio żonie. Działa można instalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI dostępny jest tryb jednej dłoni ale czy da się jakoś ten ekran przesunąć do góry w lewo,prawo albo po prostu przeskalować aby był wyżej? Ewentualnie istnieją jakieś aplikacje, mody do Xposed, Custom ROM'y?

Edytowane przez Kosarz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kosarz5 napisał:

W MIUI dostępny jest tryb jednej dłoni ale czy da się jakoś ten ekran przesunąć do góry w lewo,prawo albo po prostu przeskalować aby był wyżej? Ewentualnie istnieją jakieś aplikacje, mody do Xposed, Custom ROM'y?

No zamierzeniem tej funkcji jest korzystanie z telefonu za pomocą jednej dłoni . To normalne , że musi być na dole w rogu . Co najwyżej masz opcję lewej czy prawej dłoni . Nikt takiego modu jak piszesz nie zrobi bo to nie ma sensu .

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dodawaniem załączników, czy tu na forum czy np do maila, a mianowicie po wciśnięciu "Kliknij, aby wybrać pliki" pojawia mi się tylko aparat i pliki po wciśnięciu których mruga tylko ekran, jakby aplikacja się natychmiast zamykała. Miał ktoś taki problem? Podejrzewam że stoi za tym wadliwa aplikacja Dokumenty, mógłby ktoś mi ją podesłać? I najdziwniejsze, zrobiło mi się tak po przeprowadzeniu wipa i zainstalowaniu najnowszego romu który wtedy był xD wczorajsza aktualizacja mi tego nie naprawiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...