Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.09.2017 o 17:35, mseifer napisał:

Czy ktoś instalowałem z aktualizacji tygodniowych miui 8 7.9.8? Czy to już nowe miui I co zmienia?

Tak to już pierwsze wydanie nowego Miui i zmienia Miui8 na Miui9, a co dokładnie to w jednym zdaniu się nie da. Wersji Androida nie zmienia,telefon działa.

 

23 minuty temu, rm_125 napisał:

Przejście na Miui 9 kasuje TWRP ? 

Nie, nie powinno. Na ostatnich romach trzeba w Redmi 3 wchodzić do twrp kombinacją klawiszy, bo inaczej nie chce się uruchomić, ale ciągle jest.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mseifer napisał:

Czy telefon działa lepiej?

Podobnie. Optycznie trochę szybciej. Bateria raczej bez zmian. W tym najnowszym 7.9.14 (15) poważnych błędów nie zauważyłem. Kilka funkcji zniknęło, kilka przybyło i trochę się pozmieniało. Można śmiało instalować, stare już nie wróci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Griszah napisał:

boję aktualizować do 7.9.15.

Chyba niepotrzebnie. Bateria podobnie, a kilka błędów poprawili. Między innymi edycję zachowań klawiszy funkcyjnych. Powiadomienia możesz wyłączyć w ustawienia, zainstalowane aplikacje, aktualizacje i tam powiadomienia. Całkiem nie można wyłączyć, ale tak żeby nie były uciążliwe, już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2017 o 19:13, Sylwester Nowaczyk napisał:

Zainstalowałem i jak na razie wszystko wydaje się być w porządku. Jedyne, czego nie mogę rozkminić, to czemu nie mogę ustawić skrótu do GPS na pulpicie.

Też mnie to denerwuje, że nie można lokalizacji na pulpicie ustawić. W ogóle beznadziejny jest dla mnie przełącznik z rozwijanego paska u góry, który nie wyłącza całkowicie GPS-a tylko zmienia tryb z wysokiej dokładności na oszczędzanie baterii - przecież to się wyklucza (i tak i tak sensor GPS jest włączony)

Swoją drogą dzisiaj pierwszy raz odpaliłem lokalizacje w mapach google na miui9 i coś ten gps beznadziejnie chodził, a szedłem chodnikiem.

Edytowane przez Aconcagua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to denerwuje, że nie można lokalizacji na pulpicie ustawić. W ogóle beznadziejny jest dla mnie przełącznik z rozwijanego paska u góry, który nie wyłącza całkowicie GPS-a tylko zmienia tryb z wysokiej dokładności na oszczędzanie baterii - przecież to się wyklucza (i tak i tak sensor GPS jest włączony)
Swoją drogą dzisiaj pierwszy raz odpaliłem lokalizacje w mapach google na miui9 i coś ten gps beznadziejnie chodził, a szedłem chodnikiem.
Tryb oszczędzania baterii w lokalizacji nie używa GPSa tylko BTSy i sieci Wi-Fi jeżeli na to zezwolisz. GPSa używa tylko tryb wysokiej dokładności i opcja GPS only

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Wy chcecie wyłączać GPSa? Przecież jak żadna aplikacja z niego nie korzysta to nie jest aktywny, nie pobiera prądu. Poza tym ułatwia znalezienie telefonu w przypadku zgubienia itd. itp.

Mam poblokowane wszystkie aplikacje aby nie miały dostępu do lokalizacji (oprócz Mapy Google), a mimo to i tak ją ustala jak włączę obojętnie, którą opcję.

 

Tryb oszczędzania baterii w lokalizacji nie używa GPSa tylko BTSy i sieci Wi-Fi jeżeli na to zezwolisz. GPSa używa tylko tryb wysokiej dokładności i opcja GPS only

No i szkoda, że nie ma takiego przełącznika, który wyłącza całkowicie lokalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Aconcagua napisał:

i szkoda, że nie ma takiego przełącznika, który wyłącza całkowicie lokalizację.

Takiego nie ma, ale skrót do wyłączenia dostępu do lokalizacji można sobie na pulpit wyciągnąć. Np programem Quick shortcut maker. Trzeba szukać w Ustawienia i ustawienia lokalizacja. Taki skrót można nazwać po swojemu i ewentualnie zmienić ikonę (jak się zainstaluje jakąś paczkę ikon ze sklepu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli domyślnie zaznaczoną opcją w ustawieniach GPS jest "Tylko urządzenie", to wtedy przełącznik GPS całkowicie wyłącza lokalizację. Jeśli domyślnie zaznaczone jest "Wysoka dokładność" to przełącznik GPS przełącza w tryb "Oszczędzanie baterii". Mam wrażenie, że to jakiś bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciacho23 tak niestety zawsze było. Na moje przełącznik powinien wszystko wyłączać. Ale, że on dotyczy tylko GPS-u to zmienia profil na "Oszczędzanie baterii", które sensoru GPS nie wykorzystuje. Dla mnie to minus bo sam nie lubię mieć włączonej jakiejkolwiek lokalizacji i jest śmieszna zabawa z przełączaniem tego wszystkiego. Bo przykładowo ustawiasz "Wysoką dokładność", wyłączasz GPS przełącznikiem i zmienia się ustawienie na "Oszczędzanie baterii", następnie wyłączasz lokalizację, włączasz GPS i ustawia się on na "Tylko urządzenie" co jak wiemy działa za słabo i trzeba wchodzić specjalnie w ustawienia lokalizacji żeby zaznaczyć "Wysoką dokładność". Chwała mapom google, że chociaż wyskakuje powiadomienie o włączeniu GPS z wykorzystaniem Wi-Fi, sieci komórkowych.

Edytowane przez Aconcagua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zawsze to tak działało. Ja używam "tylko urządzenie". Dlaczego twierdzisz, że działa za słabo? Twierdzisz, że lokalizacja przez sieć komórkową lepiej określa położenie niż urządzenie GPS? Przecież "wysoka dokładność" jest dlatego, że wyszukuje satelity przez GPS.

Edytowane przez Ciacho23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciacho23 wysoka dokładność opiera się na wszystkich czynnikach (GPS Wi-Fi i sieci komórkowe) dlatego jest dokładniejsze i szybciej złapie Ci sygnał. Jak jesteś w budynku to lokalizacji Ci nie złapie na samym GPS-ie, a podepnij się pod Wi-Fi to masz ją od strzała.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego taki pewny bym nie był. Myślę, że jeżeli łączysz się z Wi-Fi z telefonu na Androidzie i masz jakąś lokalizację włączoną, to mogą znać lokalizację (przynajmniej przybliżoną)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odkąd pamiętam aktualizowałem swojego Redmi 3 Pro poprzez .zipy z Waszej strony. Wszystko działało jak należy, pliki ładowały się z poziomu funkcji Aktualizuj->Zainstaluj aktualizację z pliku .zip. Ostatnia jaką wgrałem to wersja MIUI 8.3 7.3.30. Niestety chcąc wgrać ostatnią wydaną, telefon jedynie przez chwilę wyświetla ekran z ikoną oczekiwania, a następnie restartuje się. Ktoś miał podobny problem?
(w razie potrzeby mogę podać więcej danych / screen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2017 o 13:30, pan_satyros napisał:

Cześć, odkąd pamiętam aktualizowałem swojego Redmi 3 Pro poprzez .zipy z Waszej strony. Wszystko działało jak należy, pliki ładowały się z poziomu funkcji Aktualizuj->Zainstaluj aktualizację z pliku .zip. Ostatnia jaką wgrałem to wersja MIUI 8.3 7.3.30. Niestety chcąc wgrać ostatnią wydaną, telefon jedynie przez chwilę wyświetla ekran z ikoną oczekiwania, a następnie restartuje się. Ktoś miał podobny problem?
(w razie potrzeby mogę podać więcej danych / screen)

Mam podobnie, tez masz tak ze musisz aktualizacje pobierać na nowo? 

20 godzin temu, cukru napisał:

@pan_satyros Włącz recovery za pomocą kombinacji power, vol- i vol+ przy wyłączonym telefonie i wtedy instaluj. 

Próbowałem tak zrobić, ale telefon sie wylacza po chwili, w momencie jak wyswietli sie samo logo MI. Moj rom to 7.5.18

EDIT

Ok, zaktualizowane. Zadziałało, tylko problem był taki ze TRWP nie chcialo sie włączyć gdy mialem tel. Odłączony od ładowarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Mam taki problem wgrałem żonie soft stabilny 8.5. Jedna telefon zaczął łapać dziwne zwiechy. I tera zastanwiam się co zrobić. Wcześniej miałem ostatnią wersje softu jednak z nią znowu nie działał internet za granicą(mimo iżpowinien). Co zrobić wgrać inny soft ? jaki ? Czy wipe ? i zrobic restore ?

Edytowane przez korbielow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...